Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez elég indok, hogy elköltözzek?

Ez elég indok, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés
Apával szörnyű a viszonyom napok óta... mondjuk sosem voltunk oda egymásért, de az utóbbi időben ki is mondja amit gondol rólam... a szomszédok mindent hallottak. (Kitörte az ajtóm üvegét, üvöltözik, fenyegetőzik, stb) Néhány napja nekem jött, anyu állt közénk sírva. El szeretnék költözni itthonról, a mamámékhoz. Ott nőttem fel, sokat vagyok ott és elkél a segítségem a házimunkában. Viszont dolgozni szeretnék és folytatni a tanulmányaimat, ahogy eddig is volt. Szeretnék kicsit önálló lenni végre, a saját lábamra állni, még ha más is lesz a napi rutinom, mint az eddigi megszokott. Viszont nem tudom, hogy mit reagálnának rá a szüleim... mondjuk 20 éves múlottam. Bár eddig elég 'anyuci kicsi fia' típus voltam, de néhány hónapja végre elhagytam ezt és önállósodom.

2014. nov. 28. 00:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pár napos durvulás miatt nem biztos, hogy érdemes azonnal vitorlát bontani.

Bizonyára volt valami durva kiinduló ok, az emberek nem szoktak egyik napról a másikra teljesen megőrülni.


Majd akkor lesz kerek a kérdés, hogy leírod mit tettél amiért apád így berágott rád, akkor lehet írni, hogy valóban elég ok van-e az elköltözésre.

2014. nov. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, rettentő durva dolog történt.. az xbox fiókunk egy 3 éves e-mail címemre lett regisztrálva, aminek már semmilyen adatát nem tudom, viszont eddig nem is kérte a rendszer, most viszont aktiválni kéne, csakhogy ez nem lehetséges. És a fióknak kapáltak. (kb 250.000ft-ot öltem bele játékokkal együtt) szerintem nevetséges, hogy emiatt így kifakadt. Egy sz**** játék miatt.
2014. nov. 28. 00:38
 3/14 A kérdező kommentje:
Elég sok mindent a fejemhez végott, pl: örülne, hogyha nem látna, stb stb. Én hajlok afelé, hogy akkor legyen így...
2014. nov. 28. 00:40
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Azért negyedmilliót bukni nem kis dolog, persze nem ok a verekedésre.

Bár írtad sosem volt felhőtlen a viszony, hát azt kell tenned amit jónak látsz, bár szerintem pár nap múlva megnyugodna, persze ha flegmázol meg kit érdekel 250.000 forint azzal csak olajat öntesz a tűzre.


Néha jobb beismerni ha hülyék voltunk. Talán még a másik is beismeri.

2014. nov. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
25%
Majd leszel te is 30-40-50 éves, egy szülőnek fontos dolog, hogy a 20 évnyi nevelésnek legyen valami látszatja, ha a szülő azt látja, hogy a 20 éves fiatal felnőtt fia felelőtlen, nemtörődöm, akkor az némely szülőt baromira el tudja szomorítani és persze a szülő is csak ember, mond olyan dolgokat amiket később megbánna.
2014. nov. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
Istenem kellett ám ez a flegma duma ide. Amikor elolvastam a kérdést egy normális srácnak hittelek, de miután a kommentedet...
2014. nov. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Mit lehet erre mondani, szép modern család. Lassan csokorba lehetne szedni az oldalon található "családi tragédiák" okait... Nem igazán tudok mit tanácsolni, bár hasonló helyzetben voltam, a szüleim hamarabb váltak és költöztek külön, mint hogy elmentem volna albérletbe. Viszont te most idősebb vagy, mint én voltam akkor, szóval a lehetőség számodra adott és talán kézenfekvő is egyben. Felesleges várni, hogy lesz jobb, vagy nem lesz rosszabb... Ami így megtörténik, hogy tárgyak törnek és mindegy mi miatt, az ilyen agresszióra családon belül nincs magyarázat. Ha menni kell, hát menni kell... Férfi vagy már, dönts.
2014. nov. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy 250.000 nem kevés pénz, de a nagy részét saját zsebből fizettem. Ráadásul én sem ugrálok örömömben, hogy ez lett.
2014. nov. 28. 00:48
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem a legegyszerűbb ha elé állsz és elmondod ugyanezt, hülye voltál, saját pénzből ment a nagy része te sem örülsz neki, ez van, legközelebb óvatosabb leszel.


Nem hiszem, hogy egy zsebkendő-lengetős siratós búcsút kéne rendezni egy ilyen ügyből.

2014. nov. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

X-boxon igy osszeveszni?! Melyik jatekfuggo, apa vagy fia?


En sem nagyon emlekszem minden jelszora 2 ev utan, foleg ha nem is nagyon kellett.

Nem lehet valtoztatni, kikerni a regit?

Amugy anyukad miert sirankozik? Miert hagyja ezt az allatmodi veszekedest?

Szerintem apukad nem most eloszor orjong, tor-zuz.

2014. nov. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!