Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szülők élvezik, ha a gyerek...

A szülők élvezik, ha a gyerek szenved? Vagy miért nem veszik figyelembe, hogy én mit akarok?

Figyelt kérdés

9. osztályba járok. Anyukám ebben az iskolában tanít (tesit). Engem nem taníthat, de ettől még mindenki tudja, hogy az anyukám. Az osztályom ezért kb. 1 hónapja elkezdett kiközösíteni. Folyton beszólogatnak, hogy csak azért kapok jó jegyeket, mert anyu itt dolgozik és kivételeznek velem. Mivel anyu elég fiatal és nagyon csinos a fiú oszt.társaim Milfnek hívják előttem és mindig mondják, hogy egy ilyen nőnek, hogy lehet ilyen gyökér lánya? Hát, igen..nem vagyok egy nagy szépség. 158 cm, 58kg vagyok és szemüveges, nem pont a fiúk kedvence. Eddig a lányokkal elég jól kijöttem, de ők is mindig nevetnek, ha a fiúk csúffolnak és ez rosszul esik.Nem is nagyon érzem jól magam velük. Egyáltalán nem is ebbe a suliba akartam jönni, de szüleimet ez érdekelte? Kicsit sem! Azzal jöttek, hogy így szemelőtt leszek és nem leszek olyan, mint a mai 15 évesek többsége.Ja, mert 15 éves kiközösített,megalázott idegroncsnak lenni sokkal jobb.

Hiába kértem, hogy félévkor mehessek másik suliba, hallani sem akarnak róla. Komolyan nem értem, hogy miért jó nekik, ha nekem rossz?


2014. nov. 24. 20:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Azoknak, akik azt mondják, hogy ha a Kérdező másik suliba megy, akkor nem néz szembe a problémáival stb.: Én is voltam hasonló szituban. Középiskolás koromban kollégista voltam, amit utáltam, mégsem iratkoztam ki 2 évig, annak ellenére, hogy megoldható volt a bejárás, pontosan ugyanezen okok miatt: azt gondoltam, hogy azzal csak megfutamodnék, kudarcot vallanék stb. Inkább tűrtem, és szenvedtem. Nem volt érdemes. Végül sok idő után mégis kiiratkoztam - először persze nekem is ugyanezeket mondták, próbáltak győzködni, hogy maradjak, de végül is bejárós lettem. Kár, hogy nem jöttem el előbb - nagyon megviselt lelkileg az az időszak.


Szóval lehet, hogy tényleg jobb megoldás, ha a Kérdező másik iskolába megy. Pláne ha már alapból sem oda szeretett volna menni.

2014. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

Ez annak az átka hogy az anyuka/apuka tanár :(

Sajnáloom! :(

Kitartást,szerintem beszéld meg velük a helyzetet hátha...

Ja és ők tudják hogy téged bántanak?Na és milyen jó a kapcsolatotok?

2014. nov. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ált. iskolai 8 évem volt pokol, könyörögtem anyámnak, hogy vegyen ki, lesz@rta. Végigcsináltam azt a 8 évet, mert muszáj volt és élve jöttem ki ugyan a suliból, de baromira nem vagyok hálás, amiért "szembe kellett néznem a problémáimmal". Egyáltalán nem "fejlesztette a jellememet", inkább csak önbizalom hiányossá tett. Féltem a kortársaimtól, meg sem szólaltam, próbáltam láthatatlan lenni, eltűnni, hogy ne bántsanak, a tanulmányi eredményeim siralmasak voltak és sosem bocsátom meg anyámnak, hogy ennyire lusta volt a dologgal foglalkozni. Engem a középiskolám tett helyre úgy ahogy, imádtam oda járni. Megtudtam milyen az, mikor az embernek barátai vannak. Persze, ott is volt rosszakaróm, hisz az élet nem csak a jóról szól, de inkább úgy tanul a gyerek, hogyha van mögötte valami - barátok, szülők - és így nézz szembe a problémával, nem tök egyedül. Rágd a szüleid fülét, hogy írassanak át, attól nem leszel kevesebb, hogy valahol jól érzed magad és ne adj Isten még barátaid is lesznek. Baromira nem fog megedzeni az életre az, hogy kegyetlenkednek veled az oszt.társaid és a tanárok erre tesznek, ha senki nem segít.
2014. nov. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!