Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne egy szülővel...

Hogyan lehetne egy szülővel közölni, hogy nem lesz unokája?

Figyelt kérdés

Elsősorban, apámat nem ismerem. A bátyámmal még évek óta nem tartjuk a kapcsolatot, szóval én vagyok az egyetlen gyereke. Másodsorban, én valóban soha nem is szeretnék gyereket, először is azért mert úgy hiszem nem éppen ez a világ volna jó egy gyereknek. Másrészt, nem is nagyon keresem a lányok társaságát abból szempontból hogy komoly kapcsolatot alakíthassak ki bárkivel is, én inkább próbálok a saját egzisztenciámra fókuszálni, hogy mégse egy léhűtő legyek, aki mellékállásban a számítógép előtt maszturbál.


Szóval ebből a két szempontból adódóan úgy érzem nem jönne össze egy gyerek. De úgy érzem anyám már várja.. mintha csak neki szülné egy nő. Persze nem kérdezget, nem traktál olyan kérdésekkel hogy van-e már barátnőm, etc, csak néha vannak olyan kis apró megjegyzései amik szinte szúrni tudnak, és azonnal levágom belőle, hogy mire gondol.



2014. dec. 4. 13:33
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

#9


Én úgy gondolom, eziránt a téma iránt eltelhet bármennyi év, nem fog változni a véleményem. Talán egyszer lesz hozzá kedvem 35-40 évesen, de akkor meg már nem is lesz kivel családot alapítanom. Ekkor ezt az ötletet végleg kis is törlöm a fejemből, ha még vágynék is rá.

2014. dec. 4. 13:56
 12/26 anonim ***** válasza:
64%

Nézd, én azt nem értem, hogy miért kattogsz ezen. Az alap, hogy ennyi idősen az ember nem akar még családot alapítani, anyagilag sem vagy még abban a helyzetben. Hidd el, anno nekem is rengeteg ismerősöm nyomta ezt a dumát, aztán olyan 27 és 30 között elkezdtek házasodni, érkeztek sorban a gyerekek, ez a világ rendje, az is, hogy neked most nem kell, hogy ez téma legyen. Vidéken ugyan korábban házasodnak, de azért manapság 20 alatt, főleg egy férfinél ritka, hogy gyereket vállaljon.

Akit említettem fent és tényleg feleséget és gyereket se akar 40 éves, ő már más kategória, ő így döntött, nem szeret párkapcsolatban lenni, de ezt csak 35-40 évesen lehet eldönteni, amúgy simán lehetne családja, szeretik a nők és ebben az életkorban is lehet családot alapítani. Az is lehet, hogy még ő is meggondolja magát.

2014. dec. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
66%
Fogsz te még szerelembe esni.
2014. dec. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
81%
Olyan gyerekes vagy , meg jo hogy nem akarsz gyereket most! 19 evesen nekem sem az volt vagyam hogy csalad gyerek...... 27 eves vagyok es gyereket akarunk mostmar! Valo szinu azert most, mert most lettem erett az anyasagra!! Ha 19 evesen szultem volna keptelen lettem volna az anyasag szerepere!
2014. dec. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
67%
nem is kell 19 évesen gyerek. Mond meg anyádnak, hogy nem tervezel gyereket még. 10 év alatt nagyot fordul ám a világ, és még akkor is csak 29 leszel.
2014. dec. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
81%
19 évesen a fiú/lányok fele így gondolkodik, mint te. Majd ha 40-50 évesen is így gondolod, akkor lehet, hogy igazad lesz.. Addig viszont minél jobban erősködsz, annál éretlenebb benyomást keltesz. Hogy is tudhatnál bármit az életről 19 évesen? Így tovább, tanulj, válj függetlenné, a gyerek témát pedig majd 30 évesen vedd elő legközelebb. Alapvetően egy férfi általában max akkor vágyik gyerekre, ha fix párkapcsolata van (felnőttként!), és szereti a nőt. Majd ha neked lesz ilyen, akkor gyakorlatban átgondolhatod újra a kérdést. Addig felesleges.
2014. dec. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
4%

kérdező:

lehet,h nem fog, de lehet, hogy fog. valóban van rá esély, h ez később megváltozik.

de a válaszolók többsége úgyse fogja megérteni,h van olyan, h vki már 18-20 évesen tudja, h nem lesz gyereke. magukból indulnak csak, elég egyszerű gondolkodásuk van persze, de érthető vhol.

nézz körbe: az emberek többsége önzőségből gyereket szül ebbe az ország és erre a borzalmas világra, majd pedig azzal nyugtatják magukat álszent módon,h mekkora lemondás egy gyerek, miközben csak a saját szórakoztatásukra vállalnak gyereket : "magamat akarom látni a gyerekben, gyönyörködni akarok benne, hogy legyen vki, akire mindig számíthatok". nem véletlen, h saját gyereket akarnak és nem az árvaházból vesznek ki vkit.


a másik meg az,h a legtöbb ember annyira unalmas és egyszerű, h ha nem lenne gyereke, semmilyen más értelmet nem tudna találni egyszerű életének.


összefoglalva: ezek az emberek nem fogják azt megérteni,h esetleg vki tényleg nem akar erre a világra gyereket vállalni, egyszerűen meghaladja a képességeit ennek megértése, itt is csak csupa sablont hordta össze. felesleges nekik magyarázni.

2014. dec. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
65%
17-es, szóval mindenki egyszerű elme, aki nem tényként kezeli egy 19 éves fiú életigazságait. Szerintem neked kicsit nagy az egód. Semmi jelentősége nincs, hogy az ember kora ifjúkorában hogyan áll a gyerek témához. Engem sikeresen meggyőztél, hogy egyszerű elme vagy, aki képtelen átlátni az élet által okozott gondolkodásbeli változásokat, a felnőtté válás folyamatát. Ja, és nem szeretnék gyereket. Ha okosat nem tudsz írni, mert nem vagy az, legalább ne butítsd a kérdezőt. Függetlenül attól, hogy ki mennyire akar gyereket, 19 évesen semmiféle összefüggésben nincs a végleges helyzettel, akkor sem, ha közben nem változik a véleménye, ugyanis más okok állnak a háttérben 19 és 35 évesen. Ha ugyanazok az okok, akkor egyszerűen csak nem fejlődött szellemileg az illető.
2014. dec. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
54%
19 éves???? majd úgy 10 év múlva beszéljünk erről...addig meg éld az életedet és ne gondolkodj olyanokról, aminek még nincs itt az ideje!
2014. dec. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Pedig a 17-esnek igaza van.
2014. dec. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!