Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagyszülőnek milyen ogai...

Nagyszülőnek milyen ogai vannak az unokával szemben ha a szülők együtt élnek, boldog házasságban és a nagyszülő, az én anyám megkeseríti az életünket?

Figyelt kérdés

Problémák vannak évek óta szüleimmel, nem mennék bele, hogy mi. Férjem és én boldogan élünk együtt, neveljük közös gyerekünket, várjuk a kistesót éppen. Tehát nem elválás és nagyszülők a kérdés..mert ilyen olvastam már sokat.

Anyám terroroizál, a gyerek is teljesen zizi ha találkozik velünk, anyám a gyerek előtt kritizál, felülbirálja a véleményem az akaratom, a gyerek szegény azt se tudja mit tegyen merre menjen, nyilván gyerek szeret ő is huncutkodni,ő nem hibás ebben, 5 éves. de anyám utál engem, a gyereket meg magáénak akarja nevelni, ellenem forditani. Kétehetente-hetente egy egy napot vannak vele, de akkor is csak ugy ha elviszik magukhoz, és csak őt, mi nem megyünk.


Jelenleg fenyeget hogy nekik jogaik vannak a ygerkkel, a gyerek ovodában van nappal,d e tartok tőle hogy elviszik onnan a férjem és az én engedélyem nélkül.



2013. okt. 17. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szólj az óvodában, hogy a gyereket csak ti ketten vihetitek haza. A ti engedélyetek nélkül amúgy sem adhatják ki a gyereket másnak.


Ha ti a férjetekkel boldogok vagytok, ne foglalkozz a szüleiddel.

Én biztosan nem engedném hozzájuk a gyereket.

Próbáltál már erről beszélni velük? Ha igen és nem változott semmi, akkor nem vagy köteles eltűrni a viselkedését.

2013. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A szülőnek vannak jogai, ebben az esetben nem is értem, miért engeded, hogy náluk legyen a gyerek, ha rossz hatással van rá. Ha ti egy boldog kis család vagytok, és valóban ennyire rossz a kapcsolat az édesanyáddal, akkor én mellőzném a találkákat, a gyereket sem engedném hozzájuk, csak ünnepeken. Üljetek le a férjeddel és beszéljétek meg ezt, és társakként mondjátok meg, hogy ti külön család vagytok, a gyerek meg oda mehet, ahová a szülei engedik 18 éves koráig (jogilag). Nálatok több joga senkinek nincs.
2013. okt. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Oviban szólj,hogy csak te és a férjed vihessétek el,és akkor nem engedik el a nagyival.

Nem kell engedned a nagyihoz,adjon be kérvényt a biróságra,majd ott megitélnek havi 1 napot ,de akkor is ott lehetsz,többet meg a közelébe nem mehet azon felül.

talán akkor észbe kap,hogy hol a helye,és hogy szól bele a gyereknevelésbe.

2013. okt. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Andizsuzsi ***** válasza:
32%
A nagyszülőnek láthatási, kapcsolattartási joga van. Ha ti nem tudtok megyegyezni, akkor ők a gyámhatósánál kezdeményezhetik a láthatás szabályozását. Próbáljatok meg valami egyezségre jutni.
2013. okt. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
szerintem nincs semmilyen joguk.náluk is ilyen helyzet van csak annyi külömbséggel hogy az enyém 5 hónapos és apámnak a nője folyamatosan ugat hogy semmit nem csinálok jól,a rossz anya érzetét kelti bennem.olyanokat mond a gyereknek hogy hülye az anyja hülye az apja,hogy mi verjük stb.nyisd ki a szád felé,elvégre a te gyereked,neked van jogod felette dönteni neki nincs.ha attól félsz hogy az oviból elviszik az engedélyed nélkül,szolj az ovonőknek és a dadáknak hogy ne adják ki a gyereked.
2013. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Először is az óvodából csak a szulo es a szulo álltal meghatározott személyek vihetik el a gyereket, mas nem.

Másodszor igen, van lathatasi joga a nagyszülőnek. Ha a szülők nem akarjak, a nagyszülő a gya hatósághoz fordulhat lathatas ügyben,

2013. okt. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

olyat már hallottam, hogy váláskor a másik szülő anyja apa láthatást akar a gyereke...de ilyet, hogy rendben élünk, egy családként férj feleség gyerek, jön a kistesó, és a nagyszülő terrorban tart...

Én sokáig toleráltam mert mégis az anyám, gyakorlatileg 3 éve ilyen durva a helyezt de ugy voltam vele, hogy heti egy napot kibirok...

De most betelt a pohár, szóltam hogy nem jó ez igy, és nekem ugrott mint veszett kutya..

Ahelyett, hogy gondolkozott volna, és változtatni próbált volna, most mivel nem ő alkotott véleményt hanem ő kapott, amit ugye hogy képzel a másik hogy neki bármit is megmond :) de nem jobb lett hanem rposszabb pedig abban biztem, hogy észhez tér,de nem. Mint veszett kutya...ugatott, iszonyatos dolgokat vágott a fejemhez pedig csak elmondtam neki, hogy mikoet csinált velünk az elmult években.

Na erre jött hogy szar ember vagyok, szar gyerk és rossz anya is.

Eltelt 2 hét, közölte, hogy elvinné a gyereket.

Mondtam:NEM! (hiszem au utolsó beszélgetésünk az volt hogy én szar vagyok, anya, gyerek inden, rámelcseszet az életét és iylenek)

Na erre hogy nem mehet a gyerekért és nem találkozhat vele, megint nekem ugrott.



Utána jöttek a joagi...

értitek ezt?

2013. okt. 17. 10:54
 8/14 anonim ***** válasza:

Menjen bíróságra, valószínűleg fog kapni havonta 1 hétvégét.


De az oviból nem viheti el a gyereket az engedélyed nélkül, ezt mond meg az ovónőnek is.

2013. okt. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akkor a drága nagyi keressen fel egy ügyvédet, adjon be egy keresetet, és utána meglátjátok, mint döntenek az ügyben. Addig ne találkozzatok, és ő sem a gyerekkel.
2013. okt. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tényleg el se hiszem amugy hogy ilyen van, réáadásul a saját anyámmal:(

Fel se merül benne, hogy a gyerek mit él meg ha gyámhatóságon kötünk ki miatta és a láthatása miatt...

2013. okt. 17. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!