Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám mostanában nagyon meg...

Az apám mostanában nagyon meg van hülyülve. Hogy lehet ezt megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Mostanába olyan dolgokrol nyit nagyon nagy vitát, mint pl. amikor elraktam az a kést a konyha asztalról amelyikel álítasi szerint mindig ő vág. Meg elmentem 11 re templomi próbára, és 13.ra értem vissza akkor is olyanokat mondott h ha máskor nem akkorra érek vissza amenyire mondom akor kint alszok a kutyával,meg h ostorral meg övel fog elverni. De mindezt olyan hang decibellel h az egés utca hallja. Már az egész családot kiborítja ezzel a viselkedéssel.Valami segítsen!!!! Hogy lehet ezt rendbe hozni?

2014. dec. 26. 22:49
 1/4 anonim válasza:
41%

Mond meg neki hogy normálisan viselkedjen. A templomból jössz haza ő meg üvöltözik veled? Rakjátok ki őt a kutyához majd megtudja mit is kíván a családjának.


„… ellenben az Istenét ismerő nép felbátorodik és cselekeszik.” (Dániel 11:32)

2014. dec. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Marylin7 válasza:
Azt tudnod kell, hogy Apádnak nem Veled, veletek van baja, hanem elsősorban önmagával. Sikertelennek érzi magát, tele van kudarccal, önértékelési zavarai vannak, stb. stb. azért szurkálódik kifelé, a család felé, Feléd, ahonnan tudja, hogy nem érkezik ellenállás. Ha templomba is jársz, az nagyon jó. Hiszek az Ima erejében, gyakorold szorgalmasan! Először Édesanyádat szólítsd meg, de ne úgy hogy el van foglalva valamivel, és csak úgy odaveted, hanem este, mikor leül, semmit nem csinál, mond neki, hogy beszélni szeretnél vele. Mondd el, hogy mennyire fáj neked, hogy apád piszkálódik, kötözködik, és te nem érzed így jól magad. Apáddal is beszélned kell majd, ami nehezebb lesz, de hátha sikerül megmozdítanod valamit a szívében lelkében. Mond el neki is, hogy fájdalmat okoz neked. Kezd úgy, hogy "apa, emlékszel arra mikor én megszülettem? Örültél nekem? Vigyáztál rám, mikor kicsi voltam? Mit csináltál volna, ha akkor valaki bánt engem? Gondolsz-e arra mostanában, hogy most te vagy az, a saját apám, aki bánt a szavaival? ", stb. stb. De Önmagadba is kell nézned, azt tudjad: nem vagyok-e túl szabadszájú, tisztelem-e eléggé a szüleimet, stb. Ügyes légy és bátor! Lássa benned az elszánt tiszteletet!
2014. dec. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még egy kis erőt kell gyűjtenem ahoz hogy apámmal tudjak erről beszélni!
2014. dec. 28. 18:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólünak aki hosszabb válasz írt.
2015. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!