Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire büntetnétek meg a...

Mennyire büntetnétek meg a fiatokat ilyen félévi jegyek miatt?

Figyelt kérdés

15/F vagyok, a környék egyik legerősebb gimnáziumába járok, szeptemberben kezdtem.


Valószínűleg ilyen lesz a félévi bizim:

Természettudomány: 4

Magyar irodalom: 5

Történelem: 4

Német nyelv: 5 (dicséretes)

Matematika: 3

Fizika: 3

Kémia: 4 (vagy 3, ez még nagyon kérdéses)

Földrajz: 4

Informatika: 5

Rajz: 4

Ének: 5

Testnevelés: 4

Magyar nyelvtan: 4

Angol nyelv: 3 (még lehet, hogy 4)


Ezeket a jegyeket napi max háromnegyed óra tanulással szereztem meg.

Sokak szerint ennél jobbat is tudnék, csak lusta vagyok.


Egy ilyen bizonyítvány után mennyire lennétek büszkék/mérgesek a fiatokra?


Az a gáz, hogy mindkét nővérem ugyanebbe az iskolába jár.

Az egyik tizenkettedikes és eddig mindig kitűnő volt, a másik tizenharmadikos, ő nem kitűnő de egy-két fokkal jobb mint én.


Hülye kérdésnek hangzik, de kíváncsi vagyok.


2014. dec. 18. 16:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
72%

Én nagyon büszke lennék!!


3 gyerekes anyuka

2014. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
80%
Alapvetően nem rossz, de a matek meg az angol a legfontosabb tárgyak, ha jól fizető, hosszútávú, megbecsült munkát akarsz.
2014. dec. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
54%
Egyetértek az első válaszolóval! :)
2014. dec. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
52%
Ilyen féléviért büntetni???? Én büszke voltam a 3.4-es átlagomra, anyám szintúgy.
2014. dec. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetnélek meg, de nem is szállnék el, hogy milyen jó. Nekem sem volt sokkal jobb a 9., aztán épp most írom a diplomámat a műegyetemen. (igen, a matek hármas is egyezik, később javítottam fel magam) Teljesen korrekt jegyeid vannak, nem kell nagy ügyet csinálni belőle.
2014. dec. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%
Én ebben egy okos, életrevaló igazi gyerek bizonyítványát látom aki nem robot. Sok gyerek van aki óriási stresszként, de színötös bizit visz haza közben elfelejt gyerek lenni. Szerintem a te biziddel simán tudsz boldogulni a továbbtanulásnál.
2014. dec. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetnélek, de egy csevegésre leülnék veled. Nem a jegyeid miatt, hanem mert te magad írod, hogy tudnál jobbat is, és érdekelne miért nem hozod ki magadból a többet. Még egy kis szorgalommal azok a hármasok nem lennének, célom lenne ezt elérni veled, pláne, ha jó eszed van, de nem büntetéssel.
2014. dec. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
79%

Nem büntetném meg!

Nem kell feltétlenül mindenből ötösnek lenni. Látszik, hogy a reál tárgyak nem a te világod. De nem baj. Az iskolán kívül sem mindenki jó mindenben. Az a lényeg, hogy legyen valami, amiben jó vagy, abban fejlődj.

Viszont ha ezt igen kevés tanulással sikerült elérned, azért valahogy próbálnálak motiválni, hogy kicsit többet tanulj. De semmiképpen sem büntetéssel! Képzeld mi lenne, ha még tanulnál is, ha így is ilyen jó jegyeket sikerült elérned! :)

2014. dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, nekem csak másfél éves a fiam, de azt most tudom, hogy nem jegy alapján fogom értékelni az átlagát, hanem az érte tett munka alapján.

Mert lehet hogy a 3-ast kemény munkával érte el (pl ha hülye a matekhoz), de lehet kisujjából rázza ki az 5-öst.

Szóval ha több tanulással jobb lenne a bizid, nem ez a maximum, amit ki tudsz hozni magadból, akkor nem ugrálnék örömömben ettől a bizonyítványtól, hanem elmagyaráznám, miért fontos az, hogy hozz ki magadból minél többet. Ne legyen elég, ha csak az elvárt szintet teljesíted, pedig tudnál többet is.

2014. dec. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
53%
Én nem büntetnélek meg. Az angol legyen jobb, a többi le van...
2014. dec. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!