Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit tennétek ha...

Szülők! Mit tennétek ha kiderülne hogy a 16 éves lányotok titokban iszik?

Figyelt kérdés
Mostanában kezd egyre furcsábban viselkedni a lányom.Valamelyik nap bent voltam a fürdőben,be volt zárva az ajtó és szó szerint verte az ajtót hogy engedjem be.Mire kiértem behányt.Azt mondta csak gyomorrontás.Egyre többször van "gyomorrontása" és fejfájása.Elzavartam orvoshoz és azt mondták nincs semmi baja,bár lehet el sem ment.Pár napja találtam a szobájában a ruhái között pálinkát amit elvettem onnan.Amikor haza ért látszott rajta milyen ideges szó szerint remegett.Az is feltűnt hogy mostanában szinte mindig rágózik.Nem értem mikor kezdhette el és miért.Mi mindent megbeszélünk egymással mondhatni legjobb barátnők vagyunk mégsem mondta el.Nem tudom mit rontottam el.Hibásnak érzem magam amiért nem bízik annyira bennem hogy elmondja a gondjait.

2014. nov. 17. 19:49
1 2
 11/15 anonim válasza:
62%

Hát aki be van rúgva az be van rúgva, ha hány (/hányik :D) akkor már olyan részegnek kell lenni hogy faltól falig járkál. Ha nem járkált faltól falig akkor nem volt részeg. Viszont lehet h terhes (ha jól tudom ez is ezzel jár).


Ami viszont megmosolyogtatott hogy azt hiszitek h rá van szokva a piára. 14 éves koromban már háromszor lerészegedtem (mert nem jött össze egy csaj, mert összejött egy csaj, mert nem akart elhagyni a csaj). Később volt olyan időszak hogy egy héten legalább 4szer részegen mentem haza, volt olyan hogy egy hónapig egy kortyot sem ittam. Ezt a szülői nevelésre kár fogni, nem azért ittam mert menő, vagy mert gondjaim voltak, hanem csak úgy, kb azért amiért valaki megeszik egy csokit.


ÉS most szerte egyéb észrevételekre a válasz (ez előbbiek ismétlése is benne lesz nyomatékosítás miatt):

14 évesen engem már nem kísérgettek orvoshoz.

16 évesen az ember nem iszik magában, biztos egyik ismerősével (vagy többel) folytatja eme gyönyörű tevékenységet

Az ember nem csak azért iszik mert rossz neki!

A rágótól érezni fogod az alkoholt!

Nem csak kutakodással lehet pálinkás üveget találni a szobában, amíg el nem költöztem otthonról mindig édesanyám pakolta be a ruháimat a szekrénybe.

"15 éves a lányom, nem iszik, nem dohányzik. Olyan emberel szóba sem áll aki rendszeresen iszik, dohányzik, ez látta otthonról." -> ebben azért van egy is költői túlzás úgy érzem



S egy kérdés:

Észrevettétek h szinte mindenkinek 50% alatt van itt a "válasz hasznosság"-a?

2014. nov. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

Beszélgess vele, de ne számonkérő módon.

Az én 15 éves fiam is kamaszodik. Rendszertelenül eszik. Hívom kajálni reggel, este. Azt hiszi menő, ha rosszul van az éhségtől. Már vérvételen is voltam vele, de semmi hiányosságot nem találtak Nála. De a családi orvoshoz már egyedül ment, nem akarta, hogy elkísérjem, meg tudja oldani címen.

Pénteken energiaitallal jött haza. Ebéd helyett azt írta. Amikor hazajöttem és rákérdeztem miért ezt issza, azt válaszolta, hogy "anya, hagyd tudjam már, hogy mit akarok inni!" Amikor elmagyaráztam neki, hogy helytelen, fordult a kocka, azt mondta nem gyakran iszik energiaitalt, ne aggódjak nem lesz baja.

Szóval ne aggódj nem vagy egyedül. Beszélgess vele.

2014. nov. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is vannak napok mikor rossz a gyomrom, és sokat rágózok.

Buliból meg sokszor viszek haza maradék piát "jó lesz valamire" alapon.... csak nem öntjük ki :D

Beszélgess vele, ha jó a kapcsolatotok, meg tudjátok dumálni. :)

2014. nov. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
14%

"Mit tennétek ha kiderülne hogy a 16 éves lányotok titokban iszik?"


Nyugi! Fog az még drogozni is...

2014. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha jó szülő lennél már rég magától beszélt volna dologról. :)
2014. nov. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!