Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudom, hogy nagyon aljas és...

Tudom, hogy nagyon aljas és gerinctelen dolog volt, de most nem tudom, hogy mit tegyek. Segítenétek?

Figyelt kérdés
Annyi a sztori, hogy nem megy olyan jól a tanulás, ès egyszerre több rossz jegyet is kaptam, egy hèt alatt vagy 7-et, ès nem mondtam el ôket, mert így egyszerre nagyon sok lett volna ès kiakadtak volna itthon. A terv az volt, hogy ha jó jegyet kapok, akkor szèpen apránkènt elmondom ôket, csak ofôm egybôl hazatelefonált, ès mindent elmondott. Pont suliba voltam, mikor apa felhìvott, ès kegyetlenül ideges, a telefonját is összetört mèrgèben, ès azt mondta, hogy ezt nem úszom meg....Mit mondjak neki? Már elmondtam neki az igazat, de nem hatja meg, ès ha lehetne, lehet máshogy csinàltam volna, de mostmár nem tudom, hogy mit tegyek....ígèrgethetek akármit, semmit sem fog rà reagálni, annyit fog ordítani, hogy mèg leírni is ciki...ezt onnan tudom, hogy párszor már elôfordult. Kèrlek, segítsetek....holnap este jön haza. 17/F
2014. nov. 24. 17:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
Legközelebb majd nem hazudozol. Ennyi.
2014. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi a segítsèget, elôrèbb vagyok...
2014. nov. 24. 17:27
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
A szidást túl kell élni, egyébként meg tanuljál, mert megbuksz! Biztos mondták már kismilliószor, hogy magadnak tanulsz, és saját magaddal cseszel ki, ha nem lesz jó az érettségid. Apukád ezt nagyon jól tudja, és hát elgurul a gyógyszere, ha arra gondol, hogy pocsékolod az idődet és tönkreteheted az életedet, vagy legalább is rontasz a esélyeiden, ami az elhelyezkedést illeti. Szóval értsd meg őt, meg azt is hogy így vezeti le a feszkót, ami nem teljesen normális, de még mindig jobb, mintha félholtra verne. És ígérd meg, hogy év végére kijavítod a jegyeidet, de aztán legyen is úgy!
2014. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ordítozni fog, ezt te is tudod, szépen meghallgatod, aztán ennyi. Gondolom nem ver agyon, mert akkor már lenne mitől félned. Mondd neki a szokásosat és az igazat, túl sok rossz jegy jött össze, azt hitted majd kijavítod, azt mondd neki is, amit ide leírtál.
2014. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Szarügy. Én is voltam ilyen szituban anno. Annyit tehetsz, hogy meghúzod magad, amíg elül a vihar.
2014. nov. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
15%

Vállald a balhét!

Apád ki van akadva, h egész nap dolgozik, h neked legyen mit enned, aztán az a hála, h b. aszol tanulni.

Szal állj elé, legalább látja, h ha már tanulni nem akarsz legalább ennyi van benned.

2014. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Tudod miért ordít apukád? Mert tehetetlen. Valószínűleg szép szavakkal, vagy megígért ajándékokkal nem tudott rávenni a tanulásra, és most már azt érzi, kifogyott a lehetőségekből. Kérj tőle bocsánatot, de nem amiatt, hogy nem mondtad el a jegyeidet, hanem azért mert nem próbálkozol eleget! Kétlem, hogy kiabálna úgy, hogy egy tök van a fejed helyén…valószínűleg értelmesebb vagy annál, mint amit kihozol magadból. Próbálkozz, tanulj keményebben!
2014. nov. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
85%
Valamikor biztosan apukáddal is ordítozott az ő apukája, na ő is túlélte, és majd te is fogsz ordítozni a fiaddal. Ez az élet rendje, fogadd el. És tegyél róla, hogy kevesebbet kelljen ordítoznia. :)
2014. nov. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
ja és mondd neki, hogy azzal, hogy ordítozik, neked nem fog jobban menni a tanulás, máskor inkább segítsen, szerezzen egy magántanárt abból ami nem megy.
2014. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Az elsődleges probléma itt az, hogy "nem megy jól a tanulás". Miért? Nem tanulsz eleget, vagy nem érted a tananyagot? Mindkettőn lehet javítani, ha akarsz, vagy ha segítséget kérsz.

Szülőként egy ilyen húzás után csak akkor csillapodnék le, ha a gyerekem elém állna és pl ezt mondaná. "Apa, tudom, hogy nagy hibát követtem el azzal, hogy elhallgattam, bajban vagyok. Az volt a tervem, hogy mindent elmondok, ha kijavítom a jegyeket. Nagyon megijedtem, amikor sorra kaptam a rossz jegyeket és kétségbe estem. Tudnál nekem segíteni? Nem értem a ..... tantárgyakat, lehet kellene egy külön tanár.

Vagy.: Apa, tudom, hogy egy lusta dög voltam, belátom, hogy nagyot hibáztam. Ígérem mindent megteszek, hogy ezeket a jegyeket kijavítsam."


Persze mindez mit sem ér, ha nem gondolod komolyan és csak a büntetést szeretnéd megúszni.

2014. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!