Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire büntetnétek meg a...

Mennyire büntetnétek meg a fiatokat ilyen félévi jegyek miatt?

Figyelt kérdés

15/F vagyok, a környék egyik legerősebb gimnáziumába járok, szeptemberben kezdtem.


Valószínűleg ilyen lesz a félévi bizim:

Természettudomány: 4

Magyar irodalom: 5

Történelem: 4

Német nyelv: 5 (dicséretes)

Matematika: 3

Fizika: 3

Kémia: 4 (vagy 3, ez még nagyon kérdéses)

Földrajz: 4

Informatika: 5

Rajz: 4

Ének: 5

Testnevelés: 4

Magyar nyelvtan: 4

Angol nyelv: 3 (még lehet, hogy 4)


Ezeket a jegyeket napi max háromnegyed óra tanulással szereztem meg.

Sokak szerint ennél jobbat is tudnék, csak lusta vagyok.


Egy ilyen bizonyítvány után mennyire lennétek büszkék/mérgesek a fiatokra?


Az a gáz, hogy mindkét nővérem ugyanebbe az iskolába jár.

Az egyik tizenkettedikes és eddig mindig kitűnő volt, a másik tizenharmadikos, ő nem kitűnő de egy-két fokkal jobb mint én.


Hülye kérdésnek hangzik, de kíváncsi vagyok.


2014. dec. 18. 16:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha a német dícséretes, akkor van nyelvérzéked, angolra illene jobban ráfeküdni.

Illetve ha az informatika érdekel, abból beiratnálak valamilyen különórára, szakkörre, ahol kicsit komolyabban foglalkozhatnál vele.

Ha a nyelvek meg az informatika jól mennek, én nem aggódnék érted.

Én matekból mindig bukdácsoltam, aztán az érettségit (amit ugye nem a tanár állít össze) érdekes módon meg tudtam írni 4-esre. Minden jegyem 4-5-ös volt, egyedül a matek kettes. Állandóan nyomatták nekem a matektanárt, meg pöröltek otthon miatta, aztán az érettségi szép bizonyítéka volt, hogy nem én voltam hülye, hanem a tanár utált.

Szóval mérd fel, mi az amibe érdemes energiát fektetni, amiből csak rajtad múlik, hogy javíts, és abból ügyeskedj még. Hajrá!

2014. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Mivel én már több érettségi találkozón túl vagyok, láttam, hogy nem a középiskolai jegyek határozzák meg azt, hogy menyire sikeres lesz az ember később.

A sikert nem arra értem, hogy milyen autóval jár az illető és mennyit keres, hanem hogy megtalálta azt a munkát, amit szeret, jó benne és fenntartja magát belőle.


Én ebből a bizonyítványtól nem lennék kiakadva, én nem is várok el kitűőt, inkább megkérdezném, hogy van-e tantárgy amiből segítség kell, pl. matek.


Az angolból meg az érdekelne, hogy miért közepes: rosszul sikerültek a dolgozataid, nem jó a tanér vagy te vagy gyenge.



Ezt pedig érdemes elolvasni:


[link]

2014. dec. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem, azt miért nem veszitek figyelembe, hogy ha nem erőssége a srácnak a reál, akkor nem annyira fontos az a matek és fizika jegy.


Írta valaki, hogy azért fejmosás, a többi meg senkit se érdekel.

Jó nagy bődületes marhaság.

Nem csak matematika alapú szakmák léteznek, a matematika anyag 90%át nem is hasznosítja az ember, ha nem közgazdász, mérnök, vagy hasonló lesz.


Az angol viszont tényleg javításra szorul, azzal én sem békélnék meg, a nyelv baromi fontos.


Másrészt, én ahhoz is kötném a véleményem, hogy mik a gyerek tervei a jövőben, mert nagyon nem mindegy. Azokra kell ráhajtani.

Én világ életemben örültem a kettesnek matekból, a humán tárgyakat és nyelveket meg röhögve húztam ki a kisujjamból. Érettésgi után nem is nagyon láttam logaritmust meg exponenciális egyenletet :D

2014. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Ezek nagyon jó jegyek! Nem szabadna büntetni ezért! Azt hittem buksz több tárgyból is, azért kérdezed!
2014. dec. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
47%

ma 10:04

Én adnám a kiadós fejmosást, de akkorát, hogy arról koldulna.

Egyébként teljesen igazad van, sz**jon bele a reál tárgyakba, meg az idegen nyelvbe, pár év múlva majd itt fog sipákolni a gyékán, hogy jajj a minyimálbérből nem lehet megélni (már ha egyáltalán felveszik valahová).

2014. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
76%

Egy ilyen bizonyítványért nem érdemelsz büntetést. Biztos van mit javítani rajta, de nekem nem tűnik vészesnek.

Amúgy megjegyezném, hogy nem lehet összefüggést kimutatni az iskolai osztályzatok és a valós tudás között. Sok kitűnő magológép van, és valószínűleg még több értelmes, de link tanuló. Apám a fősulin is gyakran bukdácsolt, aztán később komoly szakmai tekintélynek számított.

2014. dec. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Angol nem biztos, hogy hármas lesz...


Angol jegyeim:

4, 4, 5, 5, 4, 3, 4, 4, 1


És van még egy doga, amit nem osztott ki, de az is karó lesz...

Így már 3,5 alatt van, ami elvileg hármas.

De írunk egy dolgozatot szünet után, ami talán négyes lesz + csinálok szorgalmit, szóval lehet meglesz a négyes.

2014. dec. 19. 18:55
 28/30 anonim ***** válasza:

Büntetni, haha. Ez teljesen elfogadható eredmény.


De buzdítanám jobb jegyekre is, mert ha tényleg menne jobban, akkor megéri jobban teljesíteni. Egyetemi felvételi előtt, egyetem alatt meg fog térülni a középiskolás tudás, különösen természettudományokból.


Emellett fontos, hogy az ember középsuli alatt is megtanuljon felelősséggel teljesíteni; most még megengedik a lazulást, de egyetemen, munkahelyen már folyamatosan 100%-ot kell nyújtani, különben szetheted a sátorfádat és senki sem fog segíteni.

2014. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Amúgy a jegyek miatt annyira ne stresszelj, mert hosszú távon semmit nem érnek (semmilyen felvételibe nem számít bele egészen az utolsó tanult két évéig), csak visszajelzés értékűek. Arra koncentrálj, hogy a következő jobban sikerüljön, és középsuli végére legyen egy szilárd tudásod valamilyen témakörből.
2014. dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Kedves feribáttya

Az idegen nyelv jegy mondtam, hogy javításra szorul.

A reál tárgyakba sem beleszarik ,akkor egyes lenne. Én sem tudtam hármasnál jobbat produkálni belőlük, mégis remek mód megélek.

Tök jó hogy az emberek nrm fogják fel, hogy a tudás és a képességek nem egyenlően oszlanak el.

Valamiből csettintésre jön az ötös. Valamiből a kettesért is vért kell izzadni.

2014. dec. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!