Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik nagycsaládos szülők hogy...

Akik nagycsaládos szülők hogy érzik magukat ha azt látják hogy az egyik gyerek ki van túrva a többiek közül?

Figyelt kérdés
Tehát vannak hárman, vagy négyen és az egyik gyereket kirekesztik. Mi az oka ennek?
2014. dec. 21. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Mindenhol ahol emberek vannak összezárva vannak konfliktusok,hatalmi harcok,szerepek . A családban is,testvérek között .

Biztos ő a legkevésbé akaratos,domináns. Vagy a másik kettő egymással jobban kijön ,esetleg a szülők is hibásak lehetnek ha látványosan kivételeznek az egyikkel,és erre a többi gyerek irigykedik .

2014. dec. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Én ezen nagyon elkeserednék hogy mit ronthattam el hogy nincs közöttük egyenlőség.

Olyankor fordul elő amikor azt látják hogy az egyik a leggyengébb láncszem és kevésbé teszi azt amit ők akarnak hogy tegyen mível ellenál nekik ezért összefognak ellene.

Gondolom korkülönbség is van ezért érzik hogy vannak kivételezések.

2014. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Mi, mikor hárman játszottunk gyerekkorunkban, előfordult,hogy szövetkeztünk ketten a harmadik ellen. A szövetségek azonban változóak voltak, mindig más tesók között alakultak, így sosem egyvalaki volt kívül. :)) Nem komoly dolgokra kell gondolni, csak olyasmikre, mint egy legókocka megszerzése, egy homokvár építése/lerombolása és hasonlóan fajsúlyos dolgok. :D


Felnőttként olvastam valami gyermekpszichológiai cikkben, hogy ez kifejezetten hasznos, mert felkészít a későbbi kapcsolatokban előforduló konfliktusokra. Tehát ha ilyenről van szó, ne aggódj, normális.


Ha viszont olyan fordul elő, hogy van három gyerek (legyenek A B és C), és A és C mindig összefognak és bántják B-t, akkor szülőként közbe kell lépni. Közös programok, ahol mindenki egyforma szerepet kap (társasjáték, kirándulás, kártya stb.) sokat segíthetnek. Valamint érdemes arra is figyelni, nem bánsz-e máshogy B-vel, ami ezt kiválthatja. Olyanokra gondolok, mint pl. B kiskorában betegeskedett, ezért kivételezel vele, vagy pl. jobb tanuló, ezért többet dicséred stb. Elég lehet annyi is, hogy neki tehetősebb keresztszülei vannak, mint a másik kettőnek, és rendszeresen több ajándékot kap ünnepek alkalmával... A gyerekek néha meglepő dolgokra reagálnak igen érzékenyen, szóval nézz végig magadban minden lehetőséget, mi válthatja ki.

2014. dec. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
21%

Na ezért nem jó ha vannak korkülönbségek!

Mert nálunk is volt velem csinálták mert köztem és a bátyjáim között 10-12év korkülönbség van!

És folyton mindenért rám irigykedtek és anyámat manipulálták ellenem hogy ők is kapjanak ugyan annyit pedig amikor én 3éves voltam ők 13-15évesek voltak a bátyjáim és feszt irigykedtek arra hogy én kapok édességet meg ruhákat. Nem értették meg hogy talán a korkülönbség miatt vagy pedig tudták és mégis irigykedtek mindenre. És folyton bántottak valahányszor rám vigyáztak meg csicskáztatak engem hogy takarítsam ki a szobájukat és akkor kapok az édességből meg nekem kellett mosogatni amikor a szülök nem voltak othon ők meg csak tévéztek és ettek velem dolgoztaták meg a házimunkát. Anyáméknak ezt letagadták mondván hazudok mert nem akarták hogy édességet egyek vacsora elött ők nem tennének ilyet velem! Anyámék nekik hittek nem nekem. :(

2014. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de az utolsó válaszoló által leírottakat nem tudom szó nélkül hagyni.


Nem a korkülönbség volt a hibás, hanem a szüleid. Ezt felnőtt fejjel beláthatnád, ahogy azt is, hogy a testvéreid akkori sértettsége teljesen jogos volt és a szülők megsem próbálták kezelni a köztetek lévő konfliktus helyzetet. Te megkaptad az anyagi javakat, ők a domináns szerepet.


Mi csak ketten vagyunk testvérek, de soha nem öltük egymást a kapott dolgokon. A szüleimnek teljesen természetes volt, hogy ha az öcsémnek vettek egy csokit, akkor nekem is került valami a kosárba.

Egy idő után már nem is nekik kellett figyelniük erre, magunktól is választottunk egy joghurtot, vagy csokiszeletet a másiknak is.

2014. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A testvérét mindenki köteles, hogy szeresse, nálunk ez az alap. Torzsalkodás lehet, de ha valaki tartósan haragot akar tartani, vagy valami miatt nem akar játszani a másikkal, az nem lehetséges. Rászólok, elmagyarázom, hogy nálunk ilyen nincs, ha fejen áll is, vagy mehet az utcára. Közös feladatot szoktam ilyenkor kiróni a két bűnelkövetőre, merthát ugye 2-en szoktak veszekedni. NA, akkor én leszek az ellenség, és mindjárt szent a béke.
2014. dec. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Nálunk a kötelező szeretet nem működött sajnos. 5 gyerekből 3 nem jár haza.
2016. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!