Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek megengedik a...

Szerintetek megengedik a szüleim, hogy elköltözzek otthonról?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, nagyon rendes családom van. Idén szeretnék a nyáron megtanulni főzni (sütni már tudok), meg letenni a jogsit. A barátom elköltözik 30 km-re s nem tudom hogy megengednék-e hogy vele menjek. Eddig szinte 2 naponta találkoztunk, de ha elmegy akkor csak hétvégén tudunk. A szüleimnek nem a szeme fénye a srác de nem is nagyon ellenzik hogy vele vagyok már több mint 1 éve. Szerintetetek menjek vele vagy amíg nincs saját jövedelmem addig még ne?
2014. máj. 29. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Amíg nincs saját jövedelmed ne költőz sehova. Nekem baromira nem fér bele, hogy a párom tartson el míg tanulok.
2014. máj. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Az elején úgy gondoltam, hogy menjél. De mikor a végére értem és láttam, hogy nincs saját jövedelmed, akkor már egyértelmű lett, hogy ne! A barátod tartana el? Az nem túl jó ötlet. Tanulsz még? Akkor szükséged van a szüleid támogatására.

30 km meg mennyi autóval, busszal? 25-30 perc? Ezt simán meg lehet tenni hét közben is.

2014. máj. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

pénz nélkül mit csinálsz?

párod eltart?

mész majd továbbtanulni?

2014. máj. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A barátod gondolom, hogy szeretné, hogy vele lakj. Nem rossz gondolat, hogy tanulj egy kis önállóságot, próbáld ki, milyen apuci és anyuci nélkül az élet.

Ha a szüleid nem engednek, pénzt sem adnak, akkor a barátod el tudna tartani? Ha nem, akkor a kérdés tárgytalan.

2014. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Először én is gondolkodás nélkül mentem volna vele aztán belegondoltam hogy azt nem bírnám ha a fél vagyonát rám költené. Úgyhogy mivel még nem dolgozok akkor egyenlőre maradok itthon. :/

Köszi a válaszokat. :)

Nem megyek egyetemre, de ha minden jól megy 21 évesen már két szakmám is lesz, addig még 1 +2 évet tanulnom kell. Hát akkor amíg végzek ne is álmodjak róla hogy együtt fogunk lakni? :((

2014. máj. 29. 11:19
 6/14 anonim ***** válasza:

A barátod mit szeretne? Milyenek az anyagi lehetőségei?

Az nem jó, ha amiért dolgozik, azt teljesen felélitek. Bár az is igaz, hogy szerintem nincs olyan nagy különbség egy vagy két ember eltartása között. Rezsije így is lesz, ennie is kell.

Te hogyan járnál onnan suliba?

Suli mellett nincs lehetőséged valamilyen diák munkára? Így te is be tudnál szállni egy kis összeggel a kiadásokba. Esetleg nyáron dolgozhatnál, abból is elég sokat össze lehet spórolni.

2014. máj. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Barátom már 25 is elmúlt ezért akar elmenni otthonról meg mert ott kapott állást. Ő már nem tanul, évek óta dolgozik. Szóval saját maga rltartása nem jelentene gondot, de félek hogy én már "sok" lennék neki. A suli megoldható lenne onnan is max csak kicsit többet utaznék.
2014. máj. 29. 11:29
 8/14 A kérdező kommentje:
A spórolt pénzem kb 150 ezer ami szerintem nem tartana ki olyan sokáig, főleg hogy nem dolgozok.
2014. máj. 29. 11:30
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Ugye azt te se gondolod komolyan, hogy 18 évesen majd semmi fix jövedelemmel lelépsz otthonról és anyu-apu helyett a pasid tart el évekig?
2014. máj. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"tanulj egy kis önállóságot"


Milyen önállóságról is beszélünk ne röhögtess , szülők helyet a pasi tartja el az nagyon nem önállóság.

2014. máj. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!