Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti falaznátok a lányotoknak,...

Ti falaznátok a lányotoknak, ha közben kedvelnétek a barátját?

Figyelt kérdés

19 éves lányom van, 2,5 éve van együtt a barátjával. Nagyon rendes fiú, igazán megszerettem őt. Viszont úgy látom, hogy a lányom nem boldog mellette. Neki igazán sose szabtunk szabályokat a férjemmel, sose volt eltíltva a barátnőitól, hisz nem volt rá szükség. De a barátja nem ilyen. Ő szereti tudni, hogy mit csinál, ha nincs vele, kivel van, hol van..stb. Nem mehet a lányom nélküle nagyon el itthonról, ami jogosan zavarhatja a lányomat.

Van egy barátnője, akit a fiú nem kedvel és egyáltalán nem engedi, hogy találkozzanak. A lánynak hétfőn halt meg az apukája és a lányom mellette szeretne lenni, ezért a barátjának az mondta, hogy velem jön a mamájához és ott alszunk ma. Azt kérte, hogy mondjam azt, ha felhív megkérdezni, hogy velem van-e, hogy igen.

Őszintén nem szeretem, hogy hazudik neki, azt meg főleg, hogy belekever, de most talán kivételt kellene tennem és falathatnék neki. Mit gondoltok?


2014. dec. 11. 14:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
88%
Uhh... Nekem is ilyen pasim volt 18 éves koromban. Pfuu, nagyon rossz volt, és igazából nem is voltam szerelmes belé, de valahogy féltem szakítani vele( be is jött utána egy csomó ideig öngyilkossággal fenyegetett, aztán ellenem fordította a baráti társaságot is), Állj a lányid mellé, hogy dobja ki ezt a barmot. Az ilyenekből lesznek a bántalmazók, hidd el, ezen a területen dolgozom, sok ilyet láttam már. A lányod meneküjön, amíg nem késő.
2014. dec. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

megdöbbenve olvastam ezt a kérdést.

annyi világosan látszik belőle, hogy még a kérdező is fél a fiútól.


teljesen természetesnek veszi, hogy a fiú megtilt dolgokat a lányának. mintha ez valami természetes alaphelyzet lenne, amihez muszáj alkalmazkodni.


nem is sajnálod a lányodat, kérdező.

ha valaki ilyet tenne a gyerekemmel, már évekkel ezelőtt páros lábbal rúgtam volna ki az életünkből.

2014. dec. 12. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

NEM, nem falaznék!

Mi az, hogy a fiú felhív téged, és leellenörzi hogy veled van a lányod vagy sem?? Komolyan, mint ahogy már írta valaki, ebben a családban nincs egy épeszü ember sem? Mindenki normálisnak tartja, hogy ellenőrzi a lányodat és megtiltneki dolgokat? Mi az, hogy nélküle nem mehet el sehova a lányod? Ez már lelki terror. Jaaa, hogy szereti? És akkor legközelebb ha mégis megtesz valamit a lányod amit a fiú nem enged meg, és megveri, akkor is belenyugszol, hogy de hát szereti?

Nem falaznék neki, ellenben alaposan kiosztanám a helyedben, megmondanám mit gondolok az elmebeteg viselkedéséről.

Ülj le, beszélgess el a lányoddal, hogy ez a fiú nem normális. Fiatal még, lehet naiv is, lehet azt hiszi, ilyen egy normális párkapcsolat. Magyarázd el neki, hogy ez nagyon nem jó. Küldje el a fiút, segíts neki ebben, allj mellé, támogasd. Nem is értem mit kedvelsz benne. Hogy már szinte családtag nálatok, nem számít. Majd lesz más, aki szintén az lesz.

2014. dec. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Kései Sirató ***** válasza:
Mik a fejlemények, Kérdező? Várjuk, hogy leírd!
2014. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát én is menekülnék, de nagyon gyorsan a lányod helyébe. Mondom ezt úgy, hogy nekem is a párom olyan tipus, aki szereti tudni hol vagyok és kivel. Aggódik és félt, ennyi. Egy egy buli után irok neki egy sms-t. Tudom, hogy közben alig bir aludni, forgolódik, mert annyi rosszat hallani, de bizik bennem. Mindig elmondom, ha valaki rám nyomul, de tudom kezelni, mert szeretem. Volt pár beszélgetésünk erről, mert az előző barátom le se sz..rta a fejemet ilyen szempontból. Sosem féltett, nem kellett elszámolnom, letojta hol bulizok, kikkel. A mostani barátom nem igazán szereti, ha nélküle megyek el, de sosem mondta, hogy na most engedélyt kérjek vagy bármi. Szépen leirom, hogy figyelj szivem barátnőm koncertre hivott, Pesten leszek 2 napig, ha a szálláson vagyok okvetlen üzenek, hogy ne aggódj. Van különbség féltés és korlátozás között. A te lányod partnere korlátoz. Nem türném, ezt már a kapcsolat elején kellene tisztázni. Én megmondtam a páromnak, hogy nálam olyan nincs, hogy valaki megtilt valamit a másiknak, hogy ne menjen valahova. Akkor úgy érzem magam, mint aki kalitkába van zárva és akkor nem vagyok boldog. Ő ezt megértette én meg azt, hogy mindig mondjam el kivel mikor és üzenjek, hogy élek. Kompromisszum.
2014. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!