Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne egy szülővel...

Hogyan lehetne egy szülővel közölni, hogy nem lesz unokája?

Figyelt kérdés

Elsősorban, apámat nem ismerem. A bátyámmal még évek óta nem tartjuk a kapcsolatot, szóval én vagyok az egyetlen gyereke. Másodsorban, én valóban soha nem is szeretnék gyereket, először is azért mert úgy hiszem nem éppen ez a világ volna jó egy gyereknek. Másrészt, nem is nagyon keresem a lányok társaságát abból szempontból hogy komoly kapcsolatot alakíthassak ki bárkivel is, én inkább próbálok a saját egzisztenciámra fókuszálni, hogy mégse egy léhűtő legyek, aki mellékállásban a számítógép előtt maszturbál.


Szóval ebből a két szempontból adódóan úgy érzem nem jönne össze egy gyerek. De úgy érzem anyám már várja.. mintha csak neki szülné egy nő. Persze nem kérdezget, nem traktál olyan kérdésekkel hogy van-e már barátnőm, etc, csak néha vannak olyan kis apró megjegyzései amik szinte szúrni tudnak, és azonnal levágom belőle, hogy mire gondol.



2014. dec. 4. 13:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%

Gratulaok, hogy egy onallo, normalis elet fele haladsz/dolgozol erte.

Hany eves vagy? Talan meg korai ezt igy kijelenteni.

2014. dec. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Mivel anyukád se piszkál direktbe folyton az unokával, csak célozgat, szerintem simán elég, ha te is csak elejtesz egy egy megjegyzést arról h te nem akarsz gyereket, hogy neked más terveid vannak. Rövid időn belül ő is le fogja vágni hogy te mire gondolsz.
2014. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
9%

Nem tudom, hány éves vagy, de kétlem, hogy ezt egy szülő fel tudná fogni, vagy el tudná fogadni.

A legtöbb szülő önző, és ezzel nem az anyukádat akarom bántani, de egyszerűen tényleg azok. Fontosabb nekik, h gügyörészhessenek az unokával, mint a saját gyerekük boldogsága.

Én már tizenévesen mondtam anyámnak, h nem valószínű a házasság, és gyereket sem akarok. Azt mondta,h majd megváltozik, nem fogta fel. Hát nem változott meg, és nem is fog valószínűleg.


"először is azért mert úgy hiszem nem éppen ez a világ volna jó egy gyereknek."


ha ezt tényleg így gondolod, az nagyon pozitív. valljuk be az emberek erre a világra önzőségből csinálnak gyereket, azért, h ne legyenek egyedül, h a gyerekük megvalósítsa az álmaikat és hogy vki továbbvigye a nevüket. nem véletlen, h ennyi borzalmas szülő van.

2014. dec. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
77%

Akkor ajanlom kedves figyelmedbe, hogy hasznal gumit aktuskor, ugyanis nem tudod milyen noben mi lakozik,pl ha valaki nagyon szeretne gyereket

Toled ax ugyis mindent elkovet hogy teherbe essen, ne higyj olyanoknak hogy fogamzas.g.szedek stb stb....se a megszakitasos modszerel!

2014. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok.
2014. dec. 4. 13:48
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vele közölni, csak ha nagyon forszírozza, akkor is csak röviden és tömören és nem szaabd semmiféle vitába belebocsátkozni erről a témáról. A te életed, a te döntésed - nem mellesleg a szüleid nevelésének eredménye -, senkinek semmi köze ehhez. És ne magyarázkodj senkinek sem!
2014. dec. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Hány éves vagy? Nagyon kevés olyan ember van aki nem akar párkapcsolatot és gyereket, én konkrétan egy ilyen embert ismerek és neki el is tudom hinni, hogy valóban ezt akarja, ő tényleg nagyon magának való ember és baromira élvezi is a magányt.
2014. dec. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
Na jó 19 évesen én is mondtam még ilyen hülyeségeket, pedig lány vagyok. Majd másképpen fogod gondolni, ha kihevered az aktuális szakításod/csalódásod és érettebb leszel. Nem hiszem, hogy anyukád azt akarná, hogy a 19 éves fiának gyereke legyen, szóval egyenlőre tényleg jobb ha a karrierépítéssel foglalkozol.
2014. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
83%
Sehogy sem kell közölni. Felesleges. És lehet, hogy nem is így lesz. Te már előre tudod, hogy 10-15-20 év múlva milyen leszel, mit fogsz érezni, mire fogsz vágyni? 19 évesen nem sokan vágynak gyerekre, főleg nem a fiúk. De majd később lehet, hogy máshogy fogod látni. Felesleges most anyukádat ezzel letámadni. És még biztosan ő sem szeretné, hogy most gyereked legyen, ilyen fiatalon.
2014. dec. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

#8


Nem szakítottam senkivel. 19 évesen valóban tűnhetek "éretlennek" , és jogosan jön fel, hogy kevesebb az élettapasztalatom mint egy 30 éves férfinak, de sajnos az a baj, hogy rengeteg ellenérvet hallok/látok a gyerek ellen, ezeknek a száma csak nőni fog az elkövetkezendő években. Érvet pedig nem is hallok igazán, a kezdeti "szerelem" után, hogy maga az anya csodálattal/áhítattal tekint a gyermekére a kezdeti időszakban.

2014. dec. 4. 13:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!