Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan apuka, aki a...

Van itt olyan apuka, aki a válás után rövidesen megszakíotta a gyerekével a kapcsolatot? A gyerek később megkereste őt?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne mi játszódik le ilyenkor a szülő fejében, miért dönt így? Nem akar a volt feleséggel találkozni vagy ténylegesen nem érdekli a gyereke? Próbálom megérteni az okokat, de nem igazán megy. Milyen érvekkel győzi meg magát valaki arról, hogy ez a helyes?

(Tudom, sokan nem tennének ilyet, ennek ellenére mégis rengeteg ilyen esetről tudok.)



2014. dec. 22. 16:33
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Visszaolvasva az első válaszban még valamin megakadt a szemem. "Régebbi gyerek"- elgondolkodtató hozzáállás. Mint egy megunt tárgy...

Amúgy nekem nem fáj, csak haragot érzek és hogy nem értem az okokat.

2014. dec. 22. 18:40
 12/30 anonim ***** válasza:
86%

En egy kicsit mas szemszogbol probalom leirni.

Az en szuleim szeretok voltak 10 evig. Apukamnak volt mar 2 gyereke. Aztan elvalt az elso felesegetol es felesegul vette anyukamat. Utana szulettem en es hugom. Apukam a legidosebb noveremet egy darabig hozta elvileg lathatasra de en kicsi voltam akkor es arra nem emlekszem. De utana nem hozta tobbet. En nem is tudtam sokaig, hogy van meg 2 lanytestverem. Olyan 13 eves lehettem amikor valahogyan veletlenul kiderult. Nem is ertettem ezt miert kellett eltitkolni. Az elkovetkezo evekben meg mar jottek hozzank karacsonyozni. A mai napig nagyon jo a viszonyunk es szeretjuk egymast, annak ellenere, hogy a szuleink ilyen h.lyen alakitottak a dolgokat.

Apukam sosem szerette igazan a gyerekeket. A novereim csak tarsadalmi elvaras miatt szulettek, illetve a legidosebb, mert a masik csak becsuszott neki. Mi hugommal meg azert lettunk mert anya szeretett volna gyereket. Es kesz. Es ezert tudta olyan konnyen "elfelejteni" noveremeket. O sosem vallalt felelosseget semmiert es senkiert.

Es valoszinuleg nem o az egyetlen ilyen ferfi...

2014. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
89%
Ezek az emberek nem úgy éreznek, mint a normális társaik, inkább csak megtanulják, kifelé mit kell mutatni. A cselekedeteik, kapcsolataik mögött nincsenek komolyabb érzelmek, csak valami felszínes. Ez egy kicsit fogyatékosság, én több ilyen embert ismerek, ha régebb óta, sokat vagy velük, el-elcsípsz olyan reakciókat tőlük, ami megmutatja, hogy csak tanult viselkedési normákat ismételgetnek akkor, amikor másokat az érzelmek mozgatnak...
2014. dec. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Én csak néhány történetet tudok megosztani. Most egy baráti házaspár válik, és nekem gyanús, hogy apuka nem fogja túlzásba vinni a gyerek látogatásat. Ott az volt, hogy a gyerek becsuszott, ezért lett esküvő, és egy ideig működött is. De aztán kiderult hogy apuka túl fiatal, elkezdett újra vagyni a szingli életére, bulizni kezdett, csajozott, majd lelepett. Azt mondja, korai volt neki a család, és nem tudott feloldodni az apa szerepben. Másik a barátnőm, akinek korán megszakadt apjával a kapcsolata. Ott az volt, hogy a lány a válás miatti haragot az apjára vetitette, és egyszerűen ordított, amikor az apja érte ment a lathatas miatt. És az összes lathatas annyira rosszul sikerült, hogy apuka egy napon nem ment többé. De itt sem a gyerek a hibás. Persze egy kisgyerek ordít, mert nincs más eszköze, hogy kifejezze a haragját. Apukanak küzdenie kellett volna a kapcsolatert, de nem tette. A másik : egy férfi mesélte, és én szerintem kamu, de azért leirom. Szóval van úgy, hogy a férfi nem akar válni, hanem az asszony kiteszi. És a férfinek ez fáj, mert kicsit olyan, mint a halál, szinte elveszti a gyerekeit, mert már nem élhet velük együtt. És akkor pszichésen egyszerűbb megszakitani teljesen a kapcsolatot, mint eljarni lathatasra, ami újra meg újra csak felszakit sebeket.
2014. dec. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nekem mind hasznos, mert rengeteg új megközelítést látok a témához, sokat segítenek.

12-es : Az erkölcsi dolgokat és a hozzáállásodat inkább nem véleményezném, de remélem leesett, hogy azt mondtad, a testvéreid a kutyának sem kellettek, mert őket még az anyjuk sem akarta igazán, ellenben téged, legalább az anyukád. Az apuka hozzáállása a leírtak alapján maradt a régi, hozzád is ugyanúgy viszonyul.Nagyon remélem csak szövegértési problémáim vannak, esetleg te nem fogalmaztál pontosan, de nem így gondolod, mint ahogy nekem átjött...

14-es : A történetek tényleg nagyon érdekes és potenciális okoknak látom őket, külön köszönet.

Várom a további válaszokat, minden ötlet érdekel, akármennyire furcsa is.

2014. dec. 23. 10:59
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Van. Apám.

Alkoholista volt, de igazából soha nem törődött velünk. Ha itthon volt, nézte a TV-t vagy evett, de egy "mi volt az iskolában?" kérdést sem bírt soha elereszteni. Aztán elváltak később a szüleim. Kapcsolatot nem szakította meg, mert eleve nem is volt semmilyen kapcsolat köztünk. Nem keresett minket, de mi se őt. Igazából kb úgy nőttünk fel a tesómmal, mintha a lakásban itt lakna egy albérlő. Aztán később bele is halt az alkoholba.

Én nem kerestem őt (tesóm se), mert nem láttam értelmét. Mivel őt ennyire hidegen hagyta, hogy mi van velünk, nekem sem volt kedvem tenni a szépet, hogy most felhívom, és tartom a kapcsolatot.


Hogy miért viselkedett így, fogalmam sincs. Minden esetre nála érdektelenebb embert soha nem láttam még. És nem azért nem foglalkozott a családjával, mert alkoholista volt, hanem azért, mert lusta és érdektelen volt. Az egyik barátjának a 17 éves lányának a névnapja már 1 hónappal előtte az eszébe volt. Az én szülinapomat pl kompletten elfelejtette.

Nem haragszok rá, mert fölösleges, de nagyon kíváncsi lennék, hogy mi lehet egy ilyen ember fejében.

2014. dec. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
21%

Van amikor minden találkozás az anyával való konfliktus forrása s ezért hanyagolja az apuka a találkozásokat.

Erre senki se gondol?

2014. dec. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%

"Van amikor minden találkozás az anyával való konfliktus forrása s ezért hanyagolja az apuka a találkozásokat.

Erre senki se gondol?"


Nem, mert ez baromság.

Egyrészt egy gyereket addig lehet "eredményesen" tiltani az apjától, amíg kicsi. De pl egy 15 éves gyereket már nem lehet, mert hiába tiltja az anya, ha találkozni akar az apjával (és az apa is a gyerekkel), akkor úgyis megoldják, anyai tiltás ide vagy oda.

Másrészt az nem normális, és abszolút nem szülő, aki a gyerekre úgy tekint, mint az anyával való konfliktus forrása. Egy gyerek NEM FELELŐS a szülei tetteiért, még ha ez a tett a válást is jelenti. A gyerek csak szenvedő alanya ennek az egésznek, nem ő tehet róla, hogy a szülei elválnak vagy már elváltak. Undorító, amikor valaki képes bosszútárgyként a saját gyerekét felhasználni, az ilyen nem szülő, és nem is való neki se gyerek, de még állat se.

2014. dec. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

Anyával való konfliktus forrása????

Te viccelsz? Mit tehet arról a gyerek, hogy a szülei elválnak? Nem ő a hibás ezért, nem ő a felelős, hanem a szülei. Szép kis felfogásod lehet, ha szerinted a gyerek a hibás azért, mert a szülei elválnak. Aki meg konfliktusforrásként tekint a saját gyerekére, és emiatt nem akarja látni, az akassza fel magát. Nekem meg ez a véleményem.

2014. dec. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
66%

Fajdalmas lehet hallani az gyerektol azt az szoveget amit annya betanitott neki.

,,apad hulye szemet itthagyott minket nem szereti csak sajat magat uzenem neki kuldjon tobb penzt ha latni akar,,

Kozben az igazsag hogy anyuci ferement rendszeressen es apuka kikeszult ezert valtak el.

2014. dec. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!