Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha apám végrendelkezik, hogy...

Ha apám végrendelkezik, hogy semmit sem hagy ránk, akkor nem kapunk semmit?

Figyelt kérdés

Szóval,ha végrendelkezik és mindent egy barátjára hagy,megteheti?Anyámmal 40 éves házasok,mi hárman vagyunk testvérek.

Meg lehet ezt támadni,hisz 40 év alatt anyával mindent közösen szereztek meg?!Létezik,hogy nekünk semmi se fog járni?


2014. nov. 23. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
A házasság vagyonközösség, vagyis amit közösen teremtettek meg a házasságban, az közös vagyonnak számít. Apukád a saját részéről végrendelkezhet, de van köteles rész, amiből csak a bíróság előtt megálló indokkal lehet kizárni az örökösöket. Miért akar kisemmizni benneteket?
2014. nov. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
28%
ha így rendelkezik akkor minden ingósága a barátjáé lesz, a közös vagyontárgyak pedig félig
2014. nov. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 intrepid ***** válasza:
8%
Mi az oka? Ok nélkül nem szoktak ilyet csinálni az apák? Valamivel nagyon megsértettétek. Nem jó cibálni az oroszlán bajszát.
2014. nov. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Az a baja,hogy ő nem ezt a munkát szánta nekünk.Ő úgy gondolta,hogy majd tovább visszük a gazdálkodást.Van egy tanyánk,állatokkal,földdel,növényekkel.A szüleim 30 éve mezőgazdasági vállalkozók és apánk azt akarta,hogy mi is ezt csináljuk.Mi viszont nem erre vágytunk!Más szakmát tanultunk,mást csinálunk.

Ezért azt mondta,hogy semmit sem hagy ránk,mindent az egyik barátja örököl.

Jelzem amíg otthon éltünk,segítettünk neki mindenben.

Hajnal 4kor keltünk és mentünk a földekre,este 10ig dolgoztunk.Mellette tanultunk és sokra vittük,csak épp nem arra,amit apánk akart!

2014. nov. 23. 11:38
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

Én is kíváncsi lennék az okra, ez azért nagyon durva. Főleg ha belegondolunk pl. egy közös ház sorsába azután, hogy édesapád része egy számotokra lehet, hogy tök idegen emberé lesz.

Ahogy már más is írta, a házasság egy vagyonközösség, tehát nem semmizheti ki édesanyádat, ami jár az jár. Ellenben a saját részével úgy rendelkezik, ahogy akar, tehát ha hivatalos, hitelesített végrendelete van, akkor sajnos ti ez ellen "jó esetben" semmit nem tehettek.

2014. nov. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem lenne helytálló indok a bíróság előtt, hogy nem úgy alakítottátok az életeteket, mást választottatok, mint amit ő akart. Végrendelkezhet, de a köteles résztől ezzel az indokkal nem foszthat meg benneteket. Amúgy eléggé vaskalapos ember lehet.
2014. nov. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
11%

a köteles rész könnyen támadható,

és még akkor ott van a kitagadás, ha azt is használja a végrendelkező akkor aztán végképp nem kap senki semmit, kivétel a barát


[link]

2014. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én nekem már 12éve meghalt az apukám, most 17vagyok, jövőre megkapom a házat az autót a földeket, konkrétan mindent

Apukám az az ember, akire ha gondolok eltűnnek a rossz gondolataim. Sajnalom, hogy a te apukád így viselkedik! Őszintén!

2014. nov. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
10%

ja értem dolgozni nem akartatok a gazdaságban, csak az örökség kellene!

megértem az öreget!

ha végrendeletben valakire hagyományoz NINCS köteles rész!

2014. nov. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem létezik. Először is csak a vagyon fele felett rendelkezik, tehát 50% alapból mindenből az anyukádé. A másik fele pedig a hármótoké.

Ha benneteket kizár, azt csak nyomós okból teheti: nem törődtetek vele, saját hibátokból nem tartottátok vele a kapcsolatot, betegségében nem ápoltátok, vagy: bűnöző életmódot folytattatok Stb.


Tehát vagy semmis a végrendelet, vagy a köteles részt: 20%-ot mindenképpen megkapjátok.

2014. nov. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!