Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel győzhetném meg édesanyám...

Mivel győzhetném meg édesanyámat, hogy engedjen el? Nem érdemeltem ki, hogy ne bízzon bennem.

Figyelt kérdés

Jó tanuló vagyok, az általános iskolát 4.5-ös átlaggal végeztem el, most pedig a város egyik jó hírű gimnáziumában vagyok elsős, tehát nem panaszkodhat arra, hogy nem tanulok, de nagyon úgy érzem, hogy csak arra vagyok jó neki, hogy dicsekedjen velem. Sosem voltak barátaim, sosem jártam el sehová, most viszont nagyon jó közösségbe kerültem. És az iskolában több évtizedes hagyomány (idén lesz a 26. meccs), hogy a két gimnázium között (két jónevű gimnáziumunk van) rendeznek egy focimeccset a városi sportcsarnokban. Évente egyszer van, gyakorlatilag mindenki ott lesz: a két iskola tanárai, a diákok, egykori diákok, stb. Mint említettem, sosem jártam sehová, most viszont nagyon el szeretnék menni, de anyukám nem szeretne elengedni, pedig tudja, hogy felnőtt felügyelete alatt leszünk, mindenki ott lesz. Emellett még az sincs, hogy későn lenne, vagy tanítási napokon... pénteken lesz 15 órakor, tehát ez is adott.


Mivel győzhetném meg, hogy elengedjen? Ti mit tennétek? 14 éves vagyok, ha ez számít, és csoportosan mennénk (20-30 fő...).


2014. dec. 1. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Peches vagy, hogy ilyen az anyukád.

Netán az ofőt megkérni, beszéljen az anyukáddal? Igazán nem egy észtveszejtő buli az ilyen iskolai rendezvény. Jó vaskalapos az édesanyád.

2014. dec. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbáld meg valamelyik tanárodat megkérni, hogy beszéljen vele. Az, hogy egy iskolai sportrendezvényre tanári felügyelettel nem akar elengedni, elég durva...
2014. dec. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
vagy kérdezd meg, mivel indokolja azt, hogy nem enged el...az elmondottak alapján, semmi kivetnivalót nem látok ebben a programban
2014. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés alapján azt hittem, hogy egy 13 éves lány akar ottaludni a barátjánál.


Hát durva, hogy egy 14 éves nem mehet el 3 órakor egy iskolai focimeccsre.

2014. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kissé érdekes anyukád gondolkodása. Számomra érthetetlen... Nem ismerjük, ezért nem lehet tanácsot adni. Próbálj meg beszélni vele vagy esetleg az osztályfőnökkel.
2014. dec. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Első: azt nem mondanám, városilag igen hivatalos esemény, tehát polgármester is jön, stb. Amúgy jó buli, és főleg, hogy 26 éves hagyomány. Ill. az osztályfőnök is megkért mindenkit, hogy aki tud, menjen el, legyen ott szurkolni, vagy fellépni.

Lehet, hogy kénytelen leszek beszélni az osztályfőnökkel, szerencsére anyukám eléggé ad a véleményére. DE azért még megpróbálok beszélni vele...


Köszönöm a tippeket. (:

(Nem, nincsen barátom, nem is volt, belátható időn belül pedig nem is lesz...)

2014. dec. 1. 15:01
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen érthetetlen anyukád tiltása. Semmi kivetni valót nem találok du 15 órakor iskolai rendezvény, tanári felügyelettel. Próbálj anyukáddal beszélni, mert elég kellemetlen egy tanárt megkérni. Esetleg mutasd meg az itteni hozzászólásokat, hogy lehet, az Ő döntésével van a baj!

Ha ennél a tök veszélytelen kérdésnél így reagál mit fog szólni egy estibb mozi elmenetelhez barátokkal, vagy ne adj isten egy komolyabb kapcsolatodhoz?

Remélem sikerül elmenned!

2014. dec. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig nyugodtan elengedhetne...nem éjszaka a nyúló buli lesz...ilyesmi nálunk is volt...annyi perves foci ahány evet írunk..
2014. dec. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondd, hogy kötelező rendezvény. A tanroddal meg beszéld le, hogy ő is erősítse ezt meg.


Tudom, csúnya dolog hazudni, de néha nem árt.

2014. dec. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem érti meg, hogy mi van, akkor ne kérdezd, hanem csak jelentsd be, hogy mész. Ez ez iskolai rendezvény.


Mit sem ér a kitűnő bizonyítvány, ha az ember képtelen társas kapcsolatokat kialakítani, barátokat szerezni, közösségi programokban részt venni. Szociális lények vagyunk!

2014. dec. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!