Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti eladnátok ebben a...

Szülők, ti eladnátok ebben a helyzetben a gyermeketeknek vett lakást?

Figyelt kérdés

A gyerek kapott egy lakást abban a városban, ahol egyetemet kezdett, ám sajnos nem megy neki olyan fényesen, mint vártátok. A gyerek viszont azt mondja, ő mindent igyekszik megtenni, ami tőle telhető, mégsem megy neki, de próbálkozik és küzd.


Ti mit szólnátok? Szégyellenétek a gyereketeket? Eladnátok a "lakását" azért, amit "művel"?



2014. dec. 27. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

"Szülők, ti eladnátok ebben a helyzetben a gyermeketeknek vett lakást?"


Hiába vették a szülők. Ők NEM adhatják el.

2014. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem lato. Az összefüggést..

Én nem vennek lakást a gyerekemnek, hanem vennék egy lakást, amít a gyerekem hazsnál... Ha nem jar iskolába, akkor nemszükséges ott laknia..

Nem szénkeznek, es nem jatszanek büntetősdit..

Meg kell találni az okát miért nem megy a suli..

2014. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Én a gyerek helyében kezdenék el gondolkodni azon, hogy van-e értelme erőltetni azt, ami nem megy.
2014. dec. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha reménytelen, akkor menjen el dolgozni, vagy keressen más szakot.

Mondjuk én nem szülő vagyok, hanem olyan cipőben járok, mint a gyerek, bár én albérletben vagyok. Kiiratkozok és elmegyek dolgozni. Csak ott lógatni a lábam kár.

2014. dec. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem adnàm el a hàzat csak azėrt mert nem megyen az egyetem, akkor màr mindentol meg kell fosztani??

menjen dolgozni es maradjon a hàzban. Miert kellene albėrletbe kuldeni?

nem egy idegenek vetted a lakast hanem a sajat gyerekednek. En orulok ha az en gyerekeimnek majd adhatok.

2014. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%

azért adnám el mert diploma nélkül aligha tudná fenntartani,

évekig fizetni a hitelt meg a fenntartást nagyon drága,

2014. dec. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

eladhatják a lakást, ha a saját nevükön van.

de én nem tenném ezt meg. vagy keressen egy másik szakot, vagy próbálkozzon jobban.

mi az hogy nem megy neki? mennyit csúszott?

de nem, nem adnám el ezért a feje fölül a lakást.

attól még a gyerekem, és támogatom. de nyilván nem örülnék neki, hogy ennyire mellélőtt. általában ahova mennek , az érdekli őket. pl én kémiás voltam mindig, elmentem vegyésznek. jó döntés volt.

egy magyar szakon valószínű sírva mennék be az órákra.

szóval lehet nem is érdekli, amiatt nem megy neki

passz

2014. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

6 os valaszolo te vagy a kerdezo egyben?😊

Az okes hogy draga a fentartàsa, epp ezert ami nem megyen azt nem kell erotettni, nem megyen az egyetem a gyerekednek, eddig gondolom a szulok finansziroztak a lakas hitelet rezsi stb...es hogy nem megyen az egyetem igy mar nem is tudja fent tartani a lakast? En ebbe csak a boszut büntetest làtom.

Epp ezert ha nem megyen az iskola menjen el dolgozni, es meg mindig jobban jàr ha a sajat lakasa törleszteset fizeti, minthogy elmegyen egy albiba ami min.120. Havonta es nem is jo kornyek es soha az eletbe nem lesz lakasa igy. Albi mellet lakast venni legnehezebb.

szerintem mar van annyira ertelmes a gyereked, hogy elbeszelgess vele.

mi az elet celja? Es a lakasal? Mert azt valamibolt fent kell tartani es akkor ugy gondolkozom hogy munkat kell nezni ha megakarja tartanai a lakast!

Miert nem kerestek kozos megoldast ? Miert egyedul akarod eldonteni hogy lenne a legjobb?

de mivel hitel van rajta,ezt hasracsapasra sem lehet eladni!

2014. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%
Szamomra nem lenne szegyen, hogy nehezen megy, mert a vegeredmeny a lenyeg es nem adnam el a lakast, mert neki vettem.
2014. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem adnám el. Választás elé állítanám, hogy mit akar. Ha megtehettem, hogy vegyek egy lakást, akkor valószínűleg mérlegeltem a következményeket, vagyis azt, hogy mennyibe fog ez nekem még kerülni éveken át. (Előre nyilván nem tudhattad, hogy a gyerek kudarcot vall.)

Tehát leültetném és komolyan elbeszélgetnék vele, hogy folytatni akarja-e az egyetemet, illetve a szakot, esetleg megpróbál valami mást, avagy elmegy dolgozni?


Hogy beszéltétek meg? Ha elmegy dolgozni onnantól kezdve övé a lakásfenntartás és a hitel törlesztő is?


Ha amellett döntenénk, hogy abbahagyja az egyetemet, akkor kiadnám albérletbe és szépen ebből fizetném a hitel részleteit. Nem vezet sehova az, ha most fogod és eladod a lakást. Semmi értelme. Főleg ha hitellel terhelt.

2014. dec. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!