Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így anyám?...

Miért viselkedik így anyám? Meg lehet változtatni, ha nem ismeri fel, hogy gondok vannak vele?

Figyelt kérdés
Anyám egy rettentően flegma ember. Mindenkivel úgy beszél, mintha a valagából rántotta volna ki őket, nagyon okosnak hiszi magát, mindenkit megkérdőjelez, még az orvosokat is, holott neki 8 osztálya van. Nem tud rendesen válaszolni semmire, folyton ordibál. Ha megkérdezem mit főz, az a válasz, hogy ebédet, mit süt, arra az, hogy süteményt. Ha valaki van nálunk vagy forgalmas helyen vagyunk elkezd minden ok nélkül kiabálni velem, hogy így meg úgy meg fog verni. Ha szólok neki, hogy mindenki rajta röhög akkor meg van róla győződve, hogy rajtam nevetnek. Nagyon érzéketlen ember, ha sírtam, mert meghalt a macskám azért is ordibált, hogy fejezzem be, mert meg fog verni. Akármit csinálok, mindig azt mondja, hogy nekem úgyse fog sikerülni. A barátnőimtől sajnált egy szendvicset, mindig azt mondta, hogy küldjem őket haza, ha enni akarok. Magánbőrgyógyászhoz járok, aki soha nem fogad el pénzt, ezért karácsonyra vettem neki egy nagy ajándékcsomagot a Tescoban, ez is baja volt anyámnak, mert minek, elég lett volna egy jelképes kis valami pl gyertyatartó... Biztos van neki egy csomó. Rengeteg pénzben benne lennének az arckezelések, ő meg ingyen csinálja, szerintem megérdemel egy ajándékcsomagot. Senkinek nem hisz el semmit, ha valaki mesél neki valamit utána itt nekem mondja, hogy a kurv* száját, ez biztos nem igaz. Meg tényleg az van, hogy odavakkant minden választ. Apámmal is sokat veszekednek ez miatt, de anyám meg van róla győződve, hogy midig neki van igaza, ha apám mellé állok akkor az van, hogy ugyanolyan vagyok, mint ő. Szerinte mindenki hülye csak ő normális. Volt olyan, hogy felhívta aput, hogy vegyen virágot a mama névnapjára, de azt nem mondta, hogy az én nevemben is, erre meg amikor mentünk köszönteni a mamát, nekiállt a mama előtt kötekedni, hogy na te mit vettél a mamának? Semmit? Stb, stb napestig mesélhetném a dolgait. Hogy lehetne hatni rá, hogy normálisabb legyen? Vagy tényleg mi nem vagyunk normálisak és ő az?

2014. dec. 28. 19:57
 1/8 A kérdező kommentje:
És mindig azt mondja, hogy ő mindenkivel úgy beszél, ahogy vele beszélnek, holott ez nem igaz, mert én normális hangnemben szólok hozzá, de mindig "ugatva" válaszol.
2014. dec. 28. 20:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Elégedetlen önmagával, hagyjátok rá,nem fog változni.
2014. dec. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De mindig azt mondja, hogy ő szép, meg a 8 osztálya sem zavarja.
2014. dec. 28. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:
A korral ez csak rosszabb lesz. Neki ilyen a mentalitása, ezen nem tudtok változtatni.
2014. dec. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudod megváltoztatni, sajnos el kell fogadnod őt így. Ha nem ellenkezel vele, ráhagyod akármit mond, talán csökken egy kicsit a flegmasága. Tudom, nehéz megállni, hogy ne reagálj a mondókájára, de próbáld meg. Talán az is segítene, ha valami egyszerű dologban a tanácsát/segítségét kérnéd. Tanulsz, vagy dolgozol?
2014. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Most végeztem a sulival jelenleg munkát keresek, ha nem lesz semmi akkor megyek ismét iskolába, tanfolyamra.
2014. dec. 28. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Ötös voltam: sok sikert, akár a tanuláshoz, akár a munkához. És türelmet, kitartást!
2014. dec. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. dec. 30. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!