Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti falaznátok a lányotoknak,...

Ti falaznátok a lányotoknak, ha közben kedvelnétek a barátját?

Figyelt kérdés

19 éves lányom van, 2,5 éve van együtt a barátjával. Nagyon rendes fiú, igazán megszerettem őt. Viszont úgy látom, hogy a lányom nem boldog mellette. Neki igazán sose szabtunk szabályokat a férjemmel, sose volt eltíltva a barátnőitól, hisz nem volt rá szükség. De a barátja nem ilyen. Ő szereti tudni, hogy mit csinál, ha nincs vele, kivel van, hol van..stb. Nem mehet a lányom nélküle nagyon el itthonról, ami jogosan zavarhatja a lányomat.

Van egy barátnője, akit a fiú nem kedvel és egyáltalán nem engedi, hogy találkozzanak. A lánynak hétfőn halt meg az apukája és a lányom mellette szeretne lenni, ezért a barátjának az mondta, hogy velem jön a mamájához és ott alszunk ma. Azt kérte, hogy mondjam azt, ha felhív megkérdezni, hogy velem van-e, hogy igen.

Őszintén nem szeretem, hogy hazudik neki, azt meg főleg, hogy belekever, de most talán kivételt kellene tennem és falathatnék neki. Mit gondoltok?


2014. dec. 11. 14:23
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
94%
Őszintén csodálkozom, Kérdező, hogy egy élettapasztalattal rendelkező felnőtt nő számra "nagyon rendes fiú" az, aki a nagykorú társának az alapvető személyes szabadsághoz való jogát tiporja. Tökéletesen egyetértek a többi válaszolóval, itt nem a "falazás" a fő probléma. Fel kellene nyitni a leányzó szemét, hogy ez NEM normális kapcsolat, és ki kell lépni belőle, mielőbb. Nem az a megoldás, hogy hazudozásra kéri az édesanyját, hanem hogy végre a sarkára áll, és kijelentő mondban közli a fiúval, hogy "elmegyek ide és oda" - ha ez nem tetszik a srácnak, akkor elnézhet a hegy felé.
2014. dec. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
94%

Dehogy szereti! Egy ilyen idiotat nem lehet szeretni! Sajnos en is ateltem ezt az elozo parommal. Kinszenvedes volt mellette mindennapom es tudod miert nem mertem szakitani? Mert a szuleim szerettek es tudtam, hogy inkabb melle fognak allni. Meg persze azert, mert 18 eves voltam es nem tudtam, hogy 5 ev mulva (azaz most) mennyire fogom banni azt az elpocsekolt remes 3 evet.

Falazz neki de utana mond meg hogy muszaj kilepnie ebbol a kapcsolatbol, mert nem, hogy nem lesz jobb de sokkal-sokkal rosszabb is lesz. Masreszt meg a fiuval is elbeszelgethetnel, hogy mit muvel a lanyoddal! Vagy azt akarod, hogy baratok nelkul, lelkileg megviselelt, maganyos fiatal legyen?

Sajnos rengetek ilyen esett van :(

2014. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
97%

Ebben az esetben NEM falaznék.

Ideje lenne tiszta vizet önteni a pohárba. A kedves lányod viselkedjen végre felnőtt módjára, és közölje a kaszanovával, hogy nem a rabszolgája, hanem a barátnője. Ha az adonisz felfogja, akkor jó, ha nem, akkor meg van elég normális fiatalember...

2014. dec. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező: anyaként mondom azt, hogy NEM falaznék.


Egyrészt azért, mert meghagynám a lehetőséget a felnőtt lányomnak, hogy meccselje le a pasijával a dolgot (NE kezeld már gyereknek, ha a kapcsolatra érettnek gondolod- oldják meg ők ketten és a megoldás NEM a hazudozás körben)


Másrészt azért mert sem ilyen módon, sem más módon nem avatkoznék a gyermekem kapcsolatába, hacsak nincs baleset, életveszély vagy egyéb rendkívüli körülmény. Pont azért mert szeretem. És hidd el, nem azzal szereted, ha beállsz játékosnak a játsznáikba.


Harmadrészt ha a fiú téged felhív és keresi a lányt rajtad én halál nyugodtan visszakérdeznék, hogy kedves Karcsika: miért rajtam keresed?


Mivel inkább annak híve lennék, hogy ezt ők ketten oldják meg, csak végső esetben jelezném a dologról a véleményemet a fiúnak. (akkor is, ha egyébként ennek a szerinted jóravaló fiúnak a stílusa számomra ANYAKÉNT cseppet sem lenne szimptaikus... ami most kamaszszerelemben az ellenőrizgetés, az a házasságban a féltékenykedés és a korlátozás- így szereted a lányodat, hogy ezt szeretnéd neki a falazásoddal?)

pl. így:

"Észrevettem az utóbbi időben, hogy nagyon ellenőrzöd a lányom viselkedését, szereted kontrollálni az idejét. Nálunk ez nem szokás, gyerekkorában sem tettük ilyen módon. Bevallom, ez engem zavar- így most ha nem bánod, azt kérem, hogy ne nálam keresd, van telefonja."


Drága lányomnak pedig elmondanám ugyanezt: ha neki kell ez a kapcsolat, amiről nekem esetleg felnőttként, tapasztaltként az a véleményem, hogy nem jó irányba megy- akkor oldja meg a konflikutsait maga. Én itt leszek, ha VALÓDI segítségre (és NEM hazudozásra, falazásra) kellenék.

Kicsit elbeszélgetnék vele annak a kapcsolatnak az értékéről, amelyben a szeretett személynek hazudnunk kell... biztosan ezt kívánod a lányodnak? A ti értékrendetekben eza boldog és tisztességes kapcsolat?


Ha nem, akkor neked sem kell hazudni, nem kell az ilyen példamutatás, nem kell a játszmába bevonódás az igazán szerető és felelős szülőtől.

Minden jót.

2014. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%
Én azt mondanám, nem kell hazudnia, álljon ki magáért, a család meg fogja védeni, ha a fiú jelenetet rendez.
2014. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
71%
2014. dec. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Először csak egy barátnőjétől szigeteli el, aztán a többitől is, amikor meg majd összeköltöznek, majd tőletek a szüleitől is. Kívánom, hogy ne legyen igazam.


Nem, nem falaznék. Elmondanám az igazságot.

2014. dec. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
A fiúra nem szóltál rá, amikor korlátozta? Csak a lányod fölött ítélkeznél, amikor védekezne? És csodálkozol, hogy nem mer nyíltan szembeszállni vele, miközben a saját családja is inkább a fiú pártját fogja?
2014. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

"Zavarni zavar, de ha magától nem lép ki ebből a kapcsolatból, akkor biztos szereti is.

Egyébként a fiú már szinte családtag nálunk, de persze a lányom boldogsága a fontosabb."


Ha a lányodnak ennyi esze van csak, az érthetö, mert még majdnem gyerek. De hogy neked sincs több, az komoly probléma.


Ha a fiú ennyire be akarja zárni, és "megtilt" neki dolgokat, akkor ennek csak rossz vége lehet.

A falazással csak a fiút támogatod a lányoddal szemben, mert ezzel azt mutatod, hogy szerinted jogos, ha rabszolgának akarja tartani.


A helyedben NEM falaznék a lánynak, hanem rábíznám, hogy vagy tisztázza a fiúval, hogy nem a tulajdona, vagy - ha neki feltétlen ilyen mértékü függöség kell - akkor meg vállalja azt, hogy nem talákozhat senkivel a fiún kivül.

2014. dec. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi történik, amikor a lányod azt mondja, tetszik vagy nem, igenis meglátogatja ezt vagy azt a barátnőjét?
2014. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!