Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elengednéd a 16 éves lányodat...

Elengednéd a 16 éves lányodat a barátaival Londonba?

Figyelt kérdés

2014. szept. 27. 11:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

nyaralni? ha legalább egy szülő megy velük, akkor igen

tanulni? csak rendes ügynökség által intézve, de akkor is kikisérném

2014. szept. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Szülő,tanár nélkül. 5 napos városnézés,kirándulás.
2014. szept. 27. 11:55
 3/30 anonim ***** válasza:
45%

Felnőtt nélkül nem is mehetnek. Repülőre nem ülhetnek fel kísérő nélkül kiskorúként.


Én voltam 15 évesen a barátaimmal, egy felnőtt volt velünk, egy kedves, fiatalos nő (mondjuk nem is volt több 30-nál). Nagyon jó program volt, sok érdekeset láttunk, de tényleg jó volt, hogy volt ott valaki, mert nem egyszer eltévedtünk, sőt, az egyikőnknek a pénztárcáját is ellopták...

2014. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
26%

Megbízható? Felelősségteljes? Akkor persze.

Nekem augusztus utolsó hetében voltak kint a lányaim (16,18), összesen 7en voltak. Nagyon jól érezték magukat. Itthon szépen előre kitalálták a menetrendet, megnézték hova hogyan tudnak eljutni és kész. Metróval a közlekedés nagyon gyors és egyszerű. Ráadásul London gyönyörű, én is voltam már nem egyszer. Szerintem ne foszd meg ettől az élménytől.

2014. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
19%
Ha a 16ot már betöltötte, akkor mehet egyedül.
2014. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
91%

Már miért ne mehetnének? Felengedik a repülőre. Legfeljebb a gépen valamelyik stewardessnek figyelnie kell rá, de felengedik.


Az más kérdés, hogy csak a barátaival mennek... Nem, nem igazán engedném el. Ismerik a várost? Volt már ott közülük bármelyik gyerek?

Eltévedhetnek, kirabolhatják őket, stb...

Legalább egy felnőtt.

2014. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
27%

Engem elengedtek. Egyedül mentem ráadásul egy barátomhoz. Oké, hogy egy nyelviskola keretében de kutyát se érdekelte ,hol vagyunk mit csinálunk. volt egy nap 2 óránk aztán szélnek eresztettek. Nem lett semmi bajom. Ha a lányod megbízható meg a barátai is akkor London nagy biztonságos. Ráadásul sokkal jobbak a szabályozások, ott ugyan nem kap alkoholt (nem ugy mint itthon) sőt a clubbokból/bárokból is kizárják olyan 9-10 után ha nem 18. Nagyon szép város, 5 nap alatt a felét se lehet bejárni végig nézni. Szerintem engedd el, ha olyan, nagyon fogja élvezni.


Ez hülyeség hogy nem repülhet egyedül, 15 éves korom óta repülök egyedül, annyi hogy kell írni egy "levelet", amiben jóvá hagyod te mint szülő, hogy repüljön a gyerek. Nekem pl. ilyenem nem volt első alkalommal, de mivel csak a másik ország vámjánál kérték ezért hát nem volt belőle probléma mert mégse ültettek fel a visszamenő gépre, csak mondták, hogy legközelebb figyeljek erre.

2014. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
32%
ja és én koleszban laktam, nem családnál, szóval ott se figyelték mit csinálok.
2014. szept. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
61%
Én nem engedném el.
2014. szept. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
86%
Felnőtt kíséretében igen, egyébként nem.
2014. szept. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!