Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám elakar tiltani a...

Apukám elakar tiltani a sporttól, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Első sorban kezdjük ott ,hogy két tannyelvű osztályba járok tehát német-angol plusz az összes többi tantárgyra kell készülnöm.Októberben apukám kijelentette ,hogy rossz tanuló vagyok az átlagom 3,4 volt,mondta ha nem javítok jövő hónapig látványosan nem mehetek edzeni ..rengeteget tanultam és sikerült elérnem a 3,8 átlagot,akkor engedett és azt mondta ,hogy December 22-re már 4,1 átlag kell és ez már sok és nem megy..ráadásul fizikából bejöttek a számítások amiből nem vagyok jól pont ezért a matek sem megy.. és ez is lehúzza és a fizika tanár nem engedi,hogy szóban feleljek mert,hogy 'rosszak' voltunk(mármint az osztály) mit csináljak ,én imádok sportolni hiszen ezzel vezetem le a feszültséget és hiányzik ha kihagyok egy napot is.

2014. dec. 10. 19:06
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%
Kérj meg valakit, hogy világosítsa fel ez mekkora egy baromság. Gondolom, ha apuka valamit elront a munkahelyén, akkor ő is szobafogságban ül. Mert kb ez a szint. A sport nem jutalom, hanem szükséges. Főleg, ha élvezi az ember. Attól nem fogsz jobban tanulni, mert abbahagyod a sportot. Sőt...
2014. dec. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
11%
Kérdező, apukádnak igaza van. Kivéve akkor persze, ha olimpikon tervezel lenni. Viszont ha ez nem így van, ideje lenne ráállni a tanulásra, mert rengeteg tanulással 3,8-as átlagot elérni ciki.
2014. dec. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Aki napi szinten sportol, annak ez életforma!

Eltiltani egy szeretett tevékenységtől csak mert valaki szerint elég jók a jegyei??

Talán ennyi a képessége, nem lesz atomfizikus, miért kell erőltetni?

Ha megszakad sem lesz sokkal jobb az átlaga, ennyi, ezt el kéne fogadni és nem leterhelni!

2014. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
14%
Apádnak van igaza. A sport nem helyettesítheti a tanulást. Az csak hobbi.
2014. dec. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ,azt szeretném még hozzáfűzni,hogy észrevettem hogy azokon a napokon amikor megyek edzeni sokkal több kedvem van tanulni mert tudom,hogy ha nem csinálom meg akkor este már nem tudom megcsinálni ,míg ha nem megyek húzom mert ,hogy úgyis van időm..én ezt vettem észre
2014. dec. 10. 19:44
 6/30 A kérdező kommentje:
Ja és amit tanulni kell abból 4 vagyok nagyjából a matek meg a fizika a húzós mert az 2 ,sajnos nehezen értem meg és nehezen jövök rá ,hogy mit ,hogy kell kiszámolni.
2014. dec. 10. 19:46
 7/30 anonim ***** válasza:
17%

Hát attól függ. Versenyszerűen sportolsz? Kiemelkedően jó vagy benne? Meg fogsz tudni ebből élni? Ha ezekre igen a válasz akkor egyáltalán nem jogos, kérd meg az edződet, hogy próbáljon beszélni vele.

Amennyiben csak hobbi szinten űzöd, szórakozásként, ráadásul az írásod alapján napi szinten csinálod, tehát sok időt elvisz, akkor megértem. Igenis tanulni kell, ha vinni akarod valamire. De ha neked jó a szalagmunka, vagy a közmunka éhbérért akkor nem muszáj. Sajna a világ így működik, ha valaki csak középszerű, vagy annyi se, az lehúzhatja magát a retyón. Talán köss kompromisszumot, mondjuk engedjen el néhányszor heti 1-2 alkalommal, cserébe belehúzol a suliban.

2014. dec. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 Rbomb ***** válasza:

Én meg azt mondom bizonyits.Ha tényleg hajtassz,akkor ne hátrálj meg.a tanulásbol mindenképp hozd ki a legtöbbet hisz a jövődröl van szó.Azért az élsportolók sem egy 8 osztályt végzett senkik ám.Persze biztos van köztük.Kérj meg valakit az osztályból hogy segitsen fizikában,vagy amiböl szükséged van egy kis értelmezésre.Sok sikert.Egy kis inspirálás.Mutasd meg apudnak is.


https://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8


https://www.youtube.com/watch?v=FyNK_HAv6I4

2014. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
64%

Ha egy gyerek nem tud (képességbeli hiány) vagy ha nem akar (megmakacsolja magát) tanulni, a szülő ha a feje tetejére áll, akkor sem tudja megváltoztatni.

Viszont azt nem írtad le, hogy ez a sport egy héten hány napod veszi igénybe? Ha mindennapos edzésről van szó, akkor sajnos igaza van apukádnak. Ha heti 2-3 alkalomról van szó, akkor nem lenne szabad ebbe beleszólnia, ennyi mozgás kell és szükséges is. Meg kell találni a kompromisszumot. És nem azért, mert ettől jobban fogsz tanulni, de legalább kipihentebb leszel (és akár így a teljesítményed is tud javulni).

2014. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Heti 3x edzek,viszont nem hinném,hogy megtudnék belőle élni :(

2014. dec. 10. 20:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!