Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan apuka, aki a...

Van itt olyan apuka, aki a válás után rövidesen megszakíotta a gyerekével a kapcsolatot? A gyerek később megkereste őt?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne mi játszódik le ilyenkor a szülő fejében, miért dönt így? Nem akar a volt feleséggel találkozni vagy ténylegesen nem érdekli a gyereke? Próbálom megérteni az okokat, de nem igazán megy. Milyen érvekkel győzi meg magát valaki arról, hogy ez a helyes?

(Tudom, sokan nem tennének ilyet, ennek ellenére mégis rengeteg ilyen esetről tudok.)



2014. dec. 22. 16:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ephogy a gyerek az akinek nem tesz jot a konfliktus. Gondolkozzmar mielott ilyen baromsagot irkalsz akassza fel magat aki konfliktusforraskemt tekint a gyerekere. Nem tekintestol lesz valami konfliktusforras hanem vagy az vagy nem az. Es senki se irta hogy ezert a gyerek a hibas. Ezert az egyik szulo lehet csak hibas de attol meg megviseli a gyereket.

Szo nem volt a gyerek hibaztatasarol.

Az pedig hogy a gyerek nem mindig kicsi semmit se jelent abban az idoszakban amikor kicsi.

2014. dec. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:

Amugy ép az a hozzáállás miatt syokott ez megtörténni. Az anya gondoskodik róla, hogy a találkozás konfliktus forrása legyen, majd pedig beeteti a gyereknek hogy az apa szerint ő a konfliktusforrás. Ahogy ezt itt is megtette két zseniális hozzászoló. És ezekután a gyerek se akarja látni az apját mert sikeresen tele lett tömve a feje hazugságokkal. Egy találkozáshoz viszont két ember kell, az nem elég ha csak az apuka hivogatja.

És érthető ha végül az apuka azt látja, hogy a gyerek is ellenáll, akkor leáll.

2014. dec. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Rendesen összekaptatok ezen a feltevésen. A kérdésemben, bár igaz, nem világos, nem feltételezem, hogy a gyerek nem akarja látni az apját, nem szereti. Igazából nem is tudnám elképzelni, ha a szülő mindent megtesz azért, hogy jó kapcsolatot ápoljon a gyerekkel, az anyukával való esetleges konfliktusok ellenére sem érzem túl valószínűnek ezt a helyzetet. Ha látja, hogy az apja nem olyan rossz, törődik vele, nem fog minden hülyeséget elhinni. A kisgyerek se buta, erről azért nem kell elfeledkezni. Nekem ez a konfliktusforrásos dolog inkább kibúvónak tűnik a felelősség alól...
2014. dec. 27. 12:48
 24/30 anonim ***** válasza:

Egy dolog hogy minek tűnik normális informálódás helyett és egy másik dolgog, hogy mi valójában.

Azonban ez megint olyasmi ami szintén jellegzetessége és részben oka az ilyen helyzeteknek:

Amikor nem infurmálódunk, hanem ennek annak tűnik valami...


Érdekes ez amikor a hozzászólásokban modellezve is van egyben a kérdésben szereplő problémához vezető folyamat.

2014. dec. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

mert ugye egy kapcsolat megromlásának az egyik előfeltétele, hogy normális kommunikáció helyett igy álljunk hozzá a másikhoz, hogy inkább kitalálunk baromságokat majd pedig igaznak tekintjük s aszerint viselkedjünk.

monjuk el se tudok képzelni olyant, hogy ilyen hozzáállásu emberrel normális kapcsolat alakulhasson ki és nem problémák, konfliktusok, válás majd válás után vagy kapcsolatmegszakitás, vagy további konfliktusok.

ahhoz hogy ne ez legyen ép ezt az "antikommunikációt" és másikra háritást kellene befejezni.

2014. dec. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem értem mit szeretnél mondani, a szöveg tárgya számomra eltűnt. Kérlek leírnád máshogy is, mert szerintem a mondanivalód felét csak hozzáágondoltad. (Vagy pedig velem van a gond, szóval nem sértésnek szánom.)
2014. dec. 27. 15:40
 27/30 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek két oka lehet. Az egyik, hogy a férfi nem akarta a gyereket. Vagy az anyuka, vagy a társadalmi normák nyomására egyezett bele, hogy legyen, így valójában nem köti hozzá szülői ösztön. A másik, ha a férfi a válás után új kapcsolatot akar kialakítani, és úgy látja, hogy egy előző kapcsolatból származó gyerek ebben akadályozza. Vagy nem feltétlenül új kapcsolatot, lehet, hogy csak simán új életet akar kezdeni, gyerek nélkül. A 2 eset együtt is járhat. Mindkét esetre igaz, hogy a férfi szerint a gyerek nyűg, olyan tényező, ami akadályozza a további boldogulásban, emiatt inkább igyekszik kizárni az életéből.
2014. dec. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

26:


elég egy szót idéznem a korábbi irásodbol:


"tűnik"

2014. dec. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
szóval én világosan leirtam néhány dolgot, neked mégis igy vagy úgy tünnek dolgok.
2014. dec. 28. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
amit az utolsó irt, az valóban két lehetséges ok, de nem az összes lehetséges ok.
2014. dec. 28. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!