Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem engedik, hogy...

Miért nem engedik, hogy elköltözzek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és dolgozok (jó nem a legjobb munka, de fix és korrekt a fizetés).

A szüleim viszont nen akarják, hogy költözzek, szerintük el kellene végeznem valamilyen szakmát. Ez ok, tervbe is van, de egyedül is tudok dönteni.


Hadjam a francba azt amit mondanak és menjek, ezzek kockáztatva a balhét és a kitagadást vagy maradjak?


Kedves szülők, nektek mi a véleményetek?



2014. okt. 8. 13:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Nem szülő vagyok, csak egy tízessel több, mint te. Anno én sem tanultam tovább, mert majd ha önálló életem lesz, úgyis belefér majd.. hát nem fért bele. Életem legnagyobb hibája. Azt gondolom, hogy a szüleid jót akarnak, és ha ennek ellenére mégis elköltözöl, nagyon meg fogod bánni később. 20 évesen lehet már annyi belátásod, hogy nem nehezíted önszántadból az életedet.
2014. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen miért akarsz költözni? Amúgy meg nagykorú vagy, ha menni akarsz-hát menj! Balhé-kitagadás? Inkább műbalhé, műkitagadás lesz. Persze csak ha szeretnek és azért nem akarják, hogy elmenj. Ha meg nem szeretnek annyira, hogy elfogadják a döntésedet akkor + egy ok, hogy menj!
2014. okt. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Abba gondolj bele, hogy ha valami miatt ez a meló már nem lesz ott (kirúgnak, leépítenek, megszűnik a munkahely, vagy csak egyszerűen beleunsz x év alatt), akkor fognak-e téged máshol, egy szál érettségivel alkalmazni, úgy, hogy abból a fizetésből majd családot is tudj alapítani, gyereket tudj nevelni... Ha erre igen a válaszod, akkor menj, de ha egy kicsit is elbizonytalanodtál, akkor gondold át, vajon miért mondják a szüleid, hogy kéne valami végzettség...
2014. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amit én tapasztaltam a környezetemben:

1. Voltak osztálytársaim, akik középsuli után rögtön mentek albérletbe, hisz ők felnőttek. Tanulni nem tanultak, mostanra a többség visszacuccolt a szülőkhöz.

2. Akik később röppentek ki (én pl. 25 évesen), mert tanultak. Ők többnyire a saját lakásukban laknak (nekem is saját lakásom van, hitel nélkül és nem függök senkitől anyagilag).

3. Illetve voltak akik össze "táncikálták" a külön életre valót.

Azt nem hiszem, hogy kitagadnának mert elköltözöl, de gondold át alaposan, hogy nem járnál-e jobban, ha pár évet még lehúznál otthon.

33/N

2014. okt. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én mint szülő azért nem szeretném hogy elköltözzön a gyerekem mert amíg lehet tényleg tanuljon. Itthon biztosítva van a lakhatása, főzök mosok rá stb.

Ha egyedül élnél fizetned kellene az albérletet, a rezsit, a napi kajádat. + mindig vannak nem várt extra kiadások is. Ezzel számoltál?

Egy keresetből elég nehéz így megélni. Gondolom féltenek és nem akarják hogy nélkülözz.

2014. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Nem vagyok túl jóban a szüleimmel, nem is rossz...inkább semleges. Ők a hugomat szeretik, én meg vagyok.

Családot nem szeretnél, csak magamat kellene eltartanom és ahogy számoltam kijönnék a fizubol (100-120 ezret keresel, túlórátol és kiküldetési díjtol függ).

De a továbbtanuláshoz már lehet, hogy nem lenne elég...

2014. okt. 8. 14:33
 7/11 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért, telorol vagyok...
2014. okt. 8. 14:35
 8/11 anonim ***** válasza:
20 évesen eldöntötted, hogy soha nem szeretnél férjet vagy gyereket? Az igen...
2014. okt. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem 20 évesen döntöttem el, hanem 12 évesen...az okát nem részletezném.
2014. okt. 8. 18:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy mit hoz a jövő, majd úgyis meglátod!:) De ha alapból egyedül tervezed, még inkább szükséged van a fix anyagi helyzetre. 100-120e valójában csak arra elég, hogy élj, félrerakni nem nagyon tudsz belőle, és ha kiesel melóból betegség miatt, vagy elveszíted a munkád, hamar elúszhat az albérlet/lakás a fejed fölül. Ha a szüleiddel nincs kimondottan rossz kapcsolatod, akkor én mindenképp a maradást és tanulást javasolnám.
2014. okt. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!