Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tegyem tönkre a családommal...

Tegyem tönkre a családommal való kapcsolatomat egy fiú becsülete miatt? Elmondjam, hogy az nem az övé volt? Mi lesz, ha tényleg nem hinnének nekem?

Figyelt kérdés

Az egyik fiú osztálytársam (akivel kicsit több volt közöttünk, mint sima ismeretség, csak titkoltuk), bevállalta azt, hogy azt mondta valamire, ami igazából az enyém volt, hogy az övé. Ezért kirúgták, mert csak az alkalmat kereste rá a vezetőség, mivel tavaly és tavalyelőtt nagyon sok gond volt vele (csak az apja mindenből kihúzta).

De ez így nekem szörnyű, hogy miattam tette ezt... A nővérem szerint most már maradjak csendbe, úgysem hinne nekem senki és csodákat még én sem tudok tenni, ezen felül ha ilyet tudna meg bárki, anya attól kiborulna.

Viszont Ő is tudja, hogy az egész családunk egy képmutató hazugság és csak a pénz érdekel mindenkit.


Amióta ez az eset volt, nem mentem ki a házból és próbálom meggyőzni magam, hogy itt már nem lehet semmit tenni, stb. De mégis azt hiszem, hogy beszélnem kellene erről másokkal.

Viszont akkor nagy eséllyel az én életem változik meg.

17L



2014. dec. 11. 10:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Ne füvezz többet, és nagyon köszönd meg a srácnak, hogy elvitte a balhét.
2014. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19%
Srac csak ki akarta rugatni magat,nem szeret iskolaba jarni, igy kapott a csalira.ne legyen lelki ismeret fuldolasod hogy miattad vagy szerelembol tette!
2014. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Igen, vállalnod kell az iskola vezetőségnél, az igazság fontosabb mindennél. És becsülni fogják a bátorságodat, és egyúttal tegyél ígéretet, hogy megjavulsz. Ez a legjobb megoldás. "sok gond volt vele" - ez nem érinti a te feladatod, neked meg kell tenni, hogy az igazat elmondod. Szerintem ettől minden jobb lesz - anyukád is meg fogja érteni.
2014. dec. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Azt gondolom, hogy ha a srác egyébként is problémás volt, előbb-utóbb kirúgták volna. Ahogyan te is írtad, csak megfelelő indokot kerestek, és "végre találtak". Szerintem a srác is nagyon jól tudta, hogy elég sok írható már a számlájára, és ha ezt a hazugságot bevállalja, akkor több lesz belőle mint egy ejnye-bejnye. Ő önként vállalta el helyetted a balhét, nem hiszem, hogy zsaroltad, vagy fegyvert tartottál a fejéhez. Tisztában volt a következményekkel is. Ha be is vallod, hogy igazából mi történt, attól még nem fogják őt visszavenni az iskolába, azért ha valakit eltanácsolnak és már másik iskolába jár, nem úgy műkdik, hogy "hoppá, tévesdés történt, hétfőtől mégiscsak jöhetsz vissza hozzánk." Őt nem fogják visszavenni, viszont téged is kirúghatnak, de mindenképpen kiderül a szüleid előtt is, és valamiféle következménye lesz. Én nem szólnék a helyedben, örülj neki, hogy nem te keresel éppen másik iskolát, és tanulj az esetből. Most megúsztad, de legközelebb ha nem veszed komolyan a dolgokat akkor akár te is lehetsz a következő...
2014. dec. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy egy "köszönöm" helyrehozna bármit.

Állítólag most az apja nagyon pipa rá és az anyjához akarja küldeni, Párizsba.

Nem akarta magát kirúgatni. Ebben az évben már teljesen más volt, mint tavaly, tavalyelőtt. Pont nemrég mondta az osztályfőnökünk is, hogy mennyit változott és hogy a tavaly év végi átlaga még 3.00 alatt volt, de a mostani félévi lehetett volna 4.00 felett is. Már nem csinált balhékat, bejárt az órákra és akkor sem aludt, vagy zenét hallgatott (jó, néha). Elkezdte komolyan venni ezt és látszott rajta.

Nem veszíthetem el.

2014. dec. 11. 10:31
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

ez nagyon rendes dolog volt tőle


ha más nem, egy jó szex kijár neki

2014. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

Ha igy van merdezo akkor ne sunyiskodj, es mond el az igazat otthol es a tanarnak is!!!

Mert igy ra szoksz hogy mindig mas fizet meg a te butasagod miatt!

2014. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%

Én a helyedben a suloiban hallgatnék a dologról mélyen, mert úgysem veszik oda vissza.

Viszont az apukájával beszélnék, neki elmondanék mindent, legalább előtte megpróbálnám tisztára mosni a srácot, ha már ilyen nagy dolgot tett értem.

2014. dec. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Ha Párizsba akarja küldeni, akkor végképp nem ellenkeznék, jobb lesz neki ott mint itt Magyarországon. (Hosszútávon majd rájön/rájönne.)

De ha mindenáron szeretnéd a srácot tisztára mosni, akkor szerintem beszélj az osztályfőnököddel négyszemközt és meglátjátok hogyan tovább. Vagy akár a szüleivel is beszélhetsz, és ha már így alakult, akkor az iskola előtt nem járatod le magad, és a szüleid sem fognak őrjöngeni, viszont a srác apukája nem lesz ennyire pipa legalább, bár biztos nem fog örömében tapsikolni.

Az a baj, hogy még fiatalok vagytok, és nem gondoltok bele, hogy egy-egy ilyen "hősködéssel" a jövőre nézve visszafordíthatatlan következményekkel játszotok. Például elmegy most másik iskolába, de minden papírján ott lesz, hogy a mostaniból eltanácsolták, és milyen indokkal. Nem mutat valami jól.

2014. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem küldheti el. Nekem elmondta, hogy miért nem akar oda visszamenni és így az is jobb lenne, ha valamilyen vidéki gimiben küldené inkább itt, Magyarországon.

Ott csak rosszabb lenne az egész helyzet, ez biztos.

2014. dec. 11. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!