Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csak engem piszkálnak...

Miért csak engem piszkálnak az unokával?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk testvérek, bátyám 29, én 25, öcsém szintén 25 (ikrek vagyunk). Szüleink unokáznának, szinte hetente megkapom, hogy mikor lesz már gyerekem, megjegyzem, barátom sincs... Nem otthon élek (tesóim se), mégis piszkálnak vele célzások szintjén, és csak engem, a fiúkat nem... Nem hiszem, hogy azért, mert nő vagyok, sose tettek így különbséget köztünk, de akkor miért lehet?
2014. nov. 27. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Talán azért, mert nőként nálad előbb várják, hogy megérik benned a vágy, vagy talán azért, mert közelebb éreznek magukhoz és fel merik hozni a témát. Csak vágynak babára, de nincs lehetőségük ebben döntést hozni, hisz nem rajtuk múlik :) aranyos, kicsit tehetetlen helyzet, ne haragudj rájuk ezért.
2014. nov. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Egyetértek az elsővel.

Megjegyzem, 25 éves lánynál bennem is fölmerülne, hogyha még barátja sincs, hány éves korában fog szülni.


Nyilván ők is unokáznának, de egyben téged is féltenek, nehogy elpazarold a fiatal éveidet és 35-40 éves korodban görcsölj a Kaáli Intézetben, hogy legalább egyetlen egy babád összejöjjön.

2014. nov. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Örülj neki! Legalább ők szerető nagyszülők lesznek. Az én szüleim ilyenről sosem beszélnek, egyszer jött szóba, mert egy nő kérdezte anyámat, akar-e már nagymama lenni, azt mondta, Isten ments, ő aztán nem.

Pedig én házasságban élek, és annyi idős vagyok, mint te. Mondjuk nem tenném ettől függővé a gyerekvállalást, de azért szerintem sokkal jobb egy lelkes nagyijelölt, mint aki a gondolatától is okádik.

2014. nov. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem. Lassan harminc vagyok, most nincs párom. de nem vagyok a gyerektémáért megőrülve, ha így fogom érezni akkor nem is lesz.
2014. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Pedig de pont azért mert nő vagy. Tesóid 50 évesen is csinálhatnak pár gyereket, Te meg nem. Ennyi.
2014. nov. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb. 1,5 éve hozták először fel még az eljegyzésünk előtt, hogy már unokáznának. Először nem is értettem, hogy most ránk gondolnak, vagy kire?:D Aztán az esküvőnkön sok rokonmegjegyezte, hogy feküdjünk rá a témára:D Mondjuk addigra már mi is teljesen ráhangolódtunk. Én most vagyok 26, még a munka miatt kicsit várnunk. Nálam viszont egyértelműen maga a kapcsolatunk hozta meg a kedvem. Ha nem lenne a férjem, szerintem eszembe sem jutna még a gyerekvállalás. Ha zavar téged a téma, nyugodtan mondd meg nekik kedvesen, de határozottan, hogy hagyjanak vele békén. Az egyik barátnőmet is arról kérdezgetik, hogy mikor lesz férje, meg gyereke, ami neki nagyon rossz, mert ő is szeretne, és hát most akkor erre mit mondjon. Szerintem más egy kapcsolatban élőt erről faggatni, akiknél legalább már kilátásban lehet, mint valakit, akinek nincsen párja.
2014. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Hát igen, ilyen egy tipikus önző szülő. Sajnos ilyen az átlag is. A lényeg neki, h gügyürészhessen az unokával minél hamarabb, mert az neki jó, azzal meg nem foglalkozik, h a gyereke mit szeretne.

Hogy a kérdésre is válaszoljak: pedig valószínűleg tényleg az az oka, h nő vagy. Ez logikus is. A nők a húszas éveikben a lekapósabbak, a testvéred 35-40 évesen is simán összejöhet egy 28 éves nővel, aki még tud szülni.

2014. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

pedig bizony, azért mert no vagy.látod itt is meglepodott valaki, hogy mégcsak barat sincs 25 évesen.

ez csak rosszabbodni fog.

2014. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet, köszönöm, hogy időt szakítottatok a válaszra.


Volt már párkapcsolatom, de most épp nincs. Csak gyerekcsinálásra nem is lesz. :)

2014. nov. 27. 13:28
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez még csak nem is a legrosszabb helyzet, de le kell szerelni őket. És nem akarok megsérteni senkit, de lehetne annyi eszük, hogy ha még párod sincs akkor nem kérdezősködnek. Amúgy is magánügy az ilyesmi. Már csak ezért sem kéne kíváncsiskodniuk.

Nálam szerencsére elejét vettük a dolognak. Megmondtuk a férjemmel, hogy nem lesz gyerek, még mielőtt nekiállhattak volna a kérdezősködésnek. Így nincs piszkálás.

Persze a távolabbi rokonok, akik nem tudják az okát, minden évben cseszegetnek, csak hogy még szarabb legyen és feltépjék a sebeket...de akkor se tartozik rájuk. Megmondom őszintén, szégyellem is, és nem szívesen mondom el olyanoknak akik ismernek.

2014. nov. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!