Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők élvezik, ha a gyerek...

A szülők élvezik, ha a gyerek szenved? Vagy miért nem veszik figyelembe, hogy én mit akarok?

Figyelt kérdés

9. osztályba járok. Anyukám ebben az iskolában tanít (tesit). Engem nem taníthat, de ettől még mindenki tudja, hogy az anyukám. Az osztályom ezért kb. 1 hónapja elkezdett kiközösíteni. Folyton beszólogatnak, hogy csak azért kapok jó jegyeket, mert anyu itt dolgozik és kivételeznek velem. Mivel anyu elég fiatal és nagyon csinos a fiú oszt.társaim Milfnek hívják előttem és mindig mondják, hogy egy ilyen nőnek, hogy lehet ilyen gyökér lánya? Hát, igen..nem vagyok egy nagy szépség. 158 cm, 58kg vagyok és szemüveges, nem pont a fiúk kedvence. Eddig a lányokkal elég jól kijöttem, de ők is mindig nevetnek, ha a fiúk csúffolnak és ez rosszul esik.Nem is nagyon érzem jól magam velük. Egyáltalán nem is ebbe a suliba akartam jönni, de szüleimet ez érdekelte? Kicsit sem! Azzal jöttek, hogy így szemelőtt leszek és nem leszek olyan, mint a mai 15 évesek többsége.Ja, mert 15 éves kiközösített,megalázott idegroncsnak lenni sokkal jobb.

Hiába kértem, hogy félévkor mehessek másik suliba, hallani sem akarnak róla. Komolyan nem értem, hogy miért jó nekik, ha nekem rossz?


2014. nov. 24. 20:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha erős vagy akkor annyi hogy többet nem teszed be a lábad azt kész. Be fognak iratni másik suliba ilyen egyszerü.
2014. nov. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
16%

9 évig ez nem volt gond?

Csak 9.-ben?


Más: Beszélj az o.főddel, hogy ez van. Ő, mint kolléga, talán tud hatni anyádra.

2014. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem fognak neked engedni a szülők, ezért neked kell megoldani a helyzetet. Az életben nem lehet mindig elfutni a probléma elől. Szembe kell nézni vele. Az első hibát ott követted el, hogy el akartad titkolni, hogy ott dolgozik az anyukád. Ha eleve közlöd, nem lett volna annyira érdekes a számukra. IGy, hogy titkoltad, az jött le nekik, hogy valami okod van rá, hogy takargasd ezt. 2. hibát ott követted el, mikor kimutattad, hogy ez téged zavar. 3. hibát ott, hogy még magad is elhiszed, hogy kis pondró vagy. Változtass ezen. Ha csúfolnak, nézd őket levegőnek, véletlen se lássák rajtad, hogy bánt a dolog. Ha őt becézgetik gúnynevekkel, az se érdekeljen. Ha piszkálnak érte, hogy jó jegyeket azért kapsz, mert ő ott tanít, mond nekik: igen, ő mondja meg tesitanárként, hogy hányast kapjak matekból, de ő mondja meg azt is, hogy te hányast kapj... Erre vagy rájön, hogy mekkora ökörséget állít, vagy olyan hulye, hogy beijed, hogy tényleg ki tudsz szúrni vele.

Viselkedj természetesen és legyél magabiztos, próbáld meg bemesélni magadnak, hogy szép vagy-emelt fővel közlekedj előttük, ne lesütött szemekkel. Próbálj meg találni egy szövetségest. Próbálj meg beszélgetni a csajokkal. Minden csoda 3 napig tart. Egy idő után erről a témáról is leszakadnak, majd találnak mást, akivel szórakozhatnak, ha látják, hogy téged nem dühít.

2014. nov. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszoló: Te hány éves vagy és hova jártál suliba? 9.-es, ez azt jelenti, hogy most kezdte a középsulit. Eddig áltsulis volt, ott nem tanított az anyja.
2014. nov. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#2 nek: A 4. válaszoló már megválaszolta.

#3 nak: A tanácsok nagyon jók, köszi! Csak olyan nehéz kibírni őket.Annyira kegyetlen társaság. Mindenki szinte kétszínű, alajas és szörnyen beképzeltek.Tele van páwával és gazdag kölykökkel az osztályom. Senkivel se találom a közös hangot, néha UFÓnak érzem magam köztük:/

2014. nov. 24. 21:17
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Akkor barátkozz a másik osztály tanulóival, úgy is csak szünetben lehet barátkozni, mert óra közben oda kell figyelni. Nem törvényszerű, hogy csak azokkal barátkozhatsz, akikkel egy oszályba jársz. Szünet meg mindenkinek ugyanakkor van. 9.-be nekem is szar osztályom volt, kilógtam a sorból. Elkövettem azt a hibát, hogy lesartam a tanulást, így újra kellett járnom az osztályt, de jól jártam abból a szempontból, hogy tök jó osztályt kaptam, senki soha nem piszkált, hogy bukott vagyok, összeszedtem magam, tovább is tanultam. Néha elkövetünk hibákat, a lényeg, hogy tanuljunk belőlük.
2014. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Addig rágd a szüleid fülét, amíg át nem iratnak másik suliba. Ez így nem állapot.
2014. nov. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy az 1-es tanácsolta. Légy erős, szedd össze a bátorságod, és ne tedd be abba a suliba a lábad többé! Kénytelenek lesznek átíratni.
2014. nov. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Persze, ahhoz legyen erős, hogy ne menjen többé abba a suliba, ahhoz ne legyen erős, hogy szembenézzen a problémáival.

Gratulálok mindenkinek, aki a menekülésben látja minden probléma megoldását.


21:09-e válaszoló remekül leírta, hogy mi lenne a járható út. Legyen erős és ne menjen suliba Muhahha, bár ezzel el lehetne intézni mindent...

2014. nov. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem mond el a szüleidnek mi folyik az iskolában és mondd hogy te ezt nem bírod tovább idegileg, át akarsz iratkozni egy másik suliba.Ha ezt nem értik meg akkor nem tudsz mit csinálni. De ki lehet bírni én is kibírtam több éven keresztül....ismerős a szitu

2014. nov. 26. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!