Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 22 évesen megakadályozhatják...

22 évesen megakadályozhatják a szüleim, hogy elköltözzek otthonról egy másik városba?

Figyelt kérdés
Közöltem, hogy elköltözöm és azt állítják, jogukban áll megtiltani. És nem tehetem meg.
2014. ápr. 20. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
22 évesen semmit sem tilthatnak meg neked, ha nem engednek, rendőrt hívsz!
2014. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
Megteheted. Jogilag nem akadályozhatják meg. Viszont, ne feledd, hogy ahhoz pénz kell. És ezután nem igazán számíthatsz rájuk.Szerintem jobb békességben elhagyni a szülői házat. Méghozzá akkor, amikor már önellátó vagy, és így már te diktálsz.
2014. ápr. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Azt csinálsz amit akarsz,de tiszteld annyira a szüleidet,hogy közlöd velük,és persze elmondod nekik,hogy felnőttél és innentől kezdve már nem felelősek érted,hanem saját életedet akarod élni és természetesen a rávalót is Te keresed meg.
2014. ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
18 éves korod után "gyakorlatilag" azt csinálsz, amit akarsz. Jogilag nincs semmi akadálya. Nem tudom, hogy mennyire függsz tőlük, de ha nagyon rosszul alakulna emiatt a viszonyotok, akkor azért anyagi téren, meg érzelmileg is megkeseríthetik az életed. Én megpróbálnám normálisan rendezni a dolgokat, bár azt nem tudom, hogy miért akarsz elköltözni és milyen messzire.
2014. ápr. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A pestre szeretnék költözni, 120 kmre van innen. Van pénzzem, jó pár hónapra elegendőt spóroltam, ami elég az albérletre és a kajára is meg miegymásra.
2014. ápr. 20. 14:00
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Akkor indulj el,ez az élet természetes része.
2014. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
Békésen add be nekik és uccu neki! Meg nem tilthatnak semmit! :)
2014. ápr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
95%

Ekég egy időre a pénzed és utána mi lesz ha elfogy?


Egyébként 22 évesen azt cisnálsz amit akarsz, de próbáld velük normálisan, veszekedés nélkül megértetni, hogy felnőttél és önálló életet szeretnél kezdeni, hiszen ez a normális, és velük sem szeretnél haragban lenni, haza tudsz majd járni időközönként.

2014. ápr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
A 4-es válaszoló vagyok. A szüleid az oka az elköltözésednek, vagy mert egyszerűen Pesten akarsz élni, esetleg ott találnál munkát? Mert nem mindegy mi az oka. Jó velük a kapcsolatod? És egyedül mennnél?
2014. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon jó lehet a kapcsolata a szülőkkel, ha a szülők erőszakkal akarják megakadályozni a költözést!
2014. ápr. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!