Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnékmost tenni? Részlete...

Mit tudnékmost tenni? Részletek lent.

Figyelt kérdés
El romlott a telefonom, ezért újat kellett vennünk. Én egy elég drága telefont választottam, és mondtam a szüleimnek, hogy majd visszafizetem nekik, de úgy se kaphattam meg, mert úgyse tudnám szerintük visszafizetni, és hogy felrsleges olyan drága telefon, meg hogy ha vesznek nekem valamit, akkor azt nem azért veszik, hogy majd visszavizessem, stb.. Így kaptam egy kb fele annyiba kerülő telefont, és csak annyiban egyeztünk meg, hogy majd 10.000Ft-t adok a saját pénzemböl. De még mielőtt telefont vettünk volna, a rendeltem egy sd kártyát, amit elvileg a szüleimtől kaptam volna, de amikor nagyszülőktől kaptam pénzt karácsonyra és mikulásra, akkor el vették annak az árát, és a 10.000Ft-ot is, és anyám kérdezte, hogy mennyit adok a telefonba, mondtam hogy arról nem volt szó, hogy vissza kell nekik fizetnem, és vissza kértem az sd árát, és ami maradt abból amit nagyszülőktől kaptam, mert azt ugye a szüleimnek adták oda. Azután meg anyám el kezd duzzogni, hogy mi az hogy nem fizetem vissza a telefon árát, meg hogy el kérem az sd árát, amikor nem erről volt szó szerinte, és hogy csalódott bennem nagyon, hogy ilyen alattomos, pénzéhes vagyok.

2014. dec. 12. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
hát őőő elvesztettem a fonalat, h ki hova mit mennyit... amúgy nekem is kicsit annak tűnsz...
2014. dec. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Argloss ***** válasza:
50%

Kicsit írhatnál átgondoltabban.

Ez úgy lett volna korrekt, ha anyukád odaadja neked a nagyszüleid ajándékát úgy ahogy van, majd te abból odaadtad volna neki a 10 000 forintot amiben megegyeztetek. Az írásodból ítélve fiatal lehetsz. Anyukád részéről meglehetősen figyelmetlen dolog így kavarnia a pénzzel, mert csak összezavar téged vele.

Az SD kártya a korábban megbeszéltek alapján ajándéknak kellett volna maradnia, ha már egyszer azt mondták.

Legközelebb írjátok le, hogy miben egyeztetek meg!!

2014. dec. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
telefont megkaptad, mi a gond?!
2014. dec. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Argloss ***** válasza:

Itt az a gond, hogy a szülei ígértek neki egy SD kártyát, helyette viszont kifizették a nagyszülei ajándékából. 10 000 - 6000 Ft. A maradék 4 000 forintot sem akarták odaadni a kérdezőnek, plusz ezen felül még kértek 10 000 forintot.

Ha átvariálták, hogy az SD kártya a nagyszülők ajándéka, akkor a maradék pénzt le kellett volna vonni a 10 000 forintból és csak annyit kérni a kérdezőtől.

Persze így most a kérdező tartozik a szüleinek, de szerintem teljesen bele van zavarodva a dologba. Sok felnőtt sem tudja normálisan kezelni a pénzt, a saját gyerekünkkel nem kellene ilyen játszmát játszani, hanem jól átláthatóan intézni a dolgokat, ahogy az első válaszomban írtam.

2014. dec. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) A telefont meg űgy akarják kifizettetni velem, hogy amikor van pénzem, akkor adjak vissza belőle nekik valamennyit. És még van 10.000Forintom abból amit a nagyszüleimtől kaptam, de abból le vonták az sd-t és aztán akarják, hogy adjak még a telefonért is valamennyi pénzt... De a másik 10.000Forintot már amikor a nagyszüleim oda adták nekik a pénzt rögtön elvették... De ha igyis ki akarják fizettetni velem a telefont akkor már megvehették volna a másikat, amire mondtam hogy kifizetem majd nekik...
2014. dec. 14. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!