Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen/mitől...

Szerintetek milyen/mitől szigorú a szülő?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenkinek más számít szigornak.

De a saját véleményetek alapján milyen szülő az, akire már azt mondjátok, hogy szigorú?


2014. nov. 17. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
Konzervatív nézeteket valló, a gyermekére odafigyelő, és vele törődő, átlag normál ember, aki nem ért egyet ezzel az erkorcsosult, nevelni nem tudó szülők tömkelegével,kik magukat oly felvilágosultnak tartják (aztán elég ránézni, hogy milyen gyerekeket termelnek ki magukból, mondjuk ez is megér egy misét) és a neveletlen világgal ami most van.
2014. nov. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a szigorú szülő jó szülő. Ami nem azt jelenti, hogy túl szigorú és teljesen érzékelten a gyerek felvetéseire, igényeire.

De kellenek szabályok, amiket következetesen be kell tartani, természetesen nemcsak a gyereknek, hanem az egész családnak.

Én saját szüleimet nagyon jó szülőknek tartom, kellően szigorúak voltak, nem korlátoztak mindenben, de meg voltak a keretek, amik között mozoghattam. De közben nem voltak ridegek, túl szigorúak, a követlen viszony a mai napig meg van, mindig mindent megbeszélhettem velük.

Ezért nem volt szükség "ügyeskedésre", hazugságokra, átverésre.

Természetesen azért én sem voltam (vagyok) szent. Hoztam rossz döntéseket, de vállaltam a felelősséget és a büntetést, ami mondjuk soha nem volt valami elviselhetetlen dolog.

Pl. már középiskolás koromban elmehettem bulizni barátokkal. Csak meg kellett mondanom, hogy hova, kivel megyek és hányra megyek haza. Én mondhattam meg, hogy hányra fogok haza menni. Ennek ellenére egyszer később értem haza. Nyilván eléggé aggódtak értem. Következményeként utána egy ideig nem mehettem bulizni. Teljesen igazuk volt, én bele tudtam magam élni abba, hogy mennyire aggódhattak.

2014. nov. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a szigorú szülő az, aki előre eltervezi hogy hogyan fogja nevelni a gyerekét, és nem hajlandó változtatni rajta akkor sem, ha a gyereknek másféle nevelési módszer lenne az eredményes.

Apósom szavait idézem akinek 4 gyereke van és mindegyik totál másmilyen személyiség: "Nem lehet két gyereket ugyanúgy nevelni. Amit egyszer megmondasz azt az egyik gyerek megcsinálja, a másik meg szarik rá."

Tehát szerintem az a szigorú szülő, aki képtelen idomulni a gyereke jelleméhez, és nem is hallgatja meg a gyerek véleményét.

2014. nov. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem sokféle szigorúság van, és ezek között van jó is, rossz is. Az a nehéz, hogy a szülő könnyen tévesztheti össze a saját kényelmét szolgáló, valójában a gyereket szükségtelenül korlátozó rendszabályokat a helyes szigorral. Nem gondolja át elég alaposan, hogy milyen szabályok fontosak, és mik azok, amik nem.


A másik hiba az lehet, hogy szintén a szigor álarca mögé bújva a szülő a saját vágyott, de be nem teljesült életpályáját próbálja a gyermekével megvalósíttatni. Például nagyon szigorú bizonyos tantárgyak eredményével kapcsolatban, mondván, hogy azok a legfontosabbak - holott csak az általa kiszemelt, vágyott szakma szempontjából fontosak.


Ugyanakkor az is egyfajta szigor, ha valaki tényleg életbevágóan fontos szabályokat tartat be a gyermekeivel következetesen. Például, hogy nem nyúlhat egyedül a tűzhelyhez, amíg kicsi, ne nyúljon a konnektorba, ne fusson ki az úttestre, előre mehet a kismotorral, de a kereszteződésben meg kell várni anyát/apát stb. Itt helyes és szükséges a szigor, az egyértelmű utasítás és következetesség.


De azért itt is célt lehet téveszteni. Egy lusta, nemtörődöm szülő esetleg nem figyeli eléggé a gyerekét, és csak akkor szól rá, ha megtörtént a baj - de akkor már nagyon csúnyán, súlyos büntetést kiszabva. Holott hamarabb kellett volna közbeavatkoznia, csak nem figyelt.

2014. nov. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia, én nem nagyon tudom, mit jelent a szigorú szülő, mert velem abszolút nem szigorúak, de általában szerintem azt jelenti, hogy nem engedi a gyereknek eljárjon bulizni, mindig jójegyet kell kapnia, ilyesmik. Azzal, viszont vitába szálnék, hogy ha egy szülő nem szigorú, akkor a gyereke rossz lesz. Szüleim szerintem nagyon jól nevelnek és nem túl szigorúak (nyáron kb. háromszor ittam nagyobb mennyiségben, mondjuk egyszer csak 3 sört Pesten, ahova vonattal mentem 14 évesen, szórakozni). Ennek ellenére tehetségmegőrző gimibe járok, matekból érettségire készítő anyagot is veszünk és 4,8 körül van az összátlagom. Még semmit nem bántam meg amit tettem és nem is hiszem, hogy lesz ilyen egy jó pár évig. Szerintem inkább attól lesz jó szülő valaki, hogy segít a gyerekének (részben anyáám miatt vettek fel, mert mondta, ha már oda akarok menni akkor készüljek), támogat (eddzek és ehhez, hogy fejlődjek naponta kb. 5-7-szer kell és étkeznem ez szinte mindig kell ennem húst, ezért anyám úgy csinálja a szendvicsemet, hogy megsüti a csirkemellet és felszeleteli és azt rakja bele) és ösztönöz (jó példát mutat). Az átlagnál műveltebb is vagyok és ezt is nekik köszönhetem. Láthatjátok, hogy önbizalmam is van, ami megint nagyon fontos szerintem.
2014. nov. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
64%
Az en szuleim azok voltak. Sose utottek meg de szarozas nelkul buntettek ha nen tartottam be a szabalyokat. Elvettek a telefonomat, sminkemet, levettek a szobam ajtajat. Ha mindent rendben csinaltam engedtek. Hazimunka, tanulas,szotfogadas stb. Szerintem jol csinaltak mert sikeres ember lett belolem.
2014. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Kétféle értelmezése van. Az egyik a következetesség, ami jó.

A - szerintem helytelen - értelmezése a tekintélyelvűség, erőből nevelés.

2014. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
A szigorú aki sokat ad és sokat vár el nemcsak önmagától hanem a gyerekétől is! Gyakori az is,ha a szülővé vált ember is szigorú neveltetésben részesült és mint mintát tovább viszi és az is gyakori,hogy a gyermek viselkedése váltja ki a szigorúságot.A környezet nagyon befolyásolja a nevelést,gondolok a kábítószer árusítását meglévő helyekre valamint a lakóközösség összetétele.Ha a szigorúnak ítélt szülő következetes az be fogja látni a szigorúságon való enyhítést.A túlzott védés is okozhat szigorúságot a szülőben, örökös félelem honol a gyermekével kapcsolatban.A szülőt lehet szigorúnak mondani akkor,ha a gyermekét tanulásra biztatja és az a " kölök" egyáltalán nem akar tanulni.Ha a gyermek megbízhatatlan az is szigorúságot teremt.Ha a szigorúság abban nyilvánul meg ami a gyermek önállóvá válását segíti elő akkor az céltudatos.A szabályok betartatása,a társadalom,közösség által elvárt megfelelés miatt is lehetünk szigorúak.Lehet egy-két taslit adni, annak a gyereknek aki nem tudja hogyan kell beszélni a szüleivel!Vannak szélsőséges esetek amikor a szülő indokolatlanul szigorú:a leggyakoribb formája amikor a szülővé vált ember kiegyensúlyozatlan,önbizalom hiányos.Sajnos az önbizalom hiányosoknál nem alakult ki rendesen a gyermek-szülő kapcsolat,azaz nem ismerik egymást és ebből fakadóan van az örökös tiltás valamint az összevissza való döntés sorozat (egyszer igen,egyszer nem és nem látod az okát). Ha a gyereknek összeszorul a gyomra és a torka amikor hazafele megy az egyáltalán nem jó! Ám ha a gyermek pontosan tudja miért fognak haragudni rá és azt elkerüli akkor a szigorúság nevelt!
2014. dec. 1. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Mi nem vallunk konzervatív nézeteket, pl. semmi bajunk a melegekkel, de minket szigorúnak tartanak a gyerekeink. Mégpedig azért, mert az van, amit megbeszélünk. Ha én azt mondom, hogy nem mehet el csak este 8-ig barátnőjéhez, apa nem fogja azt mondani fél óra rinyálás után, hogy "na jó, ott alhatsz".


Nem verjük a gyerekeket, de mindennek megvan a következménye, amit a szituációhoz igazítunk, nem intézzük el annyival, hogy még csak egy gyerek. Pl. mikor a nagyobb óvodás volt, hazahozott egy játékot, ami nem az övé. Kérdeztem tőle, hogy az honnan van, közölte, hogy találta. Mondtam, hogy jó, akkor holnap bevisszük az oviba, hátha az óvónő tudja, hogy kié. Feszengett, aztán elmondta, hogy az óvodáé. Mondtam, hogy jó, akkor holnap reggel visszaadjuk az óvónéninek. A gyerekem elmondása szerint élete egyik legkínosabb története, amikor vissza kellett adnia az óvónőnek azt a játékot.

2014. dec. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha figyelembe veszed a gyerek érdeklődési körét, a dolgokhoz való hozzáállást, mi fontos neki és mi fontos a szülőknek. Ha olyanokat vársz el tőle ami nem egyezik az ő elképzelésével. Pl. Én szeretem tisztán tartani a lakásomat. A lányaim azt mondják ez már sterilizálás amit én művelek. Ha én azt várnám el tőlük, hogy ugyan úgy takarítsanak, olyan alaposan, akkor azt mondanák, hogy nagyon szigorú vagyok. Így inkább én elvégzem a takarítást. Vagy hajlamosak a szétszórtságra, naponta dühönghetnék, hogy miért nem rendesebbek. Majd az élet megtanítja őket. Én már bele fáradtam, hogy magyarázzam nekik, hogy ez nem jó. De elfogadom azt is, hogy őnekik ez nem olyan fontos
2014. dec. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!