Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan fejezhetem be a sulit...

Hogyan fejezhetem be a sulit egyedül?

Figyelt kérdés

Szia, kérdésem lenne feléd/felétek, nem igazán tudom mit tegyek.

Fél lábbal kinn vagyok otthonról szüleim által de még van hátra másfél évem a középsuliból. Hogy tudnám majd egyedül befejezni, vagy be sem tudnám és ne is tápláljak ilyen hiú ábrándokat?

El kellene tartanom magamat amihez munka kell, amellett meg a sulit is ki kellene járnom. Sajnos ez komoly kérdés, örülnék neki ha segítenétek.



2014. dec. 6. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
// a kulcs szavak között miért van ott, hogy prostituált? //
2014. dec. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A k@rva szó helyére adja ki gondolom, így voltak a kulcsszavak:


"..., ..., k@rva, anyjukat, ..., ..."

2014. dec. 6. 21:55
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
És mégis mi vezetett odáig, hogy a saját szüleid ki akarnak téged dobni otthonról 16 évesen? El nem tudom képzelni, hogy te ebben egyáltalán ne legyél hibás.
2014. dec. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Van rá megoldás, de nem lesz könnyű dolgod. Ha van munkád, magántanulóként végezheted az iskolát, indoklásként több, mint elég ez a háttér és helyzet (választás kérdése, mindenkinek joga van magántanulóként végezni az iskolát, csak kiskorúaknál szülői beleegyezés szükséges. Kivéve, ha olyan nagy arc a diri, mint az enyém volt, aki minden nélkül elrendezte nekem /én is korán elkerültem/.)
2014. dec. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Nem dobhatnak ki otthonról amíg nem fejezed be a sulit. Erre törvény van, jogász barátom mondta.


Ha ki is rúgnak, kötelesek ellátni a létminimum felett.

Különben perelheted is őket, és a bíróság ki fogja szabni mennyit kapsz.


Tudom, mert ismerőssel történt egy hasonló eset, összeveszett az anyjával, és kivágta otthonról végleg.


Mondjuk kíváncsi vagyok mivel cseszted fel őket ennyire. 16 évesen azért nézz magadba kicsit, hátha te sem voltál mintagyerek, bár vannak nagyon görény szülők is manapság ez tény.

2014. dec. 7. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

18 vagyok és nem 16, egy évet elcsesztem suliátíratkozás miatt.

Csak a kajámat és a bérletem finanszírozzák, mást nem kaptam tőlük eddig sem.

2014. dec. 7. 11:56
 7/9 A kérdező kommentje:
Mindenben segítek itthon, felújítottam velük a fél házat, csak az én szobám maradt ki amiből egy ágyat használhatok és körülbelül annyi. Omlik a fal, egerek szaladgálnak.
2014. dec. 7. 11:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Kollégiumra nem gondoltál? Lehetséges az lenne a nekedvaló.


Keresd a lehetőségeket, beszélj egy olyan tanárral akiben megbízol és tudna segíteni. Ha ilyen nehéz körülmények között élsz, biztosan kapsz szociális támogatást, ami téged illet.


Mindenképp be kell fejezned a sulit, mert az életed múlik ezen. Konkrétan ezen az 1.5 éven múlik a hátralevő életed. Érettségi nélkül esélyed nincs kb, csak lecsúszott ember leszel.

Ha sikerül az érettségi már mehetsz jobb egyetemekre is, attól függ mi érdekel. Ott már nem lesz probléma, mert ilyen anyagi helyzetre, ha egyedül élsz nagyon magas a szociális támogatás (40-50 ezer/ hó), emellett a diákhitelt is fel tudod venni (ezt csak és kizárólag akkor, ha olyan szakra jársz, aminek van jövője. Mérnök, orvosi stb) és vissza tudod majd fizetni ha végzel.


Vagy tanulsz egy jó szakmát az is jó, csak tanulj, mert nincs más lehetőséged. Én is majdnem feladtam az álmaimat, 2-es voltam matekból, nem is érdekelt. Aztán valahogy leérettségiztem belőle. 5 évig okj-s sulikban tengődtem, de nem érdekelt igazán semmi. Aztán vért izzadva újra nekiálltam a mateknak, és a természettudományoknak, végül felvettek egy egyetemre. Azóta itt vagyok, nehezen indult, de nulláról felépítettem a lehetetlent. Már a doktori diplomámat tervezgetem, és saját cég is alakul.

Ha 16 évesen kezdek neki, akkor nem fecsérelek el 5-6 évet az életemből. Persze nekem minden támogatást megadtak a szüleim, és voltak munkáim is, amiből kerestem pénzt, de ez már jóval érettségi után volt. Szóval én nagyon sokat köszönhetek a szüleimnek.

Neked nélkülük kell elkezdened. Korán fel kell nőnöd sajnos...


A lényeg, kérj segítséget olyan emberektől akikben megbízol, ne szégyelld, mert ismétlem,a hátralévő életed múlik rajta!

2014. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2014. dec. 14. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!