Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos, hogy a...

Szerintetek jogos, hogy a szüleim haragszanak rám mert nem dolgozom?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, végzős a középsuliban. Apám nem dolgozik, szüleimnek sok adósságuk van. Rám mérgesek, s velem kiabálnak, hogy miért nem megyek maá el dolgozni. Hiába dolgoznék suli mellett(amúgy szoktam), nem elég az adósságok kifizetésére. Mit kéne csinálnom? Szüleim elhordanak mindennek a hátam mögött.
2014. dec. 11. 23:36
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
96%
Nem jogos, egy 19 évesnek tanulnia kell, nem pedig dolgozni.. mi az, hogy apád nem dolgozik? talán mint családfő neki kéne elmenni dolgoznia és kifizetni az ő adósságait.
2014. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
21%

A középiskola elvégzését azért illene megvárni, viszont pénzből él mindenki és mindegy ki hozta össze, egy fedél alatt éltek, nem lehet kivonni magadat sem a terhek alól, így, hogy már nagykorú vagy.


A szituáció amit leírtál az nagyjából vagy úgy végződik, hogy elvégzed a sulit és keresel egy állandó munkahelyet, vagy pedig nem vagy hajlandó a rengeteg adósság törlesztésébe beszállni, viszont ez esetben nagyon valószínű, hogy szüleid ilyen mentalitással nem igazán fognak otthon marasztalni és akkor megint csak dolgoznod kell.

2014. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt írtad volna, hogy 29 éves vagy, nem tanulsz, egész nap a számítógép előtt görnyedsz, és a szüleid mérgesek mert nem dolgozol, akkor kapásból azt írtam volna, hogy jogos a szülők mérgelődése. Én rég kidobtalak volna.

DE 19 évesen nem a te dolgod, hogy a szüleid adósságát kifizesd! Neked az a dolgod, hogy tanulj, hogy biztos jövőd legyen. Így nem jogos a szülők panasza.

2014. dec. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek dolga az, hogy tanuljon, nem pedig a munka. Amíg nem végzel a gimivel egy szavuk nem lehet.
2014. dec. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem jogos. Neked az a feladatod, hogy tanulj. Apádnak kell elmennie dolgozni. A helyedben menekülnék tőlük, mert az összes pénzedet el fogják venni.
2014. dec. 12. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
7%

"A gyerek dolga az, hogy tanuljon"


19 évesen mióta gyerek az ember?

2014. dec. 12. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
94%
Tudod utolsó amikor az ember gyereket vállal, úgy vállalja,hogy tudja,hogy kb 20-23 éves koráig-míg le nem diplomázik,vagy legalább érettségi- az ő felelőssége..
2014. dec. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
végezd el a sulit, aztán próbálj meg minél hamarabb munkát találni és önállósodni. társulhatsz barátokkal is, úgy valamivel könnyebb, de a leírásod szerint lesznek itt gondok később is... persze, elvégeznéd az iskolát, aztán rádszállnának megint. az egy dolog, hogy az ember besegít azoknak, akikkel egy háztartásban él, összedolgoznak, de ennek mi értelme van, hogy még azt sem hagyják, hogy végezz az iskolában?! ja, anélkül mehetsz a 8 általánossal betanított gyári munkát végezni... abból akarnák kiszívni a pénzt, hogy törlesszék az adósságaikat?! nem értem őket, pff.
2014. dec. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudom mondani, hogy szerintem nem jogos. A szüleid adósságát sem most, sem máskor nem a te felelősséged kifizetni, ha majd lesz állandó munkád, akkor sem lesz a te tiszted. Ha lehetőséged van rá, akkor egyelőre koncentrálj csak a tanulásra, ha nincs, akkor dolgozz mellette, és a fizetésed egy részét beleadhatnád a közösbe, de akkor sem az egészet. Persze nem muszáj.
2014. dec. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
39%
Nos, még ha teljes állásban dolgoznál is, csak az lenne elvárható, hogy a rezsibe beszállj a magad részével.Vagy kellene az egész fizud olyan adósságra amit nem te vettél fel?
2014. dec. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!