Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek a szüleim ellen?

Mit tegyek a szüleim ellen?

Figyelt kérdés
Akármit mondok nekik csak bántanak, csicskának használnak meg minden... Már nem bírom. És mindketten ilyenek, ráadásul egyke vagyok, így még tesóm sincs akivel megbeszélhetném. Folyton üvöltenek vagy velem vagy egymással, azt pedig nem mondanám, hogy olyan stresszes életük lenne, szóval még a munkára se lehet fogni. Mindenkitől el akarnak választani, akivel jóba vagyok, és még a nagyszüleimmel se beszélhetem meg normálisan, mert ellenőrzik a hívásnaplómat, ha meg levédem jelszóval lecs*sznek. Átmennem meg tilos az engedélyük nélkül, évente csak 1 max 2 hetet lehetek náluk.

2014. nov. 19. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
59%
Menj el a családsegítő hivatalba, ott mond el a problémádat, és gondolom, onnantól ők fognak dolgozni az ügyön..esetleg átkerülsz a nagyszülők gyámságába.
2014. nov. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Mennyi idős vagy?


Amikor már a szülők ELLEN kell valamit tenni és nem VELÜK EGYÜTT, akkor már eleve gond van. Nagyon sajnálom, hogy így éled meg. Bezsélgettél már velük erről? Milyen jellegű csicskáztatásról van szó?

2014. nov. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
még csak hatodikos vagyok, de erre már két éve rájöttem és mindig üvöltöznek. a csicskáztatás alatt pedig azt értem, hogy mindent én csinálok helyettük: én nézem át az emailjeiket, én tálalok nekik... asszem ez nem normális
2014. nov. 19. 16:45
 4/9 A kérdező kommentje:
ja, és még valami: a kiflimbe papírt raknak direkt!!!
2014. nov. 19. 16:46
 5/9 anonim ***** válasza:
6%

Hatodikos vagy? Akkor csak a kamaszkor kezdődik, ilyenkor minden szörnyűségesnek tűnik.


Mondok valamit. Sógoroméknál a szülők megfőzik az ételt, és a nagyobbik gyerek tálal mindenkinek, a kisebbik mosogat. Csicskázás ezerrel, ugye? Megyek és feljelentem őket ;)

2014. nov. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amíg lelkileg és/vagy fizikailag nem veszélyeztetnek, addig hivatalosan nem tehetsz semmit. Ilyen a magyar törvény. Esetleg beszélgethetnél velük... hátha segít.
2014. nov. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hatodikos vagy? Akkor csak a kamaszkor kezdődik, ilyenkor minden szörnyűségesnek tűnik."


úristen, te mennyire sötét egy ember vagy. ilyen kérdéseknél ha a kérdező 20 alatt van, mindig jön egy-két agyalágyult, és beírja, h a kamaszkor miatt van. aggasztó,h az emberek többsége mennyire csak sablonokban tud gondolkodni.


kérdező, a szüleid nem normálisak, minél hamarabb el kéne költöznöd rokonhoz, ha van.

2014. nov. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hajú Kék válasza:

Emberek, főleg nagykorúak! FIGYELEM!!!


Ha valaki már nagykorú, a szülő a világon semmit nem köteles tenni érte, se nyújtani neki!

Fedelet se a feje fölé! (A saját lakásuk az övék, a gyereké csak akkor lesz, ha elhunytak.)


Ha nappali FELSŐOKTATÁSI INTÉZMÉNYBEN tanul, (elsőre bejutott! soha nem bukott! v. halasztott! zsínórban végzi! becsülettel!), akkor dolgozó szülőktől jár neki a fizetésük 20-20%-a. (Elvált szülőtől az 50% ráeső része, ha testvérei is vannak).


Ez a világon mindenütt így van! (Csak van, ahol 21 év a nagykorúság.)

2015. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es, teljesen egyetértek:) Milyen papírt raknak a kiflidbe? És ez biztos hogy direkt?
2015. szept. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!