Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális, ha a...

Szerintetek normális, ha a szülő a felnőtt gyerekének panaszkodik a másik szülővel való kapcsolatáról?

Figyelt kérdés

Adott az egyik szülő,lényegtelen,hogy apa vagy anya,folyton a felnőtt,már nem velük élő gyerekének panaszkodik a másik szülőről.

A gyereket mindkét szülő szereti, a gyerek pártatlan maradna,igazából a szülők házassága csupán azon fog bukni,hogy nem beszélik meg a gondjaikat.


2014. jan. 10. 11:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
40%
Igen normális.
2014. jan. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy az egyik szulo a masikkal probalt mar beszelni, de ott suket fulekre talalt...

Tehetetlensegeben mondja el a gyerekuknek...

Szerintem! :)

2014. jan. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felnőtt a gyerek, akkor tök normális.
2014. jan. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

szerintem normális.

A gyerek mindkettőjüket ismeri, része volt a problémáiknak évekig. A másik felet ismerve pedig jobb tanácsot tud adni, mint mondjuk egy barátnő, aki csak az egyik fél elmondása alapján ismeri a történetet.

2014. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
77%
Szóval arról van szó, hogy egy apa/anya a gyermekének (azon személyek egyikének aki a legközelebb áll hozzá) panaszolja el problémáit, ami egy olyan emberrel kapcsolatos aki mindkét személynek (apa/anya illetve gyermek) fontos. Én azt nem értem ez miért ne lenne normális. Nyílván önmagában a panaszkodás nem visz előre semmit, és elhiszem, hogy kellemetlen a gyermeknek. Aki ettől még pártatlan maradhat, ezt kifejezésre is juttathatja. Sokszor attól megkönnyebbűl az ember ha elmondhatja problémáit valaki másnak. A gyermeknek így viszont lehetősége adódik tanácsot adni, remélhetőleg még időben. Jobb mintha utólag értesülne egy esetleges válásról.
2014. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

És ha a panaszkodó szülő tesz magasról arra a tanácsra,hogy panaszkodás helyett üljenek le megbeszélni? És nem és nem,és hónapok óta csak a gyereknek panaszkodik,úgy,hogy ha a gyerek a másikat védi,akkor miért áll annak a pártjára,ha nem védi,akkor nem is szereti? Ráadásképp már a gyerek életére is kihatással van az állandó panaszkodás.

Ilyen szinten is normális?

2014. jan. 10. 12:07
 7/35 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne normális?

Gondolj csak bele, hogy látod, hogy valamelyik szülőd bánatos, rossz a kedve, a hangulata és ennek oka éppen a másik szülőd. Te nem kérdeznéd meg, hogy anya vagy apa, mi a baj? Dehogynem! És akkor ha erre azt mondaná a szülő, hogy á, hagyjuk, nem mondom el, akkor az nem esne neked rosszul?

Ha bármelyik szülőnek az a célja a panaszkodással, hogy a másik szülőt bemocskolja a gyerek előtt, hogy ezáltal haragot keltsen a gyerekbe a másik szülője iránt, az nem normális.

De ha vannak alapvető problémák, amik léteznek, de csak elmondja a szülő, hogy mi bántja, akkor az teljesen normális.

2014. jan. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Lehet, hogy csak arra vágyik, hogy valaki meghallgassa, megértse, hogy kiönthesse a szívét. A felnőtt "gyereknek" ehhez tényleg fel kellene nőnie. Mivel nem kisbaba már, tudnia kell, hogy a szülő sem félisten, ugyanolyan ember, mint más, akinek van bánata, vannak hibái, vagy rossz döntései is.
2014. jan. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 Lienah ***** válasza:
90%

Az én szüleim is ilyenek.... lassan 50éve házasok...

Anyám szidja apámat, apám is szidja (bár kevesebbszer) anyámat....

Egyszer olyan dühös lettem, hogy már megint jön anyám az apád ilyen, meg olyan, ezt vagy azt nem úgy csinálja és ez neki hogy esik szöveggel... hogy mondtam neki , hogy ha ennyire rossz neki, akkor miért nem válik el... Erre közölte, hogy "Már úgy megszoktam...". Nah most erre mit lehet mondani?!?!?!? Mondtam neki, hogy te választottad, ha nem teszel "ellene" semmit akkor ne sírj!!.

Nyílván egy kissé megsértődött, de azóta kevesebbet mondogatja nekem. (Lehet belátta igazam van...)


És csak hogy a kérdésedre is válaszoljak: Szerintem abszolút nem normális!!!!

2014. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

Az egyszerű panaszkodás normális szerintem is.

De az,hogy a házasságuk válságát a gyerek nyakába zúditsa,úgy hogy a gyerek tulajdonképp tehetetlen,mert bármit tanácsol,valamelyik felet megbántja,és az egész kihat a gyerek életére is,az szerintem nem normális.Akkor sem ha felnőtt a gyerek.

2014. jan. 10. 12:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!