Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem gáz ez a...

Csak szerintem gáz ez a hozzáállás anyámtól?

Figyelt kérdés
Tegnap anyám egy ismerőse jött hozzánk a 16 éves lányával valamilyen kabát miatt. A lánynak kicsit dudorodott a pocakja, nekem fel se tűnt volna, ha nem kezdenek el arról beszélni, hogy a lány terhes. Kicsit meglepődtem, igazából inkább sajnáltam, de nem nagyon foglalkoztatott a dolog. Anyám ekkor benyögte, hogy igenis tartsa meg a gyereket, nevelje fel, ha már széttette a lábát.. Miután elmentek még megjegyezte, hogy reméli nekem több eszem van, mert ha én lennék terhes ennyire fiatalon akkor nem egyezne bele az abortuszba. Itt megjegyezném, hogy anyám engem fiatalon szült, 22 évesen. Illetve nem vagyok abortusz párti, de azért azt az én gyomrom nem veszi be, hogy tegyünk ki egy terhességnek plusz szülésnek egy gyereket, aki magára sem tud vigyázni, hogy aztán egy másik gyerek életét tegye tönkre nagy eséllyel. Mert most őszintén, milyen élet várhat olyanra akinek az anyja gyerek volt mikor szülte..ugyebár a nagy semmire
2014. nov. 27. 16:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%
Na jó de az nem érv, hogy ha nem lennél akkor nem ürölnél.
2014. nov. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
59%

Mikor pár hónapja elkezdtem szexuális életet élni, megkérdeztem anyát, hogy ha neadjisten becsúszna egy terhesség, akkor mi lenne. Azt mondta, hogy semmi, felnevelnénk, de nem vetethetném el. Én ezzel a döntéssel teljesen egyetértek, mert az abortusz 1. egy élet elvétele, 2. nagyon nehéz feldolgozni lelkileg (legalábbis én tuti nem tudnám). Mondjuk nálunk jók az anyagi körülmények, lehet, hogy más lenne, ha a semmire szülnék.

Szerintem anyukádnak igaza van akkor, ha jó körülmények közé jönne a baba és meg tudnátok neki adni azt, ami kell.

2014. nov. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
72%
Nincs jó döntés ilyenkor.Én is érintett vagyok, nekem is volt 18 évesen abortuszom.Nekem nagyon sokáig tartott, mire kihevertem, de ma már csak ritkán gondolok rá.Néha eszembe jut, hogy húú, már most lenne egy tízéves gyerekem.Igazából nem bánnám, sőt örülnék neki, de a mostani életemet is szeretem.És eszembe szokott jutni, hogyha ő lenne, akkor nem lenne mindez, amim most van, hanem egész máshogy alakult volna az életem.De aztán az is eszembe jut, hogy valószínűleg annyira szeretném, hogy nem is izgatna ez az egész.és tanulni, dolgozni a gyerek után is lehet, attól nem áll meg az élet.Fene tudja...az biztos, hogy SOKKAl jobb megelőzni!!!!!!mert egyik megoldás sem jó.az egyiknél oké, van egy aranyos gyereked, de az álmaidról valószínűleg le kell mondani.A másiknál meg elérhetsz mindent, de egy örök seb marad a lelkeden.
2014. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%
utolsó vagyok.És szerintem mai fejjel megtartanám.
2014. nov. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, de, szerintem is gáz anyukád hozzáállása - vigasztaljon a tudat, hogy adott cseppet sem kívánatos esetben sem az övé lenne az utolsó szó, az 14 év felett mindig a terhes nőé. Persze 14-18 közt a szülő kellemetlenkedhet azzal, hogy nem írja alá a műtéti beleegyezést - akkor a gyámhivatal aláírja helyette hivatalos eljárásban.
2014. nov. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
40%
Anyádnak ehhez semmi köze és a másik nő helyében ott helyben kiosztottam volna!
2014. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
53%

Minden helyzet más, lehet teherbe esni védekezés mellett is, ezt ne feledjétek!

Hogy kinek milyen az élete és a lehetőségei, azt ő maga tudja, joga van eldönteni hogy vállal-e gyereket kortól függetlenül.

Anyukádnak szerintem nem volt joga beleszólni egy idegen család életébe, főleg nem ilyen bunkó megjegyzéssel. Akkor sem ha esetleg igaz amit mond.

2014. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!