Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családi fészekből kirepültek!...

Családi fészekből kirepültek! Mennyit beszéltek a szüleitekkel? A párotokat nem zavarja?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy hányszor találkoztok, mennyit telefonáltok/bármilyen netes kommunikáció is idetartozik.

Tesóm férjét eléggé zavarja, mivel neki már nincsenek szülei, a testvéreivel meg kb. kéthetente találkozik, és ennyi. + Olvastam itt egy kérdést, hogy a pasiknak ez idegesítő. + Én szingli vagyok, és most repültem ki, és kíváncsi vagyok, hogy mások ezt hogy csinálják.


Kort, nemet, és hogy kb. milyen messze laktok egymástól légyszi adjatok meg.

L


2014. okt. 20. 13:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%

Nem sokat, néha küldök egy e-mail apunak, meg ha van valami fontos, akkor felhívom, vagy ő hív. De az ritka. 2 havonta járok kb. hozzájuk, nah akkor beszélgetünk.

25/N 70 km

2014. okt. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
58%

Én (férj) akkor hívom a szüleimet, ha valamit mondani akarok nekik. Ha egy hétig semmit, akkor egy hétig nem hívom őket. Adott estben ők is hívnak engem.


Feleségem minden nap, naponta 3-5 alkalommal negyedórákat beszél az anyukájával.

Tudomásul veszem, hogy ő ilyen, bár jobban örülnék, ha nem csüngene ennyire a lelki köldökzsinóron.

2014. okt. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:

heti 1x félórát telefonon...azt is soknak találom ... esetleg azon felül max 1 sms ...találkozni havonta,vagy ritkábban


28N,180km

2014. okt. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:

Egy lakótelepen lakunk szüleimmel és anyósomékkal is, ettől függetlenül nem ülünk napi szinten egymás nyakán.

Minden este beszélek pár percet anyuval, ha nem történt semmi aznap, csak "jelentkezem", hogy minden ok (tudom, mint egy gyerek, de Ő szereti tudni, hogy élek virulok, nekem meg ez nem megterhelő), ha van valami "pletyka" azt megbeszéljük.

Párom szinte minden nap haza ugrik egy rövid időre. Az Ő szülei már idősebbek, mozgáskorlátozottak, nehezebben viselik, hogy kireppent az egyszem fiacskájuk. Anyós képes lenne a találkozáson felül órákig telefonálgatni, csacsogni neten, de a párom jól kezeli ezt a helyzetet, anélkül rázza le, hogy sértődés lenne. Hetente egyszer segít nekik a vásárlásban, ilyenkor több időt van otthon (én ilyenkor nem megyek, had örüljön anyós, hogy kettesben lehet a fiával). Anyósom szívesen járna velünk össze akár napi szinten is, de ezt egyikünk se hagyja, mindketten ragaszkodunk a saját élethez.

2014. okt. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
95%
27 éves lány vagyok.Kb.160 km-re lakom a családomtól.Általában heti egyszer minimum beszélek anyukámmal,de most mióta jön a baba,van,hogy minden nap.Találkozni jobb esetben havonta egyszer,de volt,hogy 4 hónapig nem tudtunk.A férjemet nem zavarja,bár ő lényegesen kevesebbet beszél az anyukájával,és nagyon ritkán találkoznak.Ő 180 km-re lakik tőlünk.
2014. okt. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Szinte minden nap beszélünk 1-2 percet telefonon.

Mivel egy városban lakunk, ezért hetente kb. 1x megyünk is hozzájuk.

Páromat nem zavarja, nem idegesíti egyáltalán. Az Ő szülei sem élnek már, de ő is rendszeresen hívta őket, amikor még igen és minden héten mentünk hozzájuk is.

Nálunk ez természetes, hogy foglalkozunk egymással.

2014. okt. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok, 4 éve élek együtt a férjemmel.

Ő kb 16 km-re lakik a szüleitől, minimum 2x meglátogatja őket, telefonon is sűrűn beszélnek, a férjem ezt jobban igényli.

Én 10 km-re lakok az én családomtól, kb heti 2-3 szor beszélünk telefonon, heti 1x megyek haza látogatóba.


A családi névnapokat, születésnapokat, húsvétot, karácsonyt nálunk tartjuk.

2014. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Párom többet beszél a szüleivel, mint én. Azt hiszem, ez a gyerek-szülő kapcsolattól függ, nekem nem olyan erős a kapcsolatom velük (főleg nem apámmal). De páromnak nagyon aranyos szülei vannak.


27N

2014. okt. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

15 éve élek külön a szüleimtől, saját családom van.

Heti 3-4 alkalommal beszélünk telefonon, heti rendszerességgel találkozunk (heti 1* ők mennek az unokért oviba).

Nekünk így megfelel, nagyjából azonosak az igényeink ilyen szempontból.

38/N

20 percra lakunk egymástól autóval

(Egyébként anyósommal ugyanez a helyzet: heti 3-4 telefon, heti 1* találkozás (ő 40 percre lakik autóval))

2014. okt. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Heti 2-3 alkalommal telefonálunk, havonta 1-2szer találkozunk. Férjemet nem zavarja.

30-as éveink közelében vagyunk, 70 km-re lakunk a szülőktől.

2014. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!