Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehet elmondani egy...

Hogyan lehet elmondani egy szülőnek hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Részben ők is tehetnek erről,részben az iskola. Hosszú lenne leírni az okokat. A szüleim nem hallgatnak,figyelnek rám.Már próbáltam utalni a helyzetemre,de semmit sem vesznek észre.Néha "elejtettem" olyan mondatot amiből rájöhetnének hogy baj van.Mit tehetnék?Nem bírom ezt már elviselni.Segítsetek. L
2014. nov. 17. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

"Hogyan lehet elmondani egy szülőnek hogy depressziós vagyok?"

Ne haragudj, milyen szüleid vannak, hogy ezt nem veszik észre?

Fordulj orvoshoz, pszichológushoz.

2014. nov. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Miért mi baj van? Miért gondolod, hogy depressziós vagy?
2014. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 bézbózütő1000 válasza:
Először is az kéne hogy pár percre rád figyeljenek és akkor mond el hogy mit érzel, erről nem csak elejtve hanem komolyan kéne beszélgetni hogy észrevegyék ha eddig nem sikerült.
2014. nov. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

Köszi a lepontozást! Igen kezeljenek minden hisztis tizenévest a pszichiátrián, mert egészen biztosan, mindegyik depressziós.

Gondok vannak a suliban és otthon........ szerintem nincs olyan tinilány, aki ezt nem így gondolja, attól még köze sincs ennek az állapotnak a depresszióhoz.

2014. nov. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
43%
Miben nyilvánul meg, hogy depressziós vagy? Mert az bizony könnyen észrevehető "tünetekkel" jár. Vagy mint a többi tizenéves,te is ráfogod, hogy na, én depressziós vagyok?
2014. nov. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sehogy... nekem is ilyen szüleim voltak.

Van nálatok iskolapszichológus esetleg? Vele beszélhetnél.

2014. nov. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Töröltetheted ezerszer is a válaszokat, de ezzel csak azt bizonyítod, hogy tényleg semmi bajod!
2014. nov. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat azért köszönöm!Aki meg csak szídni tud az ne is írjon inkább!Azért csak tudom mi van,és nem csak azt mondom,hogy "na igen,depressziós vagyok".Örülnék ha nem általánosítanátok állandóan.És nem töröltetek semmilyen választ!Nem is pontozok le!
2014. nov. 17. 19:01
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

A depresszió egy nagyon súlyos betegség és nem illik vele viccelődni, mint ahogyan te teszed itt. Biztos vagyok benne, hogy nem szeretnél depressziós lenni, még egy órára sem. Ha valóban az lennél, akkor nem irkálnád ide ki a kérdésedet, mert arra sem lenne erőd és energiád, illetve nem látnád értelmét a kérdezésnek sem, sőt úgy általában semminek sem.

17 évesnek lenni nem könnyű (feltételezem ugyanaz a lány vagy, mint, aki az előző depis kérdést kiírta, ott volt odaírva a korod), hormonok, testi érettség, megtapasztalni egy csomó új dolgot, ez a tizenévesek feladata és biztosan sokszor vagy szomorú, elhiszem. Ennek ellenére hidd el, hogy a legtöbb ember éppen erre a korszakra emlékszik vissza legszívesebben. Jobban tennéd, ha te is kiélveznéd ezt az időszakot, a nyavalygás helyett inkább barátokat keresnél, akikkel tudsz beszélgetni a lelki gondjaidról is. Mellesleg szerintem egy normál 17 éves legkevésbé az apja és anyja véleményére kíváncsi, úgyhogy kicsit furcsa, hogy azon keseregsz, hogy nem figyelnek rád. A depresszióval pedig ne játszadozz, kőkemény betegség, amiből nehéz kimászni. Ja és még valami csak pár év, amíg tinédzser vagy, utána jön a munka, családalapítás, stb., rengeteg nehézséggel. Ha most nem élvezed az életet, mi lesz később? Amikor már magadnak kell gondoskodnod saját magadról és nem lesz minden a popsid alá téve, mint most.

2014. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9 Nem kéne itt azt írkálnod hogy csak kitalálom.Hidd el,nem szeretnék depressziós lenni,és tudom hogy komoly betegség.És aztán az egy dolog hogy a többséget nem érdekli mit gondolnak a szülei,de tudod vannak kivételek.De nem fogok neked magyarázkodni.És nem írtam ki másik kérdést.
2014. nov. 17. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!