Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, aki huszonévese...

Van itt olyan, aki huszonévesen visszaköltözött a szüleihez? Milyen a kapcsolatotok?

Figyelt kérdés
Egyetem alatt albérletben laktam, utána összeköltöztem a barátommal, viszont úgy néz ki hamarosan szakítok vele, mert meghalt a kapcsolatunk. Anyagilag nehéz lenne fenntartanom egy saját albérletet, gyakorlatilag az egész fizum arra menne rá. Így arra gondoltam, hazaköltözöm a szüleimhez. Nagyon rossz ötlet? Van aki így hazaköltözött? Milyen újra, már felnőttként a szülőkkel lakni?
2014. nov. 22. 12:41
1 2
 1/12 Deákné Vászna ***** válasza:
13%
A lehető legrosszabb ötlet újra gyereknek lenni annak, aki volt már felnőtt. Ismeretségi körömben nincs olyan, aki egy ilyen lépést ne bánt volna meg rövid időn belül.
2014. nov. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerre éreztem kudarcot és megkönnyebbülést.

Nehéz volt felnőttként újra alkalmazkodni.

2014. nov. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdező! Én szó szerint ugyanezt jártam végig mint amit te itt most leírtál. Visszaköltöztem, kerestem egy új melót, és folytattam tovább a külön életem, mellette félre is tudtam tenni, mert a rezsibe amit beleadtam, és amit önmagamra költöttem, az nem vitte el az egész fizetésem. Nem volt különösebb gond, maximum kisebb viták, de az minden családban előfordul. 2 évvel később összeköltöztem az új párommal, azóta is együtt élünk.

Szerintem áthidaló megoldásnak nem rossz dolog, hiszen félre tudsz tenni a fizetésből, van társaságod, ha jó a viszonyod a szüleiddel, akkor nagyon nagy támaszt tudnak adni egy szakítás után! Ez még nem jelenti azt, hogy újból gyerek leszel, akit el kell tartani ( persze csak akkor, ha dolgozol! Ha nem, akkor újból visszatér a klasszikus szülői habitus, vagyis hogy ott a gyerek, akit el kell tartani) 25N

2014. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem rossz ötlet. Nem szükséges anyagilag meggebedni ha nem muszáj. Most már éltél külön felnőtt életet. Ezt megszokták a szüleid. Ha nem veszed fel a szülői házban a régi gyermek szereped, hanem fiatal felnőttként éled velük az életed ők is így fognak kezelni. Ha nem, akkor mondd el nekik hogy te ezt és ezt már önállóan szoktad megoldani eddig is, szeretnéd a továbbiakban is.
2014. nov. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Nálam ez elképzelhetlen, mivel a szüleim vidéken élnek egy kis faluban, én meg Pestre költöztem. Mivel itt van az életem, az iskola, a munka, a barátaim, ha van párom akkor épp ő is, így nem mennék 150 km-rel arrébb a térképen azért, mert nem tudok fenntartani egy albérletet. Inkább mennék albérlőtársnak valahova, és csak egy szobát bérelnék. Átmenetileg még ez is jobb megoldás. Egyébként a kapcsolatom remek a szüleimmel, biztos örülnének nekem, ha hazaköltöznék, nekem is nagyon hiányoznak, én arra próbálom őket rávenni, hogy költözzenek ide Pest környékére, mert az összes gyerekük itt él, és olyan jó lenne velük gyakrabban találkozni. De én akkor sem ajánlom, hogy visszaköltözz a szülőkhöz, még ha helyileg ők jó helyen is élnek. Szerintem elkényelmesednél, ők is talán kényeztetnének, hogy újra otthon van a gyerek, és nehezebb lenne mégegyszer összeszedni magad és másodjára is nekivágni a kirepülésnek.
2014. nov. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nem jött be. Egy hetet töltöttem ott, minden létező oltást megkaptam. Egy hét után elvállaltam egy szörnyű melót, csak mert bentlakásos volt és így el tudtam menekülni.
2014. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne rossz ötlet? Ki máshoz fordulhatnánk segítségért, ha nem a családunkhoz?
2014. nov. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel, így nem volt belőle gondom. Nagyjából ugyanaz a szitu, mint nálad, csak én itthon éltem, bejárós voltam az egyetemre, majd összeköltöztünk a párommal. Néhány év után a kapcsolatunknak vége lett, így költöznöm kellett és nem volt kérdés, hogy hazamegyek.

Egyszerre volt brutálisan rossz érzés és fellélegzés is, ahogy valaki már írta. Brutálisan rossz, hiszen vége lett egy kapcsolatomnak, ezen felül pedig a közös kis zugból, "szerelmi fészekből" ismét hazacsöppentem a "gyerekszobába". A szüleim figyeltek rám, hogy ne zuhanjak magamba, mégsem pátyolgattak, nem kényeztettek. Nekem ez nagyon sokat segített. Nem gyerekként kezeltek már, hanem felnőttként, teljes emberként, "lakótársként", aki ugyanúgy kiveszi a házimunkából a részét, ahogy ők. Abszolút működött, nem volt több konfliktusunk, mint előtte, amikor itthon éltem.

Velem azóta elég nagyot fordult a világ, az ország másik végébe szólított a kötelesség, így mostmár nálam is kizárt, hogy a szüleimmel éljek sajnos, de ha itt lennének, akkor én szerencsésnek érezném magamat, hogy velük élhetek és gyűjtögethetek. Nem minden vágyam egyedül élni és kidobálni a fizetésem egy jó részét az ablakon egy albérletre, amíg nincs egy társ mellettem.

2014. nov. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
25%
en nem mentem haza, hanem bereltem egy szobat es vallaltam plusz munkakat. hatalmas kudarcnak eltem volna meg, ha visszakoltoztem volna.
2014. nov. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kilences, ez elég rossz hozzáállás.
2014. nov. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!