Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apja sört adott a 12 éves...

Az apja sört adott a 12 éves fiunknak! Véleményeket kérek: jogos volt a felháborodásom vagy csak túlreagálom és ez nem nagy dolog?

Figyelt kérdés

Szerintem 12 évesen még nem kéne sörrel itatni, de mivel már külön élünk és keveset találkoznak van egy olyan érzésem, hogy így akar bevágódni nála.

1-1 doboz nem tudom mennyire erős alkoholtartalmú sört ittak nála délben, nem látszott rajta semmi furcsa, mikor hazaért, ő mesélte most, hogy rákérdetem, hogy 'és amúgy mit csináltatok ma?'

Nagyon kiakadtam, felhívtam, kiabáltam vele, de ő is és a fiam is azt mondják, hogy csak én hisztizek ezen fölöslegesen.

Van okom aggódni, elengedjem őket kettesben még?

Már én sem tudom, hogy normális e ez vagy túlreagálom.



2014. szept. 5. 18:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
89%
Ha egy alkalommal kapott egy pohárral, és nem rendszeresen, akkor felesleges ennyire felháborodni. Ha minden alkalommal adna, az már nem támogatható.
2014. szept. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek elsővel. Néha-néha megengedhető, de rendszeresen tényleg sok.
2014. szept. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%

Ha csak egyedi alkalomról volt szó, és nem nagy mennyiség, akkor szerintem belefér.

Én mondjuk máig nem tudok meginni egy egész doboz sört, szerintem a fiadnak sem sikerült elsőre. Ha nem csinál belőle rendszert, akkor annyira nem történt nagy baj szerintem.


30/N

2014. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
74%
Semmi gond egy -egy pohárral, a sör nagyon gyenge alkohol. Felesleges a hiszti.
2014. szept. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem látszott rajta akkor alkoholmentes volt az meg kb üdítő kategória. Nagyon túlreagálod,nem üvölteni kelet volna hanem megbeszélni. Az meg, hogy elengeded vagy sem nem értem miért kérdésnem a te döntésed, semmi jogod beleszólni.
2014. szept. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim válasza:
21%
Sok gyerekkel megkóstoltatják amikor kíváncsi milyen ízű, de ha tényleg hagyta egy egész dobozzal meginni az tényleg nem normális. Mivel ilyen lazán kezeli, előfordulhat hogy megismétlik akár többször is. Még fejlődésben van, nem kellene alkoholt fogyasztania. Szerintem nem tudsz mit tenni ellene sajnos.
2014. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
64%
némelyik édességben is van majdnem annyi alkohol, mint egy sörben, semmi baja nem lesz a gyereknek
2014. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
72%

Kiabálni talán nem kellett volna, és egy doboz sörtől senkinek nem lesz még baja.


Ugynakkor én sem helyeslem, egy 12 évesnek még korai (és illegális). Megkóstoltatni oké, de egy egész doboz sok. Ha nem ismétlődik meg, akkor szerintem jobb elfelejteni.

2014. szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban én is beleittam apám sörébe, bár az inkább a sörhab majszolása volt. Nem lett tőle semmi bajom. Szóval tudni kellene milyen gyakran és mennyit ivott.
2014. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
65%

Jobb,ha otthon kóstolja meg ,mint egy osztálykiránduláson leissza magát. Én kislány létemre mindig kaptam a sörhabból,és nem lettem alkoholista.

És nem fogod elhinni,de orvosi rendelésre minden este kaptam fél deci vörösbort.És még mindig nem vagyok alkoholista. Ha a gyerek kíváncsi,jobb ha otthon kóstolja meg,mert a tiltott dolog mindig érdekesebb.

2014. szept. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!