Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak, ha...

Szerintetek mit csináljak, ha tudom, hogy anyukám csalja apukámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is ott kezdeném,hogy azért fordulok hozzátok,mert nem szeretném ezt senkinek elmondani,félek a reakcióktól,igy tanácsot sem kérhetek senkitől,ezért reménykedem abban,hogy ti,igy névtelenül,tudtok nekem tanácsokat adni :)

1-2 évvel ezelőtt felmerült egy olyan "sztori",hogy édesanyám megcsalta az apukámat. Ez a környékről hallatszódott,igy apukám és mi is (a testvéreimmel) hallottunk a dologról. Tudni kell,hogy anyukám idegrendszere nem a legjobb,jár orvoshoz is,és amikor kiakad,sokszor hangoztatja,hogy "ő majd végez magával,és megnézhetjük,hogy akkor hogy boldogulunk." Apukám számon kérte anyut,hogy igaz e ez a dolog,de anyu mindent tagadott,sokat veszekedtek és ez miatt volt is egy öngyilkossági kisérlete anyukámnak, be vett egy csomó nyugtatót, de ő a mai napig állitja,hogy nem akart meghalni. Apukám azóta mindent megtesz neki,teljesiti minden kivánságát, mindent ráhagy,csak hogy nehogy megint csináljon valamit magával. Eltelt egy év és helyrerázódtak a dolgok. Apukám általában reggeltől estig dolgozik,anyukám itthon van,háztartásbeli. Az utóbbi időben viszont feltűnt,hogy nagyon sokszor elmegy anyu valahova 3-4 órára is akár. Amikor a 9 éves öcsém megkérdezi tőle,hogy hova megy, úgy csinál mintha nem is hallaná,hanem beül az autóba és elmegy. Egyből elkapja az ideg,ha a kezünkbe vesszük a telefonját (pl. képek nézegetése miatt),kirántsa a kezünkből és elmegy onnan. Azt is észrevettem,hogy férfiakkal chat-el a facebook-on,mivel egyszer megláttam, de azt mondta,hogy csak régi ismerősök,utána pedig ki volt minden üzenet törölve. kicsit érdekes nem? :) Ma pedig megbizonyosodtam a dologról,ugyanis a kezembe adta a telefonját,hogy állitsak be valamit rajta és közben kapott egy smst "Gabriella" néven,hogy "neharagudj,hogy igy bánok veled,nagyon sajnálom,hogy ilyen keveset lehetek veled". utána pedig még egyet,hogy "többet fogok törődni veled". Megkérdeztem anyut,hogy ki az a Gabriella és zavarodottan azt mondta,hogy "hát egy Gabriella". Ja,persze... Tudni illik,hogy apukám nem egy érzelmes ember, de hát ezt tudta anyukám mikor összeházasodott vele :) Nem akarom senkinek emliteni,főleg nem apukámnak,mert félek,hogy anyu megint csinál magával valamit, de viszont ha elhallgatom,akkor meg bűntudatot érzek... :( Szerintetek mit tegyek ebben a helyzetben? kérlek segitsetek! 18/L



2014. dec. 9. 23:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%
18 éves vagy. Menekülj ebből a "családból" amilyen gyorsan csak tudsz!
2014. dec. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Hidd el,alig várom,hogy össze tudjak költözni a barátommal! És megfogadtam,hogy én olyan családot szeretnék,amelyikben őszintén szeretjük egymást a férjemmel és 10-20 évnyi házasság után is kedvesen bánunk egymással :) Csak erre vágyom!
2014. dec. 9. 23:21
 3/24 anonim ***** válasza:
29%

Talán kezdd azzal, hogy nem kutakodsz anyukád telefonjában és nem olvasod el az üzeneteit.


A szüleid házassága pedig az ő dolgod. Apukád valószínűleg nem vak, csak nem akar cselekedni.

2014. dec. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
33%
dolgod=dolguk
2014. dec. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
3-as egy álszent, ne hallgass rá. Múltkor ő tette fel a kérdést, hogy mit talált a férje levelei között! Neki szabad mi? Ki nem állhatom az ilyen képmutatókat!
2014. dec. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem kutakodtam a telefonjában, az értesitő sávban ment végig az sms,és akarva-akaratlanul is láttam... Apukám szerintem nem tud semmiről,mint mondtam,reggeltől estig dolgozik.. :/
2014. dec. 9. 23:24
 7/24 A kérdező kommentje:

# 5

Köszönöm! :)

2014. dec. 9. 23:25
 8/24 anonim ***** válasza:
67%

Édesanyádat diagnosztizálták valaha szakorvosok/pszichológusok? Sajnos lehet, hogy az ő esetében személyiségzavarról beszélünk. :\ Ha tényleg így van - ez persze csak egy gyanú, ilyen távolságból, ennyi infó alapján lehetetlen egy ilyet megmondani -, akkor tényleg a legjobb lenne elmenni otthonról. És lehet, hogy édesapádnak is jobb lenne, ha nem próbálna felelősséget vállalni.


Sajnos el kell fogadni, hogy édesanyád egy felnőtt ember, aki a saját felelősségére hoz meg döntéseket. Attól tartok ez a kapcsolat alapvetően egyenlőtlen és menthetetlen, attól a pillanattól kezdve, hogy felmerült az öngyilkosság, mint fenyegetés.


Mint volt kórházi dolgozó, azt tudom neked ajánlani, hogy abban a pillanatban, hogy édesanyád öngyilkossági fenyegetést ad, menj ki a szobából, fogd meg az első telefont, ami a kezed ügyébe kerül, hívj mentőt, és jelentsd be az öngyilkossági fenyegetőzést. (Ha komolyabbnak akarsz hangzani, akkor szuicid fenyegetőzést mondj, de az öngyilkosságra is ugranak.)


A mentőknek és a rendőröknek minden egyes ilyen esetet kötelező kivizsgálniuk. Két hétig zárt megfigyelés alatt tartják, ami alatt szakemberek foglalkoznak vele, felderítik az állapotát és megmondják, hogy szükséges-e meghosszabbítani a kezelését (általában nem), és hogy mi a problémája. Onnantól kezdve az orvosok felelőssége, hogy történik-e vele valami.


Ez azért is jó, mert kaptok két hetet otthon, kettesben, édesapáddal átbeszélni, hogy mi történjen. A legjobb lenne, ha a szüleid elválnának. :\

2014. dec. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

Előző vagyok, ugyanakkor hozzátenném azt is: nem a te dolgod, nem a te felelősséged, és ha csak lehet, maradj távol!


Ha félted édesapádat, akkor beszélj vele MIUTÁN elköltöztél. Elsősorban saját magadat védd! Később érdemes lesz elmenned önismereti képzésre, hogy fel tudd dolgozni azt, ami itt történt. :) Segít ezek után szerető és kiegyensúlyozott kapcsolatot kialakítani, és kitörölni a szüleid hibás mintáját. (Sajnos mindannyian, a legjobb szándékunk ellenére, megismételjük a szüleink hibáit, amíg nem tudatosul bennünk, hogyan működik ez. Tudatosítani pedig csak strukturált önismereti munkával lehetséges.)

2014. dec. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
65%

Akinek takargatnivalója van, az rögtön támadásba lendül!

Erre jó példa anyád reakciója, amikor pl. rátaláltál a "Gabriellás" üzenetre.

(De ugyanezt a reakciót láthattad a 3 sz. hozzászólótól, aki szintén kikelt magából, hogy belenéztél a telefonba. Ő is ideges lett, mert ő is csalja a pasiját, és ugyanígy lebukhat majd otthon!)


A lényeg, hogy anyád érzelmileg zsarol benneteket. Ráadásul már hosszú évek óta csalja apátokat, és hazudozik nektek is. Az ideggyengeség még senkit sem jogosít fel erre!

Sajnos sokszor ide vezet, amikor csak a férj dolgozik, mert a "rendkívül elfoglalt" háztartásbeli nőnek valahogy minden napra jut néhány szabad órája arra, hogy hetyeghessen a szeretőivel.


A legjobb, ha finoman apukád tudomására hozod a történteket, mert így egy balekként kidolgozza a belét értetek, miközben anyátok már régen érdemtelenné vált erre!

Megoldásként már csak a válás jöhet szóba, de ebben majd apukádnak kell döntenie.

Anyukád meg egy új élethelyzettel találja majd magát szemben, mert nem lesz aki eltartja, és elmehet dolgozni!

2014. dec. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!