Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen hatással lehet az...

Milyen hatással lehet az valakire ha elhagyta a saját édesanyja?

Figyelt kérdés
Sajnos van egy ilyen ismerősöm akivel ez történt,elhagyta a saját édesanyja.Szerintem ez nagyon nagy érzelmi sérülést okozott benne,emiatt kapcsolatokat se tud/akar kialakítani....Esetleg van még valakinek ilyen ismerőse?Szerintetek tényleg ez gátolja őt abban hogy valakihez kötődjön? (23 éves fiúról van szó)

2014. dec. 1. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves korában hagyta el?
2014. dec. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Minket elhagyott kiskorunkban, de apura mindig számíthattunk, így bennünk semmilyen törést nem okozott a dolog.
2014. dec. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos azt nem tudom hogy hány éves volt amikor elhagyta,de szerintem nem ilyen 5-6 éves korában.. hanem később..
2014. dec. 1. 21:54
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Mi is így jártunk a testvéreimmel. 4-en vagyunk testvérek. Még gyerekek voltunk amikor anyám lelépett, és végleg elhagyott minket. Azóta apám nevelt fel 4 gyereket. Eleinte nagyon fájt. Főleg amikor tinédzser lettem, és lányként nem kaptam olyan "női" segítséget. Ennek az lett az ára, hogy soha nem tanultam meg csinosan, nőiesen öltözködni. Ahogy a két nővérem és öcsém sem. De végül is ez sem olyan tragédia, mert olyan társat kaptunk a sorstól akiknek van stílusérzékük, és sokat segítenek. Kapcsolat kialakítás meg nem minden esetben jár magánnyal, önbizalomhiánnyal. Nekem például sosem volt gond, hogy barátokat szerezzek, kapcsolatban legyek. Az öcsém fiatalként elég sok lánnyal járt, mintha nem akarna sosem egy nő mellett leragadni. Végül is 27 évesen megismerte a feleségét, és imádja. Mi lányok is megtaláltuk életünk párját, igaz csak másodjára vagy a nővérem esetében harmadjára.

Egyébként azóta sem láttuk anyánkat.

2014. dec. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

A legjobb barátomat (fiú) csecsemőként kettéválasztották a bátyjától(1évvel idősebb), majd kb 1.5 éves korában az édesanyja lemondott róla, és az édesapjához kerül(aki a bátyját nevelte). Közben az apjának lett új felesége, lett a barátomnak hugicája. Mikor 8 éves volt, azthiszem akkor halt meg az édesapja, aztán neki csontrákja lett, amit sikeresen legyőzött a húga édesanyja segítségével.(a nő sosem tett különbséget, úgy neveli őket mintha a sajátjai lennének) Kb 1x találkozott a vérszerinti anyukájával, akinek van 3 másik gyereke... De a barátom a "nevelő"anyuját tekinti az édesanyjának. Végülis ő nevelte fel.

Amúgy a srác elég visszahúzódó, van egy "álarca" sosem mutatja ha fáj gyakran magának se... Nem meri, szégyelli az érzelmeit. Én viszonylag sokat tudok róla, lány barátai közül a legtöbbet.

2014. dec. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Paromekat is elhagyta az anyja :(

Ok elegge megsinylettek! A kapcsolatokhoz eleg szarul allt.

a mienk se rajta mulott!

egy anyuka megtanit az erzelmek kifejezesere es szeretni stb (szerintem), na naluk ez nulla!!!

Nem tudja kimutatni, kifejezni magat, ha olelt ugy olelt mint egy haverjat, a gyerekeinkkel ha tortenik vmi zokog, de ha a fiunk oda megy es buszken ujsagol vmit, hogy milyen ugyes volt akkor azt mondja hogy jol van ezt igy kell csinalni! A gyerek elmondja megegyszer es valaszol, hogy tudom elmondtad egyszer! Elmegy a fiunk es raszolok, hogy te taho! Hat a dicseretedert jott, hogy ugyes es okos es jol csinalta azt amit...

es akkor bemegy hozza leul melle megkerdezi, hogy mi volt? Gyerek elmondja megdicseri es a fiunk arcara kiul a ragyogas! Egy igazi buszke, boldog mosollyal parositva!

Aztan este lefekszunk es haragszik magara, hogy ez neki miert nem megy osztonbol mint nekem...

O ha szeret, azt penzzel teszi es jatekkal! :/

Nem tudja kimutatni csak nagyon nehezen


Apjuktol soha dicseretet nem kaptak, ha vita tort ki koztuk az kapott aki sirt mert minek sir!

Ha bajuk lett letudta annyival hogy mar gyogyulsz!....

Szerintem mikor az anyjuk lelepett neki kellett volna "atvenni az anyjuk szerepet is" de neki ez nem ment... o is hasonloan szereto csaladban nott fel!


Ugyhogy sajnos az erzelmeket is tanitani kell felismerni kezelni es lereagalni a gyerekeknel...

kuzdunk 7 eve, kuzdunk meg jo parat!

2014. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sajnos ismerek,többet is!


Az egyik ilyen ismerősöm kamaszkor előtt hagyta el az anyja,majd évek múltán,felbukkant.Egy rokona nevelgette,de nem jól ugye...Látszólag jóban vannak az anyjával,de a szövődménye az lett a lelkivilágának, hogy nem éppen erkölcsös munkából tartja fent magát, és sokat hazudozik ez miatt. Párkapcsolatokat az állandó titkolózása miatt nem tud fennttartani,szerintem kötődni sem a férfiakhoz,pláne, h mindig kételkednek benne, h vajon miből is él,de bizonyíték nincs nekik ugye.

2014. dec. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én valamennyire örülök annak hogy Apám elhagyott (meghalt) mivel Anyám valószínűleg megölte volna vagy esetleg fordítva.
2014. dec. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
persze hogy kötödhet ez egy seb ami mindig ott lesz de ettől nem hat ki az egész életére
2016. júl. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!