Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem gáz ez a...

Csak szerintem gáz ez a hozzáállás anyámtól?

Figyelt kérdés
Tegnap anyám egy ismerőse jött hozzánk a 16 éves lányával valamilyen kabát miatt. A lánynak kicsit dudorodott a pocakja, nekem fel se tűnt volna, ha nem kezdenek el arról beszélni, hogy a lány terhes. Kicsit meglepődtem, igazából inkább sajnáltam, de nem nagyon foglalkoztatott a dolog. Anyám ekkor benyögte, hogy igenis tartsa meg a gyereket, nevelje fel, ha már széttette a lábát.. Miután elmentek még megjegyezte, hogy reméli nekem több eszem van, mert ha én lennék terhes ennyire fiatalon akkor nem egyezne bele az abortuszba. Itt megjegyezném, hogy anyám engem fiatalon szült, 22 évesen. Illetve nem vagyok abortusz párti, de azért azt az én gyomrom nem veszi be, hogy tegyünk ki egy terhességnek plusz szülésnek egy gyereket, aki magára sem tud vigyázni, hogy aztán egy másik gyerek életét tegye tönkre nagy eséllyel. Mert most őszintén, milyen élet várhat olyanra akinek az anyja gyerek volt mikor szülte..ugyebár a nagy semmire
2014. nov. 27. 16:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen fiatalon nincs jó döntés. Egy abortusz örökké megváltoztatja az embert, ugyanúgy ahogy a gyerek megszületése is. Mindkettő évekkel később üthet vissza nagyon komoly mentális problémákban. Általában aki az egyik vagy másik pártján van, az ellenkező döntés hatásait tartja rosszabb verziónak. És ha az anyád melletted állna, akkor nem biztos, hogy olyan rossz lenne annak a fiatalon szült gyereknek. Legfeljebb problémás lenne, hogy ki is az anyja.
2014. nov. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Egyénileg lehet csak mérlegelni, hogy melyik a jobb ötlet.
2014. nov. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%

Ha szexelni volt esze, legyen ahhoz is, hogy megszüli és felneveli. Nem lehetetlen.


Az abortusz nem fogamzásgátlás, hanem egy élet elvétele.

2014. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Igazad van. Bár én rendesen védekeztem de ha ilyen körülmények között lettem volna terhes nem tartom meg. Majd rájön az ilyen hogy elszúrta az életét a korai gyerekvállalással.
2014. nov. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
49%

Neked van igazad. Felelőtlenség a gyerekkel szemben is, ha megszüli a semmire. Tönkre teszi a saját életét, az apáét és a gyerekét, esetleg még a szüleiét is. Ilyen fiatalon nem is lesz jó anya, mert még bulizni, szórakozni akar. Akkor milyen sorsa lenne a gyereknek?

A sok abortusz ellenző a gyerekkel nem törődik, csak nyomja a hülyeségeit.

2014. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

Nem feltétlenül gáz anyukád hozzáállása.

Én nem vagyok sem abortuszpárti, sem ellenző.

Azt gondolom, hogy a döntés nagyon sok mindentől függ, vannak esetek, amikor az abortusz az okosabb döntés, de ismertem egy lányt, aki 14 évesen szült, és nem érezte úgy, hogy tönkretette volna az életét. Pedig nem a szülei nevelték a gyereket, hanem ő, de imádta a fiát, nála például jó volt, hogy annak idején megtartotta.

2014. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem gáz, mégpedig AZÉRT, mert jó eséllyel ezzel arrafelé terel, hogy még inkább vigyázz, és nehogy terhes maradj 18 előtt!


Annak idején én azt hallgattam otthon, hogy "ha terhes leszel, kitagadlak". El lehet ítélni (egyébként fix, hogy segítettek volna), de ez is közrejátszott abban, hogy soha nem mentem bele bármilyen felelőtlenségbe ("csak egy kicsit berakta" és hasonló szépségek).


Míg az ümtyüli-pümtyüli "majd mindent megoldunk, te csak ne aggódj" szülőkkel rendelkező osztálytársam két abortuszon esett át, mire leérettségizett.


Persze természetesen nem csak ezen múlik, és lehet máshogy is, de attól még nem gáz.

2014. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak nem kellene beleszólnia egy másik család életébe.
2014. nov. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagyok rá büszke,de nekem volt 16 évesen abortuszom és nem ütött vissza a későbbiekben soha egyszer sem,sehogyse! De ha megszültem volna a babát akkor tuti üt,egy életre!

Na csak hogy legyen egy vélemény egy érintettől is! Későbbiekben lett több gyerekem is,de nem gondolok sose arra az elsőre,hogy mi lett volna!

2014. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
76%

Anyukám 16 éves volt, amikor születtem. Normális, értelmes felnőtt lettem, tanultam, jó munkám van.

Anyukám később folytatta az iskolát. Apukám már dolgozott. Albérletben laktunk, nem a nagyik nyakára szültek és nem a nagyiknak kellett eltartaniuk.

Szóval csak az életkorból nem lehet egyértelmű következtetéseket levonni.

Én örülök neki, hogy vagyok. :)

2014. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!