Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám egy igénytelen, szó...

Apám egy igénytelen, szó szerint büdös alkoholista és bűzlik tőle az egész lakás, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Soha nem fürdik (évente 2x..azt lehet nevezni sohának is akár) Minden nap iszik (az év 365 napjából 360-szor(nem túlzás)) és telebüfögi a lakást sörszaggal. Annyira büdös van tőle, hogy átveszik a ruháim ezt a szagot. Ha mondom hogy büdös van az a válasz, hogy takaríts, ha nem megyek át a szobájába vele beszélgetni (hallgatni az önsajnálását meg szagolni a sörszagú büfögését) akkor felhívja az ismerőseit, hogy elmebeteg vagyok és bezárkóztam a szobámba.

Nem is értem, hogy nem érdekli, vagy nem érzi hogy mennyire büdös? Néha mondja hogy: büdös a lábam de megmosná? dehogy... ha nem akarsz büdös szőnyeget, padlót akkor takaríts.

Ja és a legrosszabb: hugyozás után sosem önti le a wc-t (lehúzni nem lehet). Nem számít, hogy a nővérem mennyit szenved azzal, hogy kipucolja (mert sósav neki drága, de a sör nem)(nővérem már elmenekült, pedig ő jó takarítőnő volt :( xDD) nem számít neki, hogy mennyit kellett szenvedni a budival, nem pocsékol arra energiát, hogy leöntse.. ha pedig valami vendég jön és használni akarja a budit akkor meg éghet a pofánkról a bőr.


Próbáltam neki mondani, hogy : bűszlesz mint a sz..(csak szépen) de az volt a válasz h olyan g*ci vagyok mint anyám... akkor most mit tegyek?


és bocsánat, hogy sokat írtam



#hígszékletszag
2014. nov. 19. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

És anyukád hol van?

Te hány éves vagy?

Nem tudsz a nővéredhez menni?

2014. nov. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

rakjátok ki, ha lehet. nem viccelek. macerás, bonyolult folyamat az egész hivatalos hercehurca, de utána béke van. sajnos, és egy kis időbe telik, de szerintem nem egy éve volt rá, hogy magába nézzem és megváltozzon. vagy... hány éves vagy? próbáljatok meg összefogni anyukáddal (és a nővéreddel), fogjatok össze hárman és ha nem megy másképp, lépjetek le.

nem éri meg, hogy szarrámérgezze a légkört, szó szerint meg átvitt értelemben sem.

2014. nov. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt nálunk is, bűz, bunkóság, "leszarok mindent és mindenkit" effektus. Ugyanúgy apámnál. Nem értettük miért csinálja, de állandóan piált, idővel igénytelenné vált, nem fürdött, fekélyei lettek a mosdatlanságtól, utáltunk vele egy légtérben lenni.

42 évesen (lassan 3 éve) belehalt.

20L

2014. nov. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ezt oda kellett volna írnom: 17 vagyok, de nem fogok tudni költözni nagyon sokáig, főleg, hogy tartozás van a lakáson és ha lesz fizetésem arra fog kellenni, párom pedig nincs. (ha lehet ebben a korban így nevezni nem pedig pasim vagy barátomnak )


anyám elköltözött a palijához amikor 5 voltam, mert nem bírta amit apám csinál (így pedig igazán nagy öröm hallgatni, hogy olyan vagyok mint ő, ha gyerekem lesz és apám azt mondja h olyan vagyok mint anya attól félek így előre is, hogy nekimegyek és mivel nem vagyok valami finom hölgy, lehet nem jön ki belőle élve, már elnézésst...)

2014. nov. 19. 12:24
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért te fizetnéd a házon lévő tartozást?

Inkább menj el albérletbe, bérelj egy szobát, ahogy elkezdesz dolgozni.

2014. nov. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyukadnak gratulalok, kuldok neki egy gyomrost, add at neki a nevemben....

Kie a lakas? Ha apukade, nem tudtok mit csinalni! Ha o nem akar, nem fog valtozni sajnos!

2014. nov. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3. ...sajnálom :( ... mindkettőt.. 1.biztos még így sem lehet könnyű elveszíteni egy szülőt.. 2.leszívja az ember jókedvét egy életre egy alkoholista családtag.

________

Nem tudjuk, hogy kié a lakás, talán a nővéremé és az enyém, de lehet, hogy nem, mert az átíratást elrontotta anyám üdvédje válásnál... egyébként anyám megkapta a magáét régen óvónőktől, tanároktól, bár akkor még nem értettem nagyon, hogy mire kapja.


köszönöm a válaszokat, de kitenni... hát annál több lelkiismeretem van, mert sok sok évig csak ő dolgozott, hogy élni tudjunk, embertelen lenne tőlem. Ha pénz nem számítana akkor az lenne a megoldásom, hogy visszaküldeném apámat a szülőfalujába, úgyis ott (talán) szeret élni, ezt a lakást rendbehoznám és eladnám, de a pénz mindig akadály.


Inkább mit tehetnék, hogy ne legyen alkoholista? nagyon reménytelennek tűnik...

2014. nov. 19. 12:34
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád büdösebb. Nagyon sajnálom, kérdező, hogy ilyen méltatlan helyzetben vagy. :(
2014. nov. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Elég egyszerű kideríteni, hogy kié a lakás. Elmész a földhivatalba és kérsz egy tulajdoni lapot.
2014. nov. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értem... szerintem amíg 18 nem leszek ilyeneket nem kérhetek, de nővérem megteheti...


Ezt kifelejtettem: sajnos nem tudok nővéremhez menni, mert dolgozás előtt terhes lett, nem kap semmi pénzt és a vőlegénye meg a vőlegénye anyja tartja el... bőőőven van nekik elég gond, pedig imádom azt a családot.

Jövőre dolgozhatok, mert 3 éves szakképzőbe jártam, bábkészítő, varró stb izére (intelligens vagyok XD) meg lesz oldva egyszer minden, de hogy addig mit tehetnék...

Reménytelen egy alkoholista ember, jobb szó erre nincs.

2014. nov. 19. 12:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!