Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ha a fiatal felnőtt...

Normális ha a fiatal felnőtt gyermek eddig költözni akart, és költözni is fog önállósulás céljából, de most hogy tényleg előtte áll, kicsit megijedt és furán érzi magát?

Figyelt kérdés
Másnál is fordult elő?
2014. nov. 10. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én sírtam is férfi létemre (persze csak titokban). Az ember nehezen hagyja ott a helyet ahol évekig (tizedekig) élt, és azokat akikkel évtizedekig élt. Még akkor is ha a viszony nem volt épp felhőtlen (kivéve extrém eset).


25/F

2014. nov. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit jobban kifejtem én hogy éreztem (első vagyok):


Egészen a sorsdöntő pillanatig egy jó bulinak tűnt az egész, nem fogtam fel a helyzet súlyát. Aztán az utolsó pillanatban esett le, hogy kész vége. Mostantól nem itt élek. Nem látom minden nap a szüleimet és a többi dolog... Kb 6 hónap kellett mire beleszoktam. Ha van párod akkor gondolom könnyebb.


25/F

2014. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Abszolút normális ;)

Évekig élsz valahol, megszokott környezetben. Most pedig minden más, minden új, saját felelősség, nincs apuci-anyuci, csak te vagy. Az a nem normális, ha valaki ettől nem tojik be!

2014. nov. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen normális. Ismerek olyan pasikat, akik 30on túl se merik meglépni, hogy önálló életet kezdjenek el élni. Na az már nem normális, de a te eseted teljesen természetes. Nyugi.
2014. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálam mondjuk ez egy fokozatos folyamat volt, elkerülni koliba, majd albérletbe, és a végén oda jutni hogy pár havonta járok csak haza.


És néha elkap a rossz érzés, hogy már másabb hazamenni, kicsit visszavágyik az ember a régi életbe, a családba, meg ha huzamosabb ideig vagyok otthon, akkor néha kedvem sincs visszajönni.


Bár rám jellemzőbb az, hogy ha otthon vagyok sokat, akkor kicsit úgy érzem, hogy nem jutottam előbbre az életben, nem érzem magam önállónak, és többnyire arra vágyom hogy a saját életem élhessem.

2014. nov. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én akkor tojtam be, amikor már odacuccoltam, de még csak be voltak dobálva a szobába a csomagok, és már késő este volt, de nem bírtam aludni. A párom úgy volt hogy csak hetekkel később költözik (anyagiak miatt), de már volt kulcsa, és az éjszaka közepén hallom hogy nyílik a kapu, ajtó. Na akkor összefostam magam.

Egyébként előtte sem az egyedülléttől féltem, hanem attól, hogy mit gondol rólam a családom: büszkék-e rám, vagy inkább mérgesek. Hát mérgesek voltak. Aztán jött az, hogy nagyon kevés pénzt kerestünk, és alig bírtunk megélni, akkor is paráztam állandóan, ez kb fél évig tartott. Aztán találtam rendes állást, és minden megoldódott, mostmár boldog vagyok hogy a magam ura lehetek. Ne parázz, jó dolog a külön élés, természetes hogy félsz kicsit, hisz innentől kezdve csak magadért felelsz, akármit teszel, magadnak kell megoldanod. De ha van rendes munkád és elég pénzed, király lesz ;)

2014. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális érzés. Szerintem mindenkinél előfordul. Először 20 évesen költöztem el, az első napok nem voltak túl felemelőek:) Aztán a kapcsolat megromlása miatt hazaköltöztem, 5 évig otthon maradtam, és 28 évesen költöztem újra. Ha lehet, még rosszabb volt. Akkor már nem szülő-gyerek kapcsolatban éltem a családommal, hanem szülő-felnőtt. Sok dologban mellettük álltam, és úgy éreztem cserben hagytam őket, no meg a házba mégis csak én hoztam mindig életet:) Nem élték meg túl jól, mikor elköltöztem. Még sírtam is, mikor kicsomagoláskor eldugott "meglepikkel" találkoztam a holmim között.:) Ha hátrahagysz valamit, ami jó, az teljesen természetes, hogy fáj egy kicsit, még akkor is, ha valami másik jó dologba fogsz helyette.
2014. nov. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én most vagyok ebben a helyzetben. 4 napom van még otthon utána 200 km-el arrébb fogok élni, dolgozni. Egyenlőre nem vagyok megijedve, mert szerintem ideje, eddig is azért voltam főleg otthon mert közel volt az egyetem meg a munkahely. Nagyon fog hiányozni a család és a családi ház, ott éltem egész életemben. Szerintem természetes az ijedség meg a fura érzés. Egy korszak lezárul.
2014. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!