Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eredendően életképtelen vagyok?

Eredendően életképtelen vagyok?

Figyelt kérdés

Édesanyám ma jött látogatni. Olyan 1-2 hetente jön hozzánk unokázni.

Belépett, majd a következők történtek.


1, becsukogatta a konyhaszekrényeket,azt is megpróbálta,amit nem lehet,mert az ő által hozott konzervektől becsukhatatlan az ajtaja.


2, kihúzogatta az összes karácsonyi fényt


3, elfújta a karácsonyi illatgyertyát


4, megpróbálta visszaerőltetni a 4mm-es küszöbszélt a vécénél,ami kicsit fel van jőve,majd megkérdezte,h van-e itthon szög és kalapács.. az,hogy fém a küszöb,az nem zavarta..


5, mikor lementünk sétálni a kicsivel,rámszólt,h adjak rá sapkát és sálat , majd mikor leértünk, közölte,h izzad a gyerek,vegyem le róla a sálat legalább, majd mikor felértünk és kettőt köhintett a kicsi, rámrivallt,h miért vettem le róla a sálat


6, mondta,h séta közben menjünk el a piacra,vegyünk mandarint a gyerekeknek , elmentünk,megvettük,mikor hazaértünk leb*szott,h nem igaz,h nálam a piac a program a gyerekekkel.


7, elmondta,h lakástűz lesz a szikrázó égők miatt (led-esek ) , hogy olyan a konyha,mint a menekülttáborban, hogy a gyerek a küszöb alá fog szorulni vagy felszakítja vele a fejét (???) , hogy a tapéta fel fog gyulladni a gyertyától (üvegtartóban van,a faltól jó 15 cm-re), hogy 5 év gyereknevelés után azt sem tudom,hogy kell egy gyereket felöltöztetni (mikor mondtam,h ő mondta,hogy tegyem rá,vegyem le, szemforgatva mondta,h nehogymár neki kelljen következetesnek lennie).


Elfáradtam,kimerültem idegileg,ÉS NEM ÉRTEM!!! Tényleg enyire hülye vagyok az élethez?



2014. dec. 8. 14:13
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám nem jönne 1-2 hetente. Nem, nem vagy életképtelen, Csak anyádat nem raktad még helyre. Pedig ezt nem kerülheted el.
2014. dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
84%
nem :) csak anyukád tipikusan azaz anya aki mindent mindenkinél jobban tud... én tuti nem bírnék még egy napot vele eltölteni, vagy megmondanám neki, hogy ez az én házam, azt csinálok itt amit akarok, az én gyerekem akivel úgyszintén azt csinálok amit ÉN akarok... vagy egyik füleden be másikon ki és bírd ki valahogy ezt az 1-2 hetet...
2014. dec. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
93%
jah félreolvasta 1-2 hetente jön és nem 1-2 hétre, de a válaszom akkor is ugyanaz :) "2"
2014. dec. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tényleg hülye vagy. :)

Nem osztod ki anyukád, csak csendben tűrsz? Akkor nem csoda, hogy kivagy idegileg. De ezen csak te, saját magad tudsz segíteni, senki más.

2014. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi :) Nem veled van a baj, hanem a kedves mamával.
2014. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, tudom, hogy számodra nem kellemes, hogy ilyen az anyád, de ezt így olvasni inkább vicces:) Anyád nagyon zsörtölődő alak lehet, rendkívül rossz memóriával, mert tulajdonképpen azért szid téged, amit ő maga tanácsolt. Nem, nem vagy életképtelen, csak nagy benned a megfelelési kényszer. Anyád nem fog megváltozni, de ha mindezen dolgok ellenére mégis szeretnél vele jó kapcsolatot, ne vedd ilyen komolyan. Ne hallgass rá, úgysem fog neki később megfelelni az sem, ha azt csinálod, amit mond. Tégy mindent saját belátásod szerint. Ha pedig elkezdi a szöveget, egyik füleden be, a másikon ki. Mosolyogj rajta. Számára már ez a szórakozás.
2014. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
De baj van veled, méghozzá az, hogy anyáddal kapcsolatban nem tudsz a sarkadra állni. Felnőtt vagy, ne játszd anyáddal a 'hülye gyerek vagyok én' játékot.
2014. dec. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Tudom,h ezen csak én tudok segíteni. De amikor ez jön a számra,h az én házam az én váram,akkor jön az összeesés,a kiborulás, a miért vagyok ilyen lelketlen,hiszen "közös a cél"! Ez meg a másik,amitől kivagyok,mert abszolut elismerem a jogosultságát,mint nagymama,de nekem a céljaim nem vele közösek,már elnézést,hanem a férjemmel, a gyerekeinkért, és mi teljesen boldogan élünk ebben az "életveszélyes menekülttáborban" !!

Viszont minden olyasmivel,amivel ellentmondok, az ő lelkébe gázolok, ami rendkívül látványos és igencsak lélekromboló (nincsjobbszavam) hisztibe torkollik.

És mégiscsak az anyám..S idős,és értelmetlen az élete,én értem,h neki kell vmi boldogságforrás, és neki az lenne a boldogság,ha mi úgy élnénk,ahogy ő azt elképzeli. Márpedig az erősen a sci-fi+1984 határát súrolja..

2014. dec. 8. 14:23
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok

Kedves kérdező! Ezzel a kommenteddel konkrétan az én anyámat írtad le.

NE HAGYD MAGAD!!!

Ne hagyd, hogy érzelmileg zsaroljon. Néha-néha finoman kiosztod, elmagyarázod. Elsírja magát, felháborodik, pedig ő csak jót akar, miért vagy vele ilyen...

Aztán kezdődik minden elölről.

De ha határozott vagy és időben leállítod, akkor majd elviselhetőbb lesz. :) (De nem fog megváltozni. Ő a mártír. :))

2014. dec. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Na én ezért nem fogok addig szülni, amíg az anyám házában élek, ha pedig lesz pénzem elköltözni, (mint ahogy te is megtetted már), akkor ott pedig anyám maximum csak VENDÉG lehet és nem több... Nem fogom hagyni, hogy belenézzen a szekrényekbe, hogy nekiálljon bármit ő megcsinálni, stb. Ha többet csinál ott, mint egy szimpla vendég, és nem hajlandó ezen változtatni, akkor nem engedném, hogy olyan gyakran jöjjön...


Te pedig... Neked kell eldöntened, hogy számodra mi a fontosabb. A gyereked és a férjed és a ti nyugodt életetek anyád nélkül, vagy pedig az, hogy az anyád kívánságait teljesítsd és kikészülj és ezáltal a saját családodban is stresszt okozz. Merthogy ha te kivagy, akkor az előbb-utóbb kihat majd a gyerekre és a férjedre is...


Ön dönt...


nem életképtelen vagy, hanem más a fontos számodra, mint az anyádnak, más az értékrendetek, megítélésetek bizonyos dologokban, ennyi....

2014. dec. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!