Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit reagálnátok egy ilyen...

Ti mit reagálnátok egy ilyen válaszra anyukátoktól?

Figyelt kérdés

Mióta elküldött otthonról nem találkoztam vele, de azért gondoltam karácsonyra küldök neki egy üdvözletet. 3 nap után ma írt vissza, valami ilyesmit, hogy "Az ünnepre és a szüleire való tekintettel önnek már nincsen anyja mert megverte, gondozás alá akarta helyeztetni, hogy a lakását megszerezze. És nagyon sajnálom Önt és a párját. Köszönöm"


Valami ilyesmi volt.

Volt egy kis konfliktusunk, de túlzás, hogy megvertem volna. (inkább ő támadt rám) Gondnokság alá azért akartam valóban helyeztetni, mert gyanús alakokkal diskurált és jól át is verték (engem legalábbis kisemmiztek, szerintem őt is, csak nem vette észre)


Gyakorlatilag majdnem az utcára kerültem miatta.


De azért ezek után is volt bennem annyi jóakarás, hogy küldtem neki karácsonykor üdvözletet, hogy ne legyen karácsonykor annyira egyedül, és ilyen válasz érkezett.


2014. dec. 27. 17:51
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja, meg, hogy nekem már nincs anyám. ilyet is beleírt. nem tudom pontosan mert azonnal letöröltettem a párommal aki felolvasta.
2014. dec. 27. 17:52
 2/13 A kérdező kommentje:
Majdnem félmillió forinttal megkárosított, mert miután elvette a kulcsaimat és nem engedett be a lakásba ahol együtt éltünk, vadidegeneknek osztogatta szét a holmimat.
2014. dec. 27. 17:54
 3/13 A kérdező kommentje:
De engem nem érdekelt, gondoltam az anyám, megbocsájtok neki. Írok üdvözletet és ilyen üzenetet kapok vissza. (persze 3 nap múlva, szóval lehet jól felhergelte magát és úgy küldte)
2014. dec. 27. 17:55
 4/13 anonim ***** válasza:

Anyukád segítségre szorul. Mentális problémái lehetnek. Ne foglalkozz a válaszával, ez olyan reakció, mint mikor az Alzheimer-kórban szenvedőnek megpróbálsz racionálisan érvelni, és csupa ideg lesz tőle.

Ne a válaszon pörögj, hanem azon, hogy hova tedd édesanyádat, ugyanis bajban van.

2014. dec. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Anyád halálosan megsértődött. Soha nem fog megbékélni, egészen a haláláig harag lesz, így a legjobb tanács, ha éled a saját életedet, és nem foglalkozol vele többé. Nem kíváncsi rád, ezt tartsd szem előtt, és vigasztaljon az a tudat, hogy te megtetted az első lépést, csak nem kért belőle. A drága jó nagymamám mondta mindig:

Békülni az fog aki hasragszik.. ennyi.

2014. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Valóban mentális problémái vannak, de nem tudom mit tehetnék érte!
2014. dec. 27. 18:02
 7/13 A kérdező kommentje:

Pont ettől aggódom én is, hogy talán a haláláig sem fog megbékülni én meg majd bánhatom.


Másrészt. Valószínűleg pont azok súlykolják belé, hogy én a lakására pályázom, pályáztam, akik valószínűleg VALÓBAN pályáznak rá (eltartási szerződéssel, életjáradékkal talán?..) Pedig én csak védeni próbáltam mindig.


Ugyanezek az emberek hordták el a lakásból szemrebbenés nélkül a holmimat is. (rendőrségi ügy is indult ellenük)

2014. dec. 27. 18:04
 8/13 anonim ***** válasza:
Orvos, gondozás alá helyezés - persze ellen fog állni, de sajnos a szülők ha ilyen állapotba kerülnek, senkire nem számíthatnak, csak a gyerekeikre! Beszélj szakemberrel, aki el tudja neked mondani. Még ha meg is sértődik anyukád, és élete végéig azt fogja hajtogatni, hogy a lakását akartad megszerezni, akkor is ez a jó lépés!
2014. dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Próbáltam gondonokság alá helyezni de a gyámhivatal nem indított eljárást. Nekem meg (cuccaimtól, otthonomtól megfosztva) nem volt erőm bíróságra járkálni emiatt.
2014. dec. 27. 18:05
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nincs erőd, akkor nézd, ahogy elúszik a lakás, a cuccok és aztán anyukád.
2014. dec. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!