Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire büntetnétek meg a...

Mennyire büntetnétek meg a fiatokat ilyen félévi jegyek miatt?

Figyelt kérdés

15/F vagyok, a környék egyik legerősebb gimnáziumába járok, szeptemberben kezdtem.


Valószínűleg ilyen lesz a félévi bizim:

Természettudomány: 4

Magyar irodalom: 5

Történelem: 4

Német nyelv: 5 (dicséretes)

Matematika: 3

Fizika: 3

Kémia: 4 (vagy 3, ez még nagyon kérdéses)

Földrajz: 4

Informatika: 5

Rajz: 4

Ének: 5

Testnevelés: 4

Magyar nyelvtan: 4

Angol nyelv: 3 (még lehet, hogy 4)


Ezeket a jegyeket napi max háromnegyed óra tanulással szereztem meg.

Sokak szerint ennél jobbat is tudnék, csak lusta vagyok.


Egy ilyen bizonyítvány után mennyire lennétek büszkék/mérgesek a fiatokra?


Az a gáz, hogy mindkét nővérem ugyanebbe az iskolába jár.

Az egyik tizenkettedikes és eddig mindig kitűnő volt, a másik tizenharmadikos, ő nem kitűnő de egy-két fokkal jobb mint én.


Hülye kérdésnek hangzik, de kíváncsi vagyok.


2014. dec. 18. 16:38
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
92%

Nem büntetnélek meg, de megbeszélném veled, hogy mi a gond a matekkal és a fizikával. Nem érted, unod vagy mi. Esetleg keresnék neked egy tanárt vagy egyetemistát hogy korrepetáljon.

Az angol hármas egyébként fura főleg, mert németből olyan jó vagy. Legalább kaparj össze februárig egy 4-est belőle.

2014. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
61%

:D Tetszik a kérdés...

Pozitív, hogy nem lesz 1-es

Negatív, hogy nem szín 5-ös

kettő között meg tök mindegy!

Jegyeket lehet szerezni úgy hogy tanulsz és/vagy puskázol.

Senki sem fogja neked sehol sem számon kérni, hogy miért csak 4-es.

A lényeg, hogy tudd alkalmazni azt amit megtanultál (pl nyelv)

2014. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
86%
A matek meg az angol gáz, a magolós tágyak nem számítanak
2014. dec. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
93%
Az angol zavarna egyedül. Azért mert látszik a németnél hogy nem a nyelvérzékeddel van baj. Angolkorreptre lehet hogy beíratnálak, vagy megkapnád karácsonyra a kreatívnyelv angol leckéit. Tudod a mostani világ annyira szétesőben van. Régen a gyerekek tudták hogyha tanulnak akkor jól fizető, jó munkájuk lesz felnőtt korukban, ha nem tanulnak akkor mehetnek gyárba vagy más kétkezi munkára. Most már azt látják a szüleik példáján hogy nincs olyan tuti recept ami megóvhatja őket a felnőttkori bizonytalanságtól. Egyedül a nyelvtudás látszik biztos befektetésnek. A nyelvtudással még lehet boldogulni.
2014. dec. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
69%

Félévi bizonyítvány miatt sosem büntetném meg a gyereket. Évközi jegyért, ha tudhatőan azért sikerült rosszul, mer nem teljesített tudásának megfelelően, azet mert nm késült, akkor.. Amúgy akkor sem.


Egyébkét a jegyeiden látszik,hogy a reál nem a te irányod..

Én életemben nem tanultam napi 45 percet szerintem folyamatosan ( vizsgák kivételt képeznek) mindig 4,5 felett voktam

Mindenkinek mások a képességei,mazt heked kell tudnod,mhogy mindent megteszlel -e ezért ajegyekért, amit tudsz.

2014. dec. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
56%
Nem büntetnélek meg, de ha én is látom, hogy ennél sokkal jobbat tudnál, nem is dicsérnélek meg érte. Mindenkit a saját egyéni képességei alapján kell értékelni. Ha ilyen erős suliba jársz, gondolom a továbbtanuláson is gondolkozol, és ha normális szakmát akarsz, oda nagyon fog számítani például a matek, de sok helyen az angol helyett sem fogadják el a németet, hiába jobb. Én is ezeket szorgalmaznám, de inkább motiválással, mint büntetéssel. Büszkének persze büszke lennék, nem rossz bizonyítvány, de mindig lehet egy kicsit jobb.
2014. dec. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ezek teljesen átlagos, normális jegyek.

Persze nem mindegy, hogy ezelőtt milyen jegyeid voltak. Ha mindenből ötös voltál, akkor ez rontásnak számít, ha meg kettes, akkor javulásnak :D

De úgy összességében szerintem nincs baj a jegyekkel.

2014. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
37%

Hát a matek, a fizika és az angol miatt kapnál egy kétórás intenzív fejmosást.

A történelem, irodalom, meg ének a francot sem érdekli.

2014. dec. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Szerintem ez akkor lenne megfelelő bizonyítvány, ha a szorgalmaddal "csak" ennyit tudtál volna összehozni. Akkor ez nagyon jó lenne. De mivel te is tudod és belátod, hogy tudnál többet csak lusta vagy, így a hármasoknak nem örülnék. Persze a többi nagyon jó eredmény, de azt a három (vagy négy) 3-mast év végére tuti fel tudod hozni 4-esre ha kicsit többet tanulsz. Nem sokkal, mondjuk egy fél órával.

A többihez gratulálok és amúgy egyáltalán nem büntetnélek meg, de elbeszélgetnék veled egy kicsit a lustaságról.

2014. dec. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:

Töriből és magyarból akarok emeltezni...

MAJD...

2014. dec. 18. 20:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!