Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok ha el akarna...

Hogy reagálnátok ha el akarna költözni a gyerek?

Figyelt kérdés

19 leszek most, és a párommal már 5 éve leszünk együtt. Távkapcsolatban élünk, és szeretnénk összeköltözni, hogyha elvégeztem az OKJ képzést. Anya nem nagyon szívlelte a mi kapcsolatunkat, de valamelyest már belenyugodott. Azonban még mindig ragaszkodik, visszatart, nem engedi az együtt alvást.... Próbálok a sarkamra állni végre, és fokozatosan hozzászoktatni, hogy most már egyes dolgokba szeretnék saját magam dönteni. Így, hogy közeledik a jövő év, kicsit aggódom, mert biztos vagyok benne, hogy nagyon rosszul fog állni a költözés felhozatalához. Akkor már 21 lennék, mikor költöznék. A táv 400 km. Aggódom tényleg, anyát nem akar megbántani, ugyanakkor tényleg szeretném keresni a saját utamat.

Mit tehetnék, vagy mit gondoltok erről a helyzetről?



2014. nov. 19. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Tedd ami jo neked.

Nem kell mar szot fogadnod anyukadnak, nem is ertem, h nem nezi jo szemmel az ottalvast.

Felnott vagy,a te eleted, allj a sarkadra!

2014. nov. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szóval jelenleg 18 vagy(19 leszel), és 21 leszel még mikor költözöl. addig csak hozzászokik

a távolsággal biztos gondja lesz. ha tudtok esetleg lehet köztes megoldást, 200-200km mindkét háztól. így később a gyerekeiteknél nem lesz az, hogy az egyik nagyszülőkkel mindig találkozik, másikkal meg ritkán.

de rajtatok áll. felnőtt ember vagy, te döntésed

2014. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Öööö ha most LESZEL 19, akkor jövőre csak 20 lennél. Nem nagy különbség, csak szerintem elszámoltad magad :)


A véleményem, hogy éld a saját életed, de az otthoniakkal ezért ne legyen konfliktus. Vagy költözzetek össze most. Iskola mellett találsz munkát, akár részmunkát is, és nem a szüleid tartanak el.

2014. nov. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsanat, akkor ugy korrigalom hogy 2016-ra tervezzük :)
2014. nov. 19. 20:21
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Addig viszont együtt élsz a szüleiddel, és felnőtt vagy jogilag, de ettől még lehet egymáshoz igazodni, nem? Nekik nem tetszik az együttalvás, akkor ha hetente kétszer akarnál ott aludni, menj egyszer. Próbálj meg igazodni hozzájuk.
2014. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!