Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám elakar tiltani a...

Apukám elakar tiltani a sporttól, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Első sorban kezdjük ott ,hogy két tannyelvű osztályba járok tehát német-angol plusz az összes többi tantárgyra kell készülnöm.Októberben apukám kijelentette ,hogy rossz tanuló vagyok az átlagom 3,4 volt,mondta ha nem javítok jövő hónapig látványosan nem mehetek edzeni ..rengeteget tanultam és sikerült elérnem a 3,8 átlagot,akkor engedett és azt mondta ,hogy December 22-re már 4,1 átlag kell és ez már sok és nem megy..ráadásul fizikából bejöttek a számítások amiből nem vagyok jól pont ezért a matek sem megy.. és ez is lehúzza és a fizika tanár nem engedi,hogy szóban feleljek mert,hogy 'rosszak' voltunk(mármint az osztály) mit csináljak ,én imádok sportolni hiszen ezzel vezetem le a feszültséget és hiányzik ha kihagyok egy napot is.

2014. dec. 10. 19:06
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
A 3 edzés nem vesz el sok időt, max. 9 órát, ráadásul az átlagod teljesen... átlagos. Egy ivós buliban kikapcsolódó kamasz ennyit sem ér el, csak butulnak tőle, a mozgás meg serkenti az idegrendszert.
2014. dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
Szorítsd össze a fogad és csináld meg a 4,1-es átlagot. Gondolom nem emelt matekot tanulsz, a közép matek meg csak gyakorlás kérdése :)
2014. dec. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Én most, hogy 8-adikban elkezdtem edzeni, jobb lett az átlagom. Bár ez nyílván nem az edzéstől függ, hanem jobban megértem az anyagot.
2014. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Szerintem nem teszi jól, hogy pont a sporttól tilt el. Tiltson el a játéktól vagy nettől, tévétől, telefontól, de a sport a lehető legrosszabb. Bizonyítottan javítja a koncentrációs készséget, agyi oxigénellátást és hasonlókat.


A barátaid hogy állnak a tanulással? Leülhetnétek együtt, és kinek mi megy jól, elmagyarázza a többieknek. Vagy kiokoskodjátok közösen. Esetleg megkérheted a tanárt, hogy óra után vagy délután szánjon rád pár percet és magyarázza el amit nem értesz, javasoljon gyakorló feladatot. Ezzel duplán nyersz: megérted az anyagot és a tanár látja hogy töröd magad, emiatt elnézőbb lesz a legközelebbi feleletnél.

2014. dec. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm a sok választ,lehet megmutatom apukámnak ,hátha más hogy látja majd a dolgokat úgy gondolom inkább tiltson el az internettől vagy a telefontól,mert azt még meg is érteném és nem akadnék ki ennyire.:) tényleg köszönöm sokat segíttetettek ,és a tanáros dolgot átgondolom anyukámmal bár beszéltem és keresünk nekem egy jó matek tanárt.
2014. dec. 10. 21:42
 16/30 anonim ***** válasza:
Mit is edzel?
2014. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
95%

Lehet lepontozni, de szerintem észveszejtő, hogy egyesek azt mondják, ne sportoljon, hanem a tanulásnak szentelje csak magát.


1. Ha meg azt írná, túlsúlyos, de tanul, akkor azzal cseszegetnétek, hogy miért otthon ül, miért nem mozog.

2. Csak magyarországon orientálódik ennyire a logikai intelligenciára az oktatás(hét intelligencia típus van, ebből az egyik a sport, mozgás, testkontroll).

Honnan tudjátok, hogy nem lesz a kérdezőből egy jó személyi edző például? Annak millió ágazata van( fitness, férfi edzés, crossfit, kangoo, spinning, zumba...hirtelen ennyi jutott eszembe)


Az meg a másik, hogy a motiváció sokkal hasznosabb gyermeknevelő eszköz, mint a tiltogatás.

2014. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 Ravel ***** válasza:

Ahogy a 17es is mondta, számomra is döbbenetes, h a legtöbb válaszoló szerint az a megoldás, h hagyja a sportot a fenébe, vagy csak akkor folytassa ha meg tud belőle élni. Ez valami vicc??

Való igaz, hogy nem a jegyeken és az átlagon múlik, h valaki mennyire lesz sikeres, de ha tovább akar tanulni ahhoz viszont kell a jó átlag.

Én úgy látom az apuka végső soron jót akar, csak nagyon hülye eszközöket választ. Nem segíteni, inkább kierőszakolni akarja a jó eredményt. Lehetne tovább is elemezni, h igen, de valószínűleg sokat dolgozik, h eltartsa a családot ezért nem marad ideje személyesen segíteni, v szimplán nem türelmes, nem jól magyaráz, stb stb de ez nem segít a probléma megoldásában.


Ami szerintem a legcélravezetőbb:

- segítséget kérni valakitől (anyu/osztálytárs/tanár/különtanár/felsőbbéves stb) aki tud neked segíteni azokban a tárgyakban amikben nem vagy jó, mert kevés az iskolai magyarázat

- anyukádtól segítséget kérni abban, h segítsen neked megértetni apukáddal, h te valóban igyekszel az iskolában és a sport nem csak időpazarlás

- próbálni tartani a mostani átlagodat gyakorlással viszont nem az átlagodra koncentrálni (h 3,8 v 4,1) mert ezzel csak plusz stressz ér és lehet h emiatt nem tudod kihozni magadból a maximumot mert egy idő után már csak arra gondolsz h muszáj jónak lennie és onnantól a tanulás már csak kényszer lesz és lehet h azokat a tantárgyakat is meg fogod utálni emiatt amiket most még szeretsz

Nagyon hasznos lehet az is, hha apukádnak beszámolsz róla, h gyakoroltál pluszba. Nem arra gondolok, h neki mond fel a leckéket, csak h 2-3 naponta mikor gyakorolsz akkor este annyit mondani apukádnak, h: apa ma megcsináltam 2/4/8 plusz feladatot, két nap mulva: apa, ma fél órát foglalkoztam pluszba ezzel és ezzel a tantárggyal. Következőnek: ma nem volt időm pluszba készülni mert most írunk a másik tárgyból, de tegnap készültem/gyakoroltam és holnapután megint lesz rá több időm.

Magyarul, hha csak egy-egy mondatban tájékoztatod esténként az is elég, mert 3-4 hét után arra már nem fog emlékezni h mikor mit csináltál, de arra igen h mondtad neki h készültél. Szóval ha ilyen kis pármondatos beszámolókat tartasz neki az ezerszer hasznosabb mint ha a szobádban tanulsz (v esetleg kiköltözöl a nappaliba h lássa is h csinálod) mert azon könnyebben átsiklik hha csak látja h vmi felett ülsz, de ha te hozod szóba akkor látja majd h téged is érdekel az iskola és igyekszel.

2014. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
5%
Nekem picit az a gyanús, hogy folyamatosan "sport"-nak és "edzés"-nek van titulálva, de nincs kimondva nevén, hogy mit is csinál a gyerek. Szerintem valami testépítés lesz, és az anyja nem a sporttól tiltja, hanem ettől az idióta divattól, hogy 30 éves korára tönkretegye magát.
2014. dec. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Miért tenné tönkre a testépítés?

Úgy imádom eztca sztereotípiát, hogy aki kondizik az már tuti hogy szúrja a koxot.

Ezer féle súlyzós edzés, meg saját testsúly alapú edzésforma van, biztos mindnél alapkövetelmény a kox :DD

ide fogok járni nevetni

2014. dec. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!