Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben a szituációban kinek...

Ebben a szituációban kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Nekem van bevételem miden hónapban, ami adóköteles. Ugye ezt május végén kell bevallani. Én mindig úgy csinálom, hogy 2 havit elköltök, 1 havit elrakok adóra. Ezt tartom is. Most a novemberit, és a decemberit költöm el, és a januárit rakom el adóra. Namost a faterom folyton kiabál velem, hogy havonta rakjam el az adópénzt. most rendeltem magamnak egy telefont. És teljesen kiakadt rajta, mert voltam olyan hülye hogy örömömben elmondtam. Az én érveim: ezt a pénzt én keresem, én döntöm el hogy mit mikor mennyit veszek belőle, én adózok, nem ő, nincs köze hozzá hogy én mit hogy csinálok. Az ő érvei még említésre sem méltóak: mert én az apád vagyok, meg te egy taknyos kölyök vagy, mert tartozol az adóhivatalnak...stb. 19/F
2014. dec. 22. 21:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Tálald úgy, hogy 1 havit félreraksz, és UTÁNA költesz el 2 havit :) Máris jobban hangzik.

Mindig jöhet valami váratlan kiadás. Ebben igaza van apukádnak, de a tálalásban nem.

2014. dec. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem sz**jál bele abba, amit a faterod mond. Menjen a fenébe az adóhivatallal együtt. Mindenki menjen a fenébe.

Hát te már 19 éves vagy, földig ér a lábad!

2014. dec. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Mondom is: Adsense bevételek, weboldalról. Ebből jön le az szja, nyugdíj, eü., stb. És ezt be kell vallanom májusban. Így a legegyszerűbb, 2 havi költés, 1 havi elrakás.
2014. dec. 23. 07:53
 14/17 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi köze hozzá az apádnak, nem is értem miért tudja... Én is űgy csinálnam, mint ő vagy előbb tennem el utana költenek, pont a varatlan esemenyek miatt, és ha nem tudok fizetni akkor ciki van... De ez más kérdés, úgy csinalod, ahogy neked jó..


Egyébként nekem minidg adőbevalláskkor kell fizetnem...

A könyvelő szól negyedévente, hogy hol állok, és anyit tesek el, amennyit kell, hogy ne legyen gáz a végén..

2014. dec. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
11-es válaszolóval értek egyet. Ha előbb elraksz és aztán költesz abba biztos nem tudna belekötni. Mert tényleg bármikor jöhet valami váratlan, vagy valahogy megszűnik a bevételi forrás de attól még májusban fizetned kell. Egyébként amíg otthon laksz, addig jogosan van benne félelem is arra, hogy esetleg valahogy belecsúszol abba, hogy tartozni fogsz és akkor neki kell kihúznia a szarból, vagy kirak otthonról a másik lehetőség.
2014. dec. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

LOL! komolyan az adsense bevételedből akarsz adót fizetni? :DDD ne beszélj róla senkinek és kész. nem fog ezért megkeresni a nav :DDD

de amúgy évi 600 ezer alatt nem is kell adózni. Vagy ilyen jól megy az adsense? :D nekem havi 30 ezernél több soha sem jött belőle ://

2014. dec. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

miért fontos az hogy kinek van igaza?

ezután is arra fogod költeni a pénzed, amire akarod. apád előbb utóbb csak megszokja.

szerintem ezen nincs többet beszélni.

2014. dec. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!