Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csak engem piszkálnak...

Miért csak engem piszkálnak az unokával?

Figyelt kérdés
Hárman vagyunk testvérek, bátyám 29, én 25, öcsém szintén 25 (ikrek vagyunk). Szüleink unokáznának, szinte hetente megkapom, hogy mikor lesz már gyerekem, megjegyzem, barátom sincs... Nem otthon élek (tesóim se), mégis piszkálnak vele célzások szintjén, és csak engem, a fiúkat nem... Nem hiszem, hogy azért, mert nő vagyok, sose tettek így különbséget köztünk, de akkor miért lehet?
2014. nov. 27. 10:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, pont azért, mert nő vagy. Általában a nők akarnak hamarabb gyereket, szóval valószínűbb, hogy téged könnyebb közelebb irányítani a célhoz, mint a fiútestvéreidet. 30 alatti férfiak gyakran sikítófrászt kapnak a gyerek említésére is.
2014. nov. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

3-asnak!

Nemhogy a gondolattól,de még a nagymama szótól is kirázott a hideg anno,ha szó volt unokáról! Határozottan tiltakoztam a nagymamaság ellen és a lányomnak is mondtam,hogy nagyon ráér ezzel a dologgal!

De hiába a szép szó csak mamát csinált belőlem két éve és a mindenem az unokám,a szemem fénye,az én csillagos virágszálam!Megyek érte a bölcsibe,viszem játszótérre,ő a fénysugár a szürke hétköznapokban!Amikor rohan felém és kiabál,hogy "mama",na az mindennél csodálatosabb érzés!

Ergo nem lehet előre tudni a hozzáállásból,hogy milyen nagyszülő lesz valaki!

2014. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

De, pont azért, mert nő vagy, és tudsz szülni! Sajnos egy idő (x év után) a szülők már egyfajta szülőcsatornaként tekintenek a lányukra, ami szerintem szánalmas.


Mondd meg nekik, hogy hagyjanak ezzel békén, és cs.szegessék inkább a 29 éves bátyádat. Egy időben engem is (25 vagyok) nógatott apa, mikor lesz már barátod, mikor jön az unoka - én meg közöltem vele, hogy ha ÉN (mi) akarom, és szakadjon le a témáról. 3-4x-re megértette. :)

2014. nov. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

amúgy én azt nem értem, h ha még barátja sincs, akkor meg aztán végképp értelmetlen ezzel piszkálni.

de az még jobb, amikor távolabbi rokonok meg ismerősök kezdik el sürgetni a dolgot.

a fő gond az, h a legtöbb szülő azt hiszi, filmet forgat a gyerekéről, és ő a rendező, ezért instruálja, vagy inkább cseszegeti.

én nemrég egy rokonnak mondtam meg, h talán nem kéne megmondani,h mikor mit csináljak meg hova menjek..

2014. nov. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!